Розірвання шлюбу в Польщі онлайн

Ніхто не застрахований від такої складної емоційно ситуації, як розірвання подружніх стосунків. Саме тому так важливо заздалегідь вивчити усі юридичні аспекти процесу та належним чином підготуватись до розлучення. Проте ознайомитись з усіма законодавчими нормами та нормативно-правовими актами доволі важко, через що рекомендується звернутись до компетентного спеціаліста, а саме сімейного адвоката. Юрист спеціалізується на питаннях, що стосуються сім’ї, зокрема може допомогти із проблемою розлучення в Польщі онлайн.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те як розірвати шлюб в Польщі. Обов’язково читайте статтю на сайті rozirvannya.com.ua «Розірвання шлюбу в Польщі онлайн» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно угоди між Польщею та Україною про надання правової допомоги, в інстанції якої держави варто звертатись, щоб подати на розлучення в Польщі для українців, як подати на розлучення в Польщі: з чого почати, подати на розлучення в Польщі за кордоном, скільки коштує подати на розлучення в Польщі для жінок онлайн.
Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Консультації та аналіз ситуації
100%
Підготовка документів
0%
Подача до суду
0%
Представлення інтересів в суді
0%
Вирішення спорних питань
0%
Розрахунок фінансового урегулювання
0%
Допомога в реєстрації судового рішення
0%
Voted: 1

В інстанції якої держави варто звертатись, щоб подати на розлучення в Польщі для українців?

Якщо ви хочете подати на розлучення в Польщі як громадянин України, ви повинні звернутися до судових органів Польщі.

Важливо звернути увагу на наступні аспекти:

  • Звернення до суду: Українські громадяни, які проживають в Польщі, мають право подати заяву про розлучення до місцевого суду в Польщі.
  • Участь адвоката: Хоча в деяких випадках можливе подання заяви без адвоката, рекомендується найняти кваліфікованого адвоката, оскільки це допоможе забезпечити правильність процедури та документації.
  • Мова процедури: Процедура буде відбуватися мовою Польщі. Тому, якщо вам не володієте цією мовою на достатньому рівні, слід розглянути можливість найму перекладача.
  • Врахування міжнародного аспекту: У зв’язку з тим, що ви є громадянином України, слід також врахувати можливі національні та міжнародні правові аспекти, які можуть вплинути на розлучення.

Загалом, рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на сімейному праві в Польщі та має досвід у розлученнях для українців. Він надасть вам необхідні поради та допоможе провести процедуру розлучення відповідно до вимог законодавства.

Як подати на розлучення в Польщі: з чого почати?

Ідеальний варіант, якщо подружжя зможе узгодити всі нюанси самостійно та розробити подальший план дій. Проте, на жаль, така ситуація виникає вкрай рідко. В будь-якому випадку необхідно виконати наступні кроки:

  1. Визначити згідно з яким законодавством відбуватиметься процедура розірвання подружніх стосунків.
  2. Визначити інстанцію, в котру необхідно надати заяву/позов про бажання розлучитись.
  3. Підготувати всю необхідну документацію.

У разі ініціювання розірвання шлюбу в Польщі онлайн бажано обговорити з партнером або його представником всі деталі справи, зокрема майнові питання та питання подальшого перебування спільних дітей. Також можна подати на розлучення у Польщі без чоловіка, якщо він перебуває в іншій країні: жодних проблем із перебігом процесу не повинно виникнути.

Подати на розлучення в Польщі за кордоном

Україна:

Принциповою відмінністю українського законодавства від польського є вірогідність розлучитись через РАГС, тобто без звернення до суду. Такий варіант можливий виключно у разі виконання наступних умов:

  • обидва партнери дали свою згоду на розірвання подружніх стосунків;
  • в пари немає спільних дітей віком до 18 років;
  • відсутність майнових претензій.

Якщо хоча б одна з зазначених умов не дотримується, подружжя повинно розлучатись в судовому порядку. Рішення українського суду про розлучення визнається в Польщі, однак можуть виникнути вимоги стосовно легалізації свідоцтва.

Польща:

Будь-яке розлучення в Польщі онлайн здійснюється в судовому порядку. Процедура має свої відмінності, проте в будь-якому випадку потрібно звертатись до районного суду. Звернутись до інстанції можуть особи у разі виконання наступних вимог:

  1. Відповідач проживає або перебуває на території Польщі.
  2. Пара певний час проживала або перебувала в Польщі, та хоча б одна зі сторін наразі знаходиться в країні на момент подачі позову.
  3. Позивач щонайменше рік до початку провадження проживає/перебуває на території РП.
  4. Позивач є громадянином Польщі та щонайменше протягом 6 місяців до початку судового провадження проживав/перебував у країні.
  5. І чоловік, і дружина є громадянами Республіки Польща.

У разі виконання однієї з вищезазначених вимог особи мають право звернутись до польського суду і навіть подати на розлучення в Польщі без присутності.

Скільки коштує подати на розлучення в Польщі для жінок онлайн?

Стандартний судовий збір в Республіці Польща складає:

  • за звичних умов – 600 зл;
  • у разі одночасного подання позову про поділ спільного майна – 1000 зл;
  • у випадку одночасної вимоги примусово виселити з квартири/будинку одного з партнерів – 200 зл;
  • у разі вимоги призначення аліментів – сума визначається пропорційно розміру аліментів, що стягуватимуться.

Можливі додаткові витрати, зокрема за послуги адвоката необхідно сплатити довіреність у розмірі 17 зл.

Як відбувається розірвання шлюбу в Польщі онлайн?

В районному суді справа про розірвання подружніх стосунків розглядається суддею та двома присяжними. Розгляд справ цього типу відбувається на судових засіданнях закритого типу, окрім випадків, коли подружжя висловлює бажання відкритого процесу. Якщо в ході провадження суд вирішить, що сім’ю ще можливо зберегти, він спроможний припинити провадження та надати чоловіку та дружині час на примирення. Відновлення призупиненого судового процесу можливе за позовом однієї зі сторін, проте не раніше ніж через 3 місяці після постанови. Якщо ж позов не надходить протягом 1 року, суд має право повністю закрити провадження, однак це жодним чином не позбавляє позивача права звернутись до суду з новим позовом про бажання розірвати шлюб.

При розгляді справ про розлучення суд вирішує, хто з подружжя винен в руйнуванні сім’ї. В судовому порядку може бути встановлена:

  • Провина одного з подружжя.
  • Провина обох партнерів.
  • Відсутність провини пари.

У разі взаємної згоди подружжя на розлучення, суд може взагалі не розглядати питання про провину та вважати, що жоден з партнерів не винен в припинення подружнього життя.

Тривалість процедури розірвання шлюбу може бути різною: від декількох хвилин до декількох років. Така варіативність визначається наявність обтяжуючих факторів, до прикладу, тяжб з приводу майна та питань, що стосуються подальшого місця проживання спільних нащадків. Дізнатись детальніше як подати на розлучення в Польщі ви можете в сімейного адвоката.

Питання адвокату з розлучень
Чи можливе розірвання шлюбу в Польщі онлайн?
Які кроки потрібно вжити для подачі на розірвання шлюбу в Польщі?
Як довго зазвичай триває процес розірвання шлюбу в Польщі?
Як вирішуються питання щодо майна та аліментів під час розірвання шлюбу в Польщі?
Як вирішуються питання опіки над дітьми під час розірвання шлюбу в Польщі?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розірвання шлюбу в Польщі онлайн» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу розлучення українцям в Польщі, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Як подати на розлучення в Україні
  2. Як розділити автомобіль при розлученні
  3. Як подати на розлучення в Канаді
  4. Як ділиться майно при розлученні
  5. Розірвання шлюбу за кордоном
  6. Розірвання шлюбу в Польщі онлайн
  7. Як подати на розлучення в Румунії
  8. Як розлучитись в Словаччині громадянам України
Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар