Варіанти стягнення аліментів на дитину
Існує два варіанти оформлення аліментів на дітей: добровільний та примусовий. Перший тип передбачає домовленість між подружжям: немає необхідності йти із заявою до суду, проте краще звернутися до нотаріуса, щоб укласти договір та завірити його нотаріально. Якщо ж стягнення аліментів на дітей примусове, потрібно скласти позовну заяву відповідно до ЦК України, зібрати пакет необхідної документації та подати її до судової інстанції за своїм місцем проживання або місцем проживання відповідача. Рекомендується звернутися до сімейного адвоката: фахівець допоможе вам зібрати та оформити належним чином документи, проконсультує та супроводжуватиме протягом усього розгляду.
Аліменти на дітей у 2024 році
Утримання дитини є обов’язком кожного з батьків. Відповідну інформацію зафіксовано у СК України. Подати заяву на стягнення аліментів на дітей можна не тільки при розірванні подружніх відносин, але ще перебуваючи в шлюбі. Також у судовому порядку можна вимагати виплати фінансової допомоги, якщо відносини пари не узаконені (так званий цивільний шлюб).
Аліменти на дітей у 2024 році: як подати на аліменти в офіційному шлюбі
Якщо один із батьків ухиляється від своїх безпосередніх обов’язків і відмовляється утримувати свою дитину, другий з батьків має право подати позов про примусове стягнення аліментів. Важливо уточнити, що дана процедура стосується саме того подружжя, яке перебуває в офіційному шлюбі. Також актуальною подібна маніпуляція може виявитися, якщо на кошти чи майно однієї з пари претендує третя сторона, наприклад, банківська чи інша фінансова організація.
Чинне законодавство не обмежує одного з подружжя: подати на аліменти можна навіть до офіційного розірвання шлюбу: судова інстанція може ухвалити рішення стягнути з громадянина до 50% його щомісячного прибутку. Банківська організація, у якій подружжя оформив кредит, може у разі розраховувати лише з 25% доходів, оскільки стягнення аліментів на дітей у пріоритеті.
Стягнення аліментів на дитину з громадянського чоловіка
Якщо пара не узаконила свої стосунки, однак у свідоцтві про народження дитини цивільного чоловіка/дружини зазначено як батько/мати відповідно, можна без вагань починати збирати пакет документів для стягнення аліментів на дитину та подавати позов до суду. Сума щомісячних виплат суворо регламентована чинним законодавством: громадянин, який отримує зарплату/пенсію/стипендію або інший офіційний дохід, зобов’язується виплачувати 25% прибутку на одну дитину, 33% – на двох, 50% – на трьох та більше дітей.
Основна відмінність стягнення аліментів з громадянського чоловіка/дружини полягає в переліку документації, яку необхідно подавати до судової інстанції – до списку не входить свідоцтво, що підтверджує узаконення відносин. Слід зазначити, що, якщо батьківство громадянського чоловіка не визнано, відкрити провадження за аліментами на дитину неможливо. Ви можете звернутися до сімейного адвоката, щоб дізнатися про все, що вас цікавить про аліменти на дітей. Спеціаліст надасть професійну консультацію та допоможе правильно оформити заяву на стягнення аліментів
Якщо чоловік, з якого стягуються аліменти на дітей у 2024 році, є приватним підприємцем, можна подавати на виплати у твердій грошовій формі, за умови, що сума перевищуватиме прожитковий мінімум. Крім того, батько, який самостійно виховує малюка віком до 3 років, має право подати позов на виплату аліментів для свого утримання. Обмеження є і за максимальним розміром аліментів – сума не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: