Подати на аліменти в Україні

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Подати на аліменти в Україні 2024» я розповім Вам Коли можна подати на аліменти в Україні?, Як подати на аліменти в Україні?, Куди подавати на аліменти?, Як подати на аліменти: основні способи стягнути аліменти,

Коли можна подати на аліменти в Україні?

Подати на аліменти можна навіть у тих ситуаціях, коли це здається неможливим: досягнення дитиною 18 років, виїзд колишнього чоловіка чи дружини за межі країни або навіть продовження подружніх відносин – усі ці фактори не заважають стягненню коштів на утримання спадкоємця. Розмір фінансової допомоги визначається у судовому порядку: ви можете надати державній інстанції достатню кількість доказів, щоб вимагати максимальної виплати. Дізнатися, як і куди подавати на аліменти можна у сімейного адвоката – фахівець підкаже вам, які документи потрібно підготувати, розповість про особливості процесу та забезпечить повний супровід.

Як подати на аліменти в Україні?

Щоб подати на аліменти, необхідно діяти поетапно:

 • Зібрати весь список необхідних документів.
 • Подати заяву «Про стягнення аліментів на утримання дитини» до судової інстанції.
 • Отримати вердикт суду та виконавчий лист.

Надіслати виконавчий лист за місцем роботи платника аліментів або подати заяву на відкриття виконавчого провадження до державної або приватної виконавчої служби.

Куди подавати на аліменти?

Якщо ви вже маєте виконавчий лист, ви можете не звертатися до виконавчих служб. Для цього потрібно зібрати пакет відповідної документації:

 • заяву роботодавцю платника;
 • виконавчий лист.

Ці документи подаються за місцем роботи платника аліментів.

Як подати на аліменти: основні способи стягнути аліменти

Існує два варіанти стягнення аліментів:

Наказне провадження: куди подавати на аліменти

Ця процедура є спрощеною та передбачає прискорену видачу судового розпорядження протягом 5 днів без виклику учасників на судове засідання. Наказ є виконавчим документом та підлягає примусовому виконанню без видачі виконавчого листа. Для відкриття наказного провадження необхідно подати заяву про видачу судового наказу до суду. Цей документ має відповідати вимогам, встановленим ЦК України.

Наказне провадження у цивільному процесі можливе на вимогу про стягнення аліментів, коли:

 • Розмір аліментів становить 25% від заробітку платника на одну дитину, 33% – на двох дітей, 50% – на 3 та більше дітей. При цьому виплачується не більше 10 прожиткових мінімумів на кожну дитину.
 • Жорстка грошова сума у ​​розмірі 50% від прожиткового мінімуму. Розмір усіх відрахувань при кожній виплаті зарплати не може перевищувати 50% заробітної плати, яка має бути виплачена працівникові. Це обмеження не поширюється на відрахування з доходів, які платник одержує під час відбування покарання у вигляді виправних робіт. У разі розмір аліментів неспроможна перевищувати 70% від суми прибутку.

Позовне провадження

За позовною заявою стягуються аліменти у випадках:

 • позивач вимагає у відповідача виплачувати фіксовану суму у більшому розмірі;
 • вимога виплати аліментів пов’язана з питанням заперечення батьківства/материнства, а також необхідністю залучення до процесу інших зацікавлених осіб.

Для відкриття позовного провадження необхідно написати заяву, яка відповідає вимогам ЦК України, та подати до судової інстанції за місцем проживання стягувача або платника аліментів. Судом видається виконавчий лист, на підставі якого можливе стягнення аліментів шляхом звернення до державних чи приватних виконавців. Перед поданням на аліменти рекомендується проконсультуватися у сімейного адвоката, щоб весь процес пройшов швидко і без проблем.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Подати на аліменти в Україні 2024» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

Подати на аліменти в Україні

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Якщо не виплачуються аліменти, куди звертатись
 2. Стягнення аліментів з безробітного в Україні
 3. Позбавлення батьківських прав та аліменти
 4. Аліменти з пенсії по інвалідності в Україні
 5. Аліменти з військовослужбовців під час війни в Україні

 

 

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар