Рішення суду про розірвання шлюбу в Україні
Рішення суду про розірвання шлюбу – це остаточний документ, який підтверджує, що подружжя офіційно розлучене і далі може укладати новий шлюб. Рішення суду про розлучення приймається за результатами розгляду справи про розірвання шлюбу і лише у тому випадку, коли судом буде встановлено, що спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам хоча б одного з подружжя, а також за наявності дітей від спільного шлюбу – їх інтересам.
Отримавши рішення суду про розірвання шлюбу на руки ще не говорить про те, що шлюб офіційно розірвано, оскільки шлюб вважається розірваним з моменту набуття чинності судом рішення в законну силу. Як відомо, кожна особа має право оскаржити те чи інше рішення суду і для цього надається певний термін. Так ось у разі прийняття рішення суду про розлучення, інша сторона має право протягом 10 днів подати апеляційну скаргу на дане рішення суду про розірвання шлюбу і тоді шлюб не вважатиметься офіційно розірваним, доки не закінчиться апеляційне провадження або можливе провадження у наступній інстанції.
Рішення суду про розірвання шлюбу, як і будь-який офіційний документ суду має чітку структуру і складається з чотирьох частин: вступна, описова, мотивувальна та результативна частини, відсутність хоча б однієї з них дає право на оскарження рішення.
Крім того, існує таке поняття як додаткове рішення суду, у тому числі про розірвання шлюбу, яке приймається у встановлених Цивільним процесуальним кодексом України випадках, як правило, це не рішення всіх позовних вимог сторін, не зазначення в резолютивній частині рішення з приводу судових витрат та інші.
Часто процедура розірвання шлюбу відбувається у заочному порядку та у разі, якщо такий порядок розгляду справи про розірвання шлюбу не буде оскаржено, то суд приймає заочне рішення про розірвання шлюбу. Відбувається це у таких випадках:
- відповідач сповіщений про місце, дату та час розгляду справи про розірвання шлюбу;
- відповідач не подав заяви про розгляд справи без його присутності;
- причини неявки в судове засідання на переконання судді є поважними.
Зазначимо, що заочне рішення про розірвання шлюбу має бути прийняте у будь-якому разі після повторної неявки відповідача до суду та за умови перерахованих вище умов.
Заочне рішення суду про розірвання шлюбу може бути оскаржене як у загальному порядку, тобто шляхом подання апеляції на рішення суду про розлучення, а також процедурою, яка дозволяє у встановлений термін подати заяву про перегляд заочного рішення суду про розірвання шлюбу, внаслідок якого суд може скасувати це рішення про розлучення та призначити розгляд справи про розірвання шлюбу у загальному порядку.
У разі виникнення труднощів у отриманні рішення суду про розірвання шлюбу або залишилися інші питання, пов’язані з розірванням шлюбу, адвокат із розлучення в Україні, який має позитивний досвід у шлюборозлучних процесах в Україні, проконсультує та вирішить Вашу ситуацію щодо розірвання шлюбу в Україні якнайшвидше.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: