- Як дізнатися розлучений чоловік чи ні в Україні?
- Коли шлюб вважається розірваним? Як дізнатися дату розлучення?
- Розірвання шлюбу та свідоцтво про розірвання шлюбу. Що робити, якщо немає свідоцтва про розірвання шлюбу?
- Дізнайтеся, чи відбулося розірвання шлюбу через орган ДРАЦС
- Дізнайтеся, розлучена людина чи ні, через суд
- Як дізнатися чи перебуває людина в шлюбі?
Як дізнатися розлучений чоловік чи ні в Україні?
1. Вам потрібно звернутися з письмовою заявою до суду, який розглядав справу;
2. Спробувати подзвонити в суд - секретарю або помічнику судді, у якого розглядалася справа;
3. Спробувати знайти інформацію про свою справу на офіційному сайті цього суду.
По-друге, на даний момент в Україні відсутня подібна база. Перевірити через інтернет чи відбулося розірвання шлюбу неможливо. Крім того, дізнатися перебуває людина в шлюбі - не входить до переліку електронних послуг органу ДРАЦС. Про способи дізнатися цей момент поговоримо далі.
Коли шлюб вважається розірваним? Як дізнатися дату розлучення?
Деякі подружжя вважають, що моментом розірвання шлюбу є отримання судового рішення про розірвання шлюбу або свідоцтва про розірвання шлюбу. Однак це не так.
Згідно із законодавством, шлюб є розірваним з моменту, коли орган ДРАЦСу внесе відповідний запис до книги реєстрації актів цивільного стану.
Навіть якщо вже існує рішення суду про розірвання шлюбу, але зміни в книгу реєстрації не внесені, сім’я продовжує існувати.
Що ж робити, якщо зміни до книги реєстрації актів цивільного стану не внесені?
Розірвання шлюбу та свідоцтво про розірвання шлюбу. Що робити, якщо немає свідоцтва про розірвання шлюбу?
Документальним підтвердженням того, що шлюб між подружжям розірвано, є свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано у органах ДРАЦС) або рішення суду про розірвання шлюбу (якщо суд розірвано безпосередньо в суді).
Відомості про це можуть знадобитися в різних життєвих обставинах:
- вступ одного з подружжя в новий офіційний шлюб;
- придбання або продаж нерухомості;
- виїзд на постійне місце проживання до іншої держави;
- зміна прізвища;
- усиновлення дитини.
Але якщо одного із вищезазначених документів у вас немає, то немає і уявлення про власний сімейний стан?
Єдиним законним способом достовірно дізнатися чи розірваний шлюб, є звернення з письмовою заявою до відділу ДРАЦС. Отримавши відповідну заяву, співробітники органу ДРАЦС надають заявнику необхідну інформацію.
Зверніть увагу! Неможливо отримати офіційні відомості про те, зареєстрований або розірваний шлюб сторонньої особи. Орган ДРАЦСу надає інформацію і видає документи про шлюб або розлучення тільки тієї особи, яка звертається із заявою.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Позовна заява про розлучення та стягнення аліментів, Документи для розлучення, Які документи потрібні для розлучення через суд, Які документи потрібні для розлучення, Заява про розірвання шлюбу в РАЦС, Розлучення з дитиною до одного року, Процедура розлучення, Розлучення під час вагітності, Оформити розлучення в іншому місті.
Дізнайтеся, чи відбулося розірвання шлюбу через орган ДРАЦС
Відповідно до Сімейного кодексу, шлюб може бути розірваний через орган ДРАЦС тільки на основі взаємної згоди подружжя. Тому розлучення через органи ДРАЦС без Вашої згоди відбутися не може.
Однак з цього правила є винятки. Орган ДРАЦС може розірвати шлюб на підставі односторонньої заяви одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний судом померлим або зниклим безвісти, визнаний недієздатним. Тому теоретично існує ймовірність, що шлюб може бути розірваний через орган ДРАЦС в односторонньому порядку.
Щоб це з’ясувати, слід звернутися у відділ ДРАЦС до:
- міста, в якому реєструвався шлюб;
- міста, в якому зареєстрований кожен з подружжя або проживає.
До заяви потрібно додати свідоцтво про шлюб і попросити надати відомості про те, чи було зареєстроване розірвання шлюбу між даними особами.
Дізнайтеся, розлучена людина чи ні, через суд
Шлюб може бути розірваний і через суд. Якщо у позивача не було інформації про місце знаходження відповідача, повідомлення про шлюборозлучний процес відправляють за місцем його останнього проживання. Не отримавши відповіді від відповідача, суд може розірвати шлюб на вимогу позивача.
Щоб з’ясувати, чи був розірваний шлюб в судовому порядку без відома одного з подружжя, слід подати запит до судового органу за місцем свого проживання чи за місцем проживання чоловіка (у нього могли бути підстави подати заяви за власним місцем проживання). Також, інформацію можна отримати онлайн на сайті Стан розгляду справ, здійснивши пошук за своїми даними чи даними другого з подружжя.
Навіть якщо судове рішення про розірвання шлюбу вже прийнято, це ще не значить, що шлюб розірвано. Адже з моменту прийняття судового рішення до моменту реєстрації розірвання шлюбу в органі ДРАЦС повинен пройти певний час:
- через 3 дні після набрання судовим рішенням законної сили суд направить виписку з цього рішення до органу ДРАЦС для реєстрації;
- той з подружжя, який отримав на руки виписку з судового рішення, може особисто звернутися до органу ДРАЦС для реєстрації розірвання шлюбу.
Як дізнатися чи перебуває людина в шлюбі?
Деяких людей цікавить не тільки власний сімейний стан, а й інформація про сімейний стан інших людей. І не завжди це просто цікавість.
Припустимо, чоловік і жінка хочуть одружитися. Але одного з них беруть сумніви про наявність чи відсутність попередніх офіційних відносин у другої половинки. Чи перебував він в шлюбі? Якщо так – чи розірваний цей шлюб? Погодьтеся, це важливо.
2. Якщо ніяких документів немає (або людина говорить, що їх немає), запропонуйте йому отримати або відновити документи, що підтверджують відсутність шлюбу.
3. Стати «детективом» - поспілкуйтеся з сусідами, друзями, знайомими людини, сімейним станом якого ви цікавитеся. Не ігноруйте таке цінне джерело інформації, як соціальні мережі. Складно приховати факт шлюбу чи розлучення від громадськості.
4. Зверніться до детективу. Існують приватні детективні агентства, які володіють способами добути будь-яку офіційну інформацію.
Не довіряйте підозрілим онлайн-сервісам, що пропонують за певну плату надати всю інформацію про будь-яку людину. Швидше за все, це шахраї. Та й актуальність інформації навряд чи буде точною.
Основні складності припадають на розірвання шлюбу без присутності одного з подружжя. Другий може сумніватися, обманули їх чи ні? Багато хто не надають значення факту розлучення. Однак згодом це може стати серйозною проблемою. Наприклад, у разі спадкування, нового шлюбу або стягнення боргів. Краще відразу дізнатися про свій статус. Замислюватися про це потім, коли не буде часу або можливостей приїхати в потрібний орган ДРАЦС – нераціонально. Залишилися питання, потрібна консультація юриста? Залишайте питання на сайті або телефонуйте.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: