Розлучення без особистої присутності: все зробить ваш сімейний юрист
Послуги наших сімейних юристів та адвокатів по розірванню оформляються угодою з клієнтами одночасно з видачею довіреності. Угода містить конкретне доручення, яке ми зобов’язуємося виконати в суворій відповідності до вимог закону, володіючи всіма необхідними знаннями та досвідом.
Всі дії – складання, підписання, подача позову, заперечень (якщо ви відповідач) від вашого імені здійснює ваш представник. Він ніби заміщає вас в суді, виступає в процесі, відповідає на питання судді, заявляє клопотання і так далі. Зміст доручення каже суду про межі дій, на які уповноважена довірена особа, до таких обмежень, наприклад, можна віднести строк довіреності. Для максимального результату довіритель повідомляє всі вихідні дані, необхідні для виконання роботи, та щоб сімейний юрист міг зорієнтуватися за обставинами справи саме на захист ваших інтересів, а не імпровізувати. Зауважимо, що навіть якщо це прямо не вказано в договорі, у довірителя залишаються всі права для особистої присутності в суді, виступи на засіданнях, самостійної подачі та отримання будь-яких документів для розлучення. У зв’язку з тим, що правова допомога має на увазі високий ступінь довіри, в договорі ми вказуємо право довірителя в будь-який момент відмовитися від наших послуг. Довіритель має безвідкличне право в будь-який момент змінити обсяг повноважень довіреної особи або зовсім відкликати довіреність, що також вказується в договорі.
Чи обов’язково бути присутнім при розлученні?
Розлучитися без присутності однієї або обох сторін при розлученні через суд можна в будь-якому випадку. Тягар шлюборозлучного процесу очевидний. У кожного процесу майже завжди є передісторія: емоційна, психологічна, моральна. Наслідок цього – нестримане звернення один до одного, скандали, докори при особистій зустрічі.
У тому числі закон містить норми, що дозволяють розірвати шлюб цивілізовано та без особистої явки чоловіка та дружини, вдавшись до послуг сімейного юриста (адвоката). Правильно ініційована шлюборозлучна справа закінчиться позитивним рішенням, навіть якщо один з подружжя виступає проти розлучення.
Отже, ніхто не має права змусити вас бути присутнім при оформленні розірвання шлюбу.
Поважні причини для відсутності
Розлучення без присутності подружжя – звичайне та навіть рядове явище. Зазвичай ініціатор розлучення не хоче йти в суд через негативне ставлення до іншого члена подружжя. Причина може бути та в тому, що не має достатньо часу ходити по інстанціях або просто не знає, як це робити. Рівне з тих самих підстав може не бути присутнім протилежна сторона. І, як говорилося вище, може бути та така причина, що чоловік або дружина «не хоче давати розлучення».
Досвідчені судді при розгляді даних справ зазвичай добре розуміють мотиви відсутності сторін та зазвичай позитивно дивляться на розлучення через адвокатів. Проте, трапляється зустрічати і таких суддів, які обурюються: «Як же так? Шлюб укладали разом, а на розлучення прийти не можете?» У таких випадках представнику доводиться наполягати, що питання моралі та етики – не справа суду, та завжди отримують потрібне рішення.
А що, якщо просто ігнорувати
Хоча шлюборозлучний процес сам по собі не відноситься до надзвичайно складних справ, для громадян він тягне дуже значущі юридичні наслідки: змінюється правовий статус людини, припиняються і, навпаки, виникають цивільні та сімейні права та обов’язки (по відношенню один до одного, дитині, третім особам). Від того, наскільки своєчасно та якісно було проведено розірвання шлюбу, залежить подальший поділ майна подружжя, визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів на утримання дитини або чоловіка, право на спадкування особистого майна другого з подружжя та ще багато чого.
Ми професійно ведемо шлюборозлучні справи та провели вже не один десяток процесів. Для прийому нашими сімейними юристами та адвокатами просимо попередньо зателефонувати або залишити нам повідомлення з проханням передзвонити.
Ігнорувати суд не можна!
Часто неакуратність та недбалість судових чиновників веде до того, що справа пускається на самоплив. Під час суду руку потрібно «тримати на пульсі» та контролювати правильність та своєчасність процесуальних дій.
Більше того, як показує досвід, розлучення без участі чоловіка або без сімейного юриста може спричинити несприятливі наслідки. Тому не допускайте такої ситуації, що з вашого боку на суд взагалі ніхто не приходить – ні ви, ні ваш адвокат.
Наприклад, ось випадок з нашої практики. По одному з проведених шлюборозлучних справ при винесенні рішення суддя «переписав» в нього текст позову, а про те, що у відповідача були претензії до його вмісту, він забув. В результаті важливу обставину, що стосується дати розладу сімейного життя, в рішенні було відображено невірно. Захищаючи інтереси довірителя, ми подали скаргу на рішення, яка була задоволена. Але зробити це вдалося завдяки тому, що саме в ході суду представник завчасно подав заперечення проти позову. Бездіяльність же в такому випадку привела б до того, що наступна суперечка про поділ спільно нажитого майна була б вирішена не на користь нашого довірителя.
Я хочу бути присутнім в суді, але не можу
Ми не залишимо без уваги і такий випадок, коли одна зі сторін бажає брати участь в судочинстві, заперечує проти розгляду справи в її відсутність, але з’явитися з поважних причин не може. До таких випадків можна віднести напрям громадянина у відрядження, хвороба, проблеми у близьких, а також все те, що прийнято вважати обставинами форс-мажору. Щоб справа не була розглянута без участі чоловіка або дружини, він (вона) повинен повідомити суд про неможливість з’явитися та довести поважність причини. Якщо все зроблено правильно, суд зобов’язаний перенести засідання на інший строк.
При неповідомленні суду про виниклі перешкоди та (або) неподання доказів (наприклад, лікарняного листа) розгляд справи може завершитися або закриттям провадження, або винесенням рішення по суті. На жаль, навіть якщо при цьому будуть ущемлені процесуальні права громадянина, наприклад, не буде зроблено заяву про наявність спору про дитину, про обставини спільного проживання, успішно оскаржити рішення не вийде.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: