Довідка про сімейний стан в Україні

Довідка про сімейний стан в Україні

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Довідка про сімейний стан в Україні» я розповім Вам про отримання довідки про відсутність шлюбу, як і де отримати довідку про сімейний стан в Україні, про термін дії заяви про неспроможність у шлюбі та про порядок легалізації заяви про сімейний стан.

Довідка про відсутність шлюбу

dovidka-pro-vidsutnist-shlyubu

Довідка про відсутність шлюбу – нотаріальна заява (довідка) про сімейний стан в Україні.

Правилами державної реєстрації встановлено, що громадяни України, яким необхідно підтвердити своє сімейне становище за кордоном, необхідно оформити довідку/заяву, в якій буде зазначено, що особа раніше у шлюбі не перебувала або перебувала, проте на цей час шлюб припинено.

Підпис на такій довідці має бути засвідчений нотаріусом відповідно до ЗУ Про нотаріат. Якщо громадянин України вже перебуває за кордоном і не має змоги звернутися до національного нотаріуса, то завірити підпис слід у Консульстві чи дипломатичному представництві.

Зв’язатися з адвокатом

yak-otrimati-dovidku-pro-simejnij-stan-ukrayini

Як і де отримати довідку про сімейний стан в Україні?

Довідка про сімейний стан оформляється у будь-якого нотаріуса – приватного/державного, який здійснює свою діяльність на території України.

Застосовується три варіанти складання довідки про сімейний стан:

  • коли підтверджується факт того, що заявник у шлюбі не перебуває і ніколи не перебував;
  • коли підтверджується факт того, що заявник на момент оформлення заяви, у шлюбі не перебуває, що підтверджується свідоцтвом про розлучення;
  • коли підтверджується факт того, що на момент оформлення заяви, заявник є вдівцем (вдовою) і у шлюбі не перебуває.

Потрібно вибрати шаблон довідки про сімейний стан, який відповідає життєвим обставинам заявника. Заява оформляється на офіційному бланку суворої звітності, з відповідною голограмою та водяними знаками.

Зв’язатися з адвокатом

termin-diyi-zayavi-pro-nespromozhnist-shlyubi

Термін дії заяви про неспроможність у шлюбі?

Необхідність оформлення довідки про сімейний стан пов’язана з оформленням шлюбу з іноземцем за кордоном. Звертаючись до відповідного відомства, громадяни України стикаються з переліком необхідних документів.

Ця довідка оформляється згідно зі ст. 39, 45 Сімейного кодексу, щоб уникнути наслідків недійсного шлюбу, адже недійсним є шлюб, зареєстрований з особою, яка вже перебуває у законному шлюбі.

У кожній іноземній державі є окремі вимоги щодо терміну дії довідки про сімейний стан, виданий в Україні. Як правило, довідка/заява має строк дії від 1 до 3 місяців (бо вважається, що за довгий час особа може укласти новий шлюб) залежно від обставин.

Слід зазначити, що довідка про сімейний стан оформляється особисто, законодавством виключено представництво у цьому питанні.

Зв’язатися з адвокатом

poryadok-legalizaciyi-zayavi-pro-simejnij-stan

Необхідно відзначити, що як би не називали нотаріальну заяву про сімейне становище – «довідка про шлюб», «довідка на заміжжя», «довідка про відсутність шлюбу», «довідка про сімейний стан» «заява про нездатність у шлюбі» та ін., для використання документа за кордоном слід увідповіднювати його (легалізувати).

Існує кілька способів легалізації нотаріальної довідки про сімейний стан, які можуть включати:

  • апостиль;
  • переклад на відповідну мову;
  • нотаріальне засвідчення перекладу;
  • запевнення у консульстві.

Нотаріальна заява про сімейний стан, подана для проставлення апостиля розглядається Міністрами юстиції України.

За результатами розгляду заяви та нотаріальної заяви про сімейний стан, посадова особа Мін’юсту проставляє апостиль або відмовляє у його проставленні, формуючи за допомогою програмних засобів ведення Реєстру відповідний електронний документ з накладенням власного кваліфікованого електронного підпису та проставленням на документ кваліфікованого електронного друку Міністерства.

Проставлення апостиля на нотаріальній заяві про сімейне становище, відмова у його проставленні здійснюється протягом 2 робочих днів.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійснимРозлучення через РАГС без присутностіПроцедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Довідка про сімейний стан в Україні» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Довідка про сімейний стан в Україні

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
  2. Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
  3. Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
  4. Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
  5. До якого суду подавати на розлучення
  6. Закон про розлучення (законодавство)
Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар