Апостиль на документах РАЦС
Апостиль на документах РАЦС – є міжнародний друк (штамп), який проставляється на документах, виданих в органах державної реєстрації актів цивільного стану України. Апостиль проставляється для того, щоб підтвердити законність документа, виданого компетентними органами України на території держав, які підписали Гаазьку конвенцію від 05.10.1961 р.
Апостиль на документах РАЦС проставляє Мін’юст України. Порядок надання документів, вимоги до документів, а також строки проставлення апостиля регламентовані Наказом Про затвердження порядку проставлення апостиля в Мін’юсті України на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, та підготовки Мін’юстом України нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації від 11.1120. No 2268/5.
Апостиль ставиться на документи видані в Україні, апостиль на іноземних документах проставляється в країні видачі.
Апостиль проставляється на таких документах, виданих в органах РАЦС:
- свідоцтво про народження;
- свідоцтво про смерть;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про розлучення;
- витяг з державного реєстру.
Штамп апостиль на свідоцтві про розлучення
Як відомо, свідоцтво про розлучення є документом, що засвідчує процедуру розірвання шлюбу. Для одруження громадяни України повинні підтвердити сімейний статус шляхом пред’явлення свідоцтва. Якщо Ви вирішили укласти шлюб з іноземцем за межами України, то до свідоцтва про розлучення буде потрібна довідка про сімейний стан, оформлена у нотаріуса чи консула. Для того, щоб скористатися свідоцтвом про розірвання шлюбу на території іноземної держави, необхідно поставити апостиль на документ, будучи в Україні.
Проставлення апостиля на свідоцтві про народження
Питання проставлення печатки апостиль на свідоцтві про народження гостро постає для громадян України, які перебувають за кордоном.
Якщо Ваші взаємини з державою виходять за рамки туризму і Ви претендуєте на здійснення офіційних процедур, то багато країн як документ, що засвідчує особу, вимагатиме у Вас саме свідоцтва про народження. Хоча, у разі відвідування іншої держави виключно з туристичною метою свідоцтво про народження також може погодитися.
У разі оформлення офіційного шлюбу за кордоном наречений/наречена – громадяни України можуть зіткнутися з необхідністю надання свідоцтва про народження поряд з пакетом інших важливих документів.
Тут слід діяти негайно, адже навіть якщо первинне свідоцтво про народження збереглося, і можливо воно з Вами, на жаль, скористатися ним в іноземних органах не доведеться.
Спершу Вам слід звернутися до органів РАЦС за повторною видачею дубліката свідоцтва (на сторінку повторна видача дубліката свідоцтва) про народження нового зразка, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження зразків актових записів цивільного стану.
Після отримання повторного свідоцтва про народження (нового зразка) потрібно легалізувати цей документ відповідно до вимог, які пред’являються іноземною державою.
Апостиль на виписці з реєстру РАЦС
Згідно з Правилами державної реєстрації, після припинення шлюбу шляхом розлучення, повторні свідоцтва про шлюб не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ РАЦС видає виписку із зазначенням прізвища, імені, по батькові осіб, які зареєстрували шлюб, їх прізвищ після реєстрації та дат укладення та розірвання шлюбу.
Реєстрація рішення суду до РАЦС та отримання витягу з реєстру (на сторінку реєстрація рішення суду до РАЦС та отримання витягу з реєстру) з відміткою про розлучення – обов’язкова процедура при необхідності підтвердити дошлюбне прізвище або сам факт реєстрації шлюбу, замість повторного свідоцтва про шлюб.
Багато держав-учасниць Гаазької конвенції вимагають як підтвердження припинення попереднього шлюбу – витяг з Державного реєстру актів громадянського стану громадян з відміткою про розлучення, поряд із судовим рішенням, яке по суті є документом, що засвідчує процедуру розлучення через суд.
Відповідно, громадянам України необхідно надати довідку про сімейний стан з апостилем, рішення суду про розлучення з апостилем та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян з позначкою про розлучення.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення через РАГС без присутності, Процедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.
Процедура підготовки даних документів зрозуміла, якщо діяти грамотно та наполегливо. Проте допомога кваліфікованого сімейного адвоката ніколи не завадить. Ми пропонуємо Вам звернутися до досвідченого адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича у зручний спосіб та швидко отримати всі необхідні дублікати документів з апостилем, бувши за кордоном!
Адвокат представляє інтереси клієнта на підставі договору про правову допомогу, який складається у письмовій формі.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
- Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
- Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
- Апостиль на рішенні суду про розлучення
- До якого суду подавати на розлучення
- Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду