Розлучення без дітей та без майна

Розлучення без дітей та без майна

Розлучення подружжя без дітей та без майна в Україні?

Розлучення подружжя без дітей та без майна в Україні?

Розлучення відбувається значно легше – як психологічно, так і процесуально – якщо подружжя ще не встигли народити дітей і купити цінне майно. Тим не менш, це не гарантія, що шлюборозлучний процедура пройде зовсім гладко – складності можуть виникнути на будь-якому її етапі.

Ця стаття допоможе Вам розібратися в основах законодавства про розлучення, підготуватися до процедури й мінімізувати всі супутні їй складності.

Куди звертатися при розлученні?

Куди звертатися при розлученні?

Розлучення, як і одруження, передбачає проведення подружжям певної процедури. Куди, до якого органу звертатися, – залежить від конкретних обставин подружньої пари.

Якщо у подружжя немає ні дітей, ні спірну власність, звернутися можна …

  • в ДРАЦС – при спільному бажанні та намір розлучитися;
  • в суд – при незгоді чоловіка або дружини розлучатися, відмові або ухиленні від участі в шлюборозлучній процедурі.
Зв’язатися з адвокатом

 

Розлучення через ДРАЦС

Розлучення через ДРАЦС

Розлучення через РАЦС – просте і оперативне. Це головна перевага адміністративної шлюборозлучної процедури. Подружжю не потрібно збирати документи, готувати позов, брати участь в розглядах, довго чекати і турбуватися.

Адміністративне розлучення передбачає:

  1. Відвідування подружжям органу ДРАЦС для подачі спільної подружньої заяви про розлучення;
  2. Повторне відвідування органу ДРАЦС для участі в формальної процедури розірвання шлюбу.

Між зазначеними заходами проходить рівно 30 днів – ні скоротити, ні продовжити строк, встановлений законом, не можна. За цей час дружина і чоловік можуть передумати розлучатися – в цьому випадку їм навіть не обов’язково відкликати подану заяву. Якщо вони (або хоча б один з них) просто не з’являться в ДРАЦС в зазначений час, заявка буде анульована. Подати повторну заявку можна – хоч на наступний день, але доведеться знову сплатити державне мито (сплачена сума не повертається) і знову чекати 30 днів.

Розлучення через суд

Розлучення через суд

Якщо розлучення через ДРАЦС можливе тільки за згодою з чоловіком або дружиною, то судова шлюборозлучна процедура застосовується в тих випадках, коли один з подружжя не погоджується розлучатися, або, навіть якщо прямо не висловлює незгоди, відмовляється відвідувати ДРАЦС, ухиляється від подачі спільної заяви про розлучення, що робить адміністративне розлучення неможливим.

Судова процедура, як відомо, більш тривала і складна у порівнянні з адміністративною шлюборозлучною процедурою. По-перше, законом передбачено строк розгляду справи в суді – приблизно 2 місяці (в тому числі дата вступу прийнятого судом рішення в силу). Але ще до того, як буде подано позовну заяву, потрібно підготовка позову та документації, а потім – відвідування судових засідань (цілком можливо, їх буде кілька – в залежності від обставин), а в ряді випадків, при категоричній незгоді чоловіка або дружини на розлучення – 1-6 місячну перерву, надану подружжю для можливого примирення, після чого – винесення остаточного судового рішення й очікування його вступу в силу. Винесене судом рішення повинно бути зареєстровано в органі РАЦС.

Зв’язатися з адвокатом

 

Як розлучитися, якщо немає дітей і спільного майна?

Як розлучитися, якщо немає дітей і спільного майна?

Не можна не відзначити, що шлюборозлучна процедура – значно проста, якщо у подружжя немає ні дітей, ні спільно нажитих матеріальних цінностей. Єдиною складністю може стати тільки незгода між чоловіком або дружиною, через яку необхідно, по-перше, звертатися до суду, по-друге, нерідко – чекати розлучення довше звичайного.

Детальніше зупинимося на найбільш важливих аспектах шлюборозлучної процедури.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення під час вагітності, Оформити розлучення в іншому місті, Розлучення онлайн, Розлучення з дитиною до трьох років, Розлучення без згоди одного з подружжя, Розлучення без свідоцтва про шлюб, Подати заяву на розлучення, Підсудність справ про розірвання шлюбу.

Порядок, процедура розлучення

Порядок, процедура розлучення

Якою буде хід шлюборозлучної процедури, якщо у подружжя немає ні дітей, ні спільної власності, залежить тільки від однієї умови – згоди або незгоди на розлучення. Якщо розірвати шлюб хочуть обоє з подружжя, можна подавати спільну заяву в ДРАЦС, якщо тільки один з них – доведеться йти до суду.

Процедура розірвання шлюбу в ДРАЦС:

Чоловік і дружина разом відвідують орган ДРАЦС (за місцем проживання або за місцем одруження), де готують, підписують і подають спільну заяву про розлучення. Присутність обох подружжя при подачі спільної заяви – обов’язково. Але якщо одночасний візит подружжя неможливий, вони можуть подати дві окремих заяви, в такому випадку їх підписи на заявах повинні бути засвідчені нотаріально.

Вказувати в заяві або озвучувати усно причини і мотиви розлучення – немає необхідності. Співробітник органу ДРАЦС приймає заяву, перевіряє наявність усіх необхідних документів, зокрема, квитанції на оплату держмита, призначає дату та час шлюборозлучної процедури – через 30 днів.

У призначений день чоловік і дружина знову відвідують орган ДРАЦС для участі в процедурі розірвання шлюбу. Співробітник органу ДРАЦС вносить до реєстраційної книги актового запису відомості про розлучення.

Процедура розірвання шлюбу в судовому органі

Щоб ініціювати судовий процес розлучення, один з подружжя – чоловік або дружина – повинен подати в суд позовну заяву про розлучення. Якщо позов складений без порушень форми і змісту, і поданий згідно з правилами підсудності, суд приймає позов в роботу і відкриває провадження у справі. Після проведення підготовчої роботи, призначається дата і час першого судового засідання, подружжю висилаються інформаційні повідомлення.

На судове засідання повинні з’явитися обоє. Якщо позивач або відповідач не може бути присутнім в суді з поважних причин, він може просити про перенесення судового засідання або про розгляд справи без нього. Неявка без поважних причин, за умови належного інформування про дату і час – підстава для закриття справи (якщо засідання пропустив позивач), або для винесення заочного рішення по справі (якщо судове засідання 3 рази пропустив відповідач).

Під час судового засідання суд розглядає позов, вивчає подані документи та інші докази, вислуховує сторін. Відповідач вправі подати зустрічний позов. Також чоловік-відповідач, якщо він не згоден з розлученням, може просити суд про відстрочку в розгляді справи – для примирення з позивачем. Відкладаючи розгляду справи на 1-6 місяців, суд надає подружній парі можливість помиритися. Якщо рішення позивача про розлучення залишиться незмінним, суд не має права відмовити в задоволенні позовної вимоги – відповідно до Сімейного кодексу України, суд розриває шлюб, якщо встановить, що продовження спільного життя і збереження шлюбу неможливо. Суд виносить рішення, яке вступить в законну силу через 30 днів.

Після набрання рішенням суду законної сили, розлучення повинно бути зареєстроване в органі ДРАЦС. Подружжя (або один з подружжя) повинні подати до органу РАЦС заяву, приклавши до нього витяг із рішення суду.

Зв’язатися з адвокатом

 

Заява про розлучення

Заява про розлучення

Заява – перший і основний документ, який є офіційною підставою для розгляду справи про розлучення подружжя. Без заяви, поданої одним або двома чоловіками, шлюб не може бути розірваний.

Форма і зміст заяви про розірвання шлюбу залежить від того, куди має намір звернутися чоловік або дружина.

  • ДРАЦС

ДРАЦС приймає заяви у вигляді заповненого бланка. Заява про розірвання шлюбу, складена у вільній формі з довільним змістом, органом ДРАЦС не приймається.

Заява обов’язково має містити такі відомості, як:

  1. П.І.Б., дату і місце народження, національність кожного з подружжя,
  2. реквізити свідоцтва про одруження (дата і номер),
  3. відомості про відсутність у них спільних дітей молодше 18 років,
  4. відомості про взаємну згоду на розірвання шлюбу.

У спеціальній графі кожен з подружжя повинен вказати, яке прізвище він хоче носити після розлучення.

Спільна заява має бути підписана кожним з подружжя, а якщо подаються дві окремих заяви, підписи на них повинні бути засвідчені нотаріусом.

  • Суд

Суд приймає виключно позовну заяву, складену згідно з нормами процесуального законодавства. Документ повинен бути лаконічним, стриманим, але докладним і точним, стиль мови – офіційно-діловий, без експресивної лексики.

Структура позовної заяви повинна бути такою:

  1. назва, місцезнаходження судового органу;
  2. П.І.Б., дата народження, місце проживання кожного з подружжя – позивача і відповідача;
  3. Заголовок документа: Позовна заява про розлучення;
  4. Відомості про шлюб (дата і місце одруження, дата і номер свідоцтва);
  5. Відомості про те, чи відбувається розлучення за згодою чоловіка і дружини;
  6. Вказівка ​​причин розірвання шлюбу, неможливості збереження сім’ї;
  7. Відомості про відсутність неповнолітніх дітей і спірну власність;
  8. Посилання на норми сімейного та цивільно-процесуального законодавства;
  9. Позовні вимоги до суду: розірвати шлюб;
  10. Список додатків;
  11. підпис;
  12. Дата подачі позову.

Позов, поданий з порушенням правил оформлення і змісту, може бути повернутий подружжю для усунення недоліків.

Зв’язатися з адвокатом

 

Документи для розлучення

Документи для розлучення

Крім заяви, без якого розірвання шлюбу неможливо, в ДРАЦС або суд обов’язково подаються документи. Мета подачі документів – підтвердження обставин, зазначених у заяві (підтвердження особи заявників, законності шлюбу, оплати держмита/судового збору тощо.).

Виходячи з цього, можна перерахувати основні документи, що додаються до заяви про розірвання шлюбу.

Документи для розлучення в ДРАЦС:

  • Паспорти подружжя;
  • Свідоцтво про шлюб;
  • Чек (оплата державного мита).

Документи для розлучення в суд:

  • Паспорти подружжя;
  • Свідоцтво про шлюб;
  • Чек (оплата судового збору);
  • Інші документи, які підтверджують зазначені в позові обставини або аргументують позовні вимоги. Як правило, додаткові документи потрібні в тому випадку, якщо у подружжя є діти або спільна власність, яка підлягає поділу між ними, а також якщо виникають додаткові суперечки.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення без дітей та без майна» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Розлучення без дітей та без майна

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Скільки триває розірвання шлюбу
  2. Розлучення за спільною згодою
  3. Розлучення без присутності в суді
  4. Заява про згоду на розлучення
  5. З ким залишиться дитина після розлучення
  6. Строк для примирення при розлученні
  7. Розлучення з двома дітьми
  8. Розлучення за місцем проживання позивача
  9. Розлучення з трьома дітьми
  10. Заява про розлучення не за місцем прописки
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар