
Помилки у документах про розірвання шлюбу – як виправити?
Помилки у документах про розірвання шлюбу – досить поширена ситуація, з якою щодня стикаються громадяни України. Невідповідність особистих даних у документах призводить до багатьох проблем при подальшому зверненні до державних та недержавних органів.
Можна довго розмірковувати про те, що необхідно перевіряти документи при отриманні та зіставляти інформацію з даними паспорта, проте на практиці кількість помилок у документах досить велика. Документи про розлучення є винятком.
Документи про розлучення мають на увазі:
- свідоцтво про розлучення;
- витяг з Державного реєстру про шлюб, з відміткою про розлучення;
- судове рішення про розлучення;
Часто помилки в документах про розлучення виявляються при повторній видачі дублікатів свідоцтв (на сторінку повторної видачі дублікатів свідоцтв).
При укладенні шлюбу з іноземцем в Україні (на сторінку укладення шлюбу з іноземцем в Україні) або укладення шлюбу в РАЦС між громадянами України (на сторінку укладення шлюбу в РАЦС між громадянами України) необхідно підтвердити припинення попереднього шлюбу, за наявності. Таким чином, на етапі розгляду наданих документів можуть бути виявлені помилки, які слід виправити у строковому порядку.
Як виправити помилки в документах про розлучення? Сімейним законодавством встановлено порядок виправлення помилок у свідоцтві про розлучення та у виписці з Державного реєстру про шлюб компетентними органами РАГС. У свою чергу виправлення описок у судовому рішенні про розірвання шлюбу здійснює суд, який виніс рішення.
Як виправити помилки у свідоцтві про розлучення?
Помилки у свідоцтві про розлучення виправляються шляхом внесення змін до актового запису про розлучення.
Актовий запис громадянського стану – це документ складений органом РАГС, що містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації, є доказом фактів, реєстрація яких засвідчується, до спростування у судовому порядку.
Зразки актових записів цивільного стану затверджено Постановою Кабміну №1025 від 10.11.2010 р.
Для того, щоб внести зміни до актового запису про розірвання шлюбу (виправити помилки), необхідно керуватися Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх відновлення та анулювання, затверджених Наказом Мін’юсту від 12.01.2011 р. № 96/5.
У Правилах зазначено, що громадянин повинен звернутися до органу РАЦС за місцем реєстрації проживання (неважливо де було видано документ про розлучення) з метою подання заяви про внесення змін до актового запису – у нашому випадку актового запису про розлучення.
Працівник відділу РАЦС, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені у заяві, з паспортом чи паспортним документом та зі свідоцтвом про розлучення. Суперечливі дані у документах письмово пояснюються заявником.
Документи, що мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх певності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення експертизи до судово-експертних установ Мін’юсту (коштом заявника).
Відомості про акти цивільного стану, зазначені заявником у заяві, перевіряються у Державному реєстрі.
Після прийняття заяви про внесення змін (виправлення помилок), орган РАЦС здійснює перевірку та аналіз поданих документів та виносить рішення про внесення змін до документа про розлучення або про відмову у внесенні змін.
Строк розгляду такої заяви регламентований Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5 та становить 3 місяці.
Навіщо вносити зміни до актового запису про шлюб?
Питання внесення змін (виправити помилки у документах про розлучення) до актового запису про шлюб актуальне в рамках теми – Помилки у документах про розлучення, у зв’язку з тим, що після прийняття ЗУ Про державну реєстрацію актів цивільного стану від 01.07.2010 р. судове рішення про розлучення стало остаточним підтвердженням розірвання шлюбу, яке не потребує подальшої реєстрації в органах РАЦС.
Відповідно до 2010 р. актовий запис про розірвання шлюбу на підставі судового рішення не складається і свідоцтво не видається. Після того, як рішення суду про розлучення набрало законної сили, суд надсилає копію судового рішення щодо територіальної приналежності до органу РАГС для проставлення відмітки про розлучення до актового запису про шлюб. Після того, як відмітку проставлено, документом, що підтверджує розлучення в органах РАГС, є витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб, з відміткою про розлучення.
Такий документ формується у Державному реєстрі на підставі актового запису про шлюб. У разі якщо в актовому записі про шлюб є помилки, вони будуть відображені у виписці. Таким чином, для того, щоб виправити помилки у виписці з Державного реєстру актів громадянського стану громадян про шлюб, з відміткою про розлучення, необхідно внести зміни до актового запису про шлюб.
Порядок виправлення описок у судовому рішенні про розірвання шлюбу
На практиці, сімейний адвокат часто зустрічається з питанням виправлення описок у судовому рішенні про розірвання шлюбу, особливо якщо подружжя самостійно займалося процесом шлюбу не вдаючись до послуг кваліфікованих юристів.
Причини наявності помилок у рішенні суду про розлучення:
- позовну заяву складено не і грамотно;
- позовні вимоги викладені з помилками;
- механічні помилки під час складання тексту рішення про розірвання шлюбу працівниками суду.
Порядок виправлення описок у судовому рішенні про розірвання шлюбу регламентується ст. 269 ЦПК, згідно з якою суду надано право за заявою учасників справи або за власною ініціативою виправити допущені у рішенні чи постанові описки чи арифметичні помилки.
Заява про виправлення описок подається до суду, який виніс судове рішення про розлучення з помилками. За подання заяви про виправлення описок у судовому рішенні про розлучення судовий збір не стягується. Заява розглядається протягом 10 днів після її одержання судом.
Постанова про внесення поправок надсилається всім особам, яким було видано чи надіслано рішення суду, що містить описки або арифметичні помилки.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення через РАГС без присутності, Процедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що процес розірвання шлюбу є досить складним, а тому вимагає не тільки відповідального підходу до справи, але й досвіду в юридичній сфері.
Саме тому послуги адвоката з розлучень стають все більш актуальними. З хорошим сімейним адвокатом з розлучень Ви зможете легко вийти з невдалих відносин без помилок у документах про розлучення. А якщо помилки в документах про розлучення вже допущені, звертайтеся до адвоката з розлучення Скрябіну Олексію Миколайовичу зручним способом і ми швидко приведемо Ваші документи в порядок!

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
- Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
- Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
- Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
- Довідка про сімейний стан в Україні
- До якого суду подавати на розлучення