Розлучення через РАЦС з дітьми

Розлучення через РАГС з дітьми

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, чи можете ви розлучитись в органах РАЦСу, якщо у вас неповнолітні діти. Ознайомившись з матеріалом статті «Розлучення через РАЦС з дітьми» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Розлучення через РАЦС з неповнолітніми дітьми в Україні

Розлучення через РАГС з неповнолітніми дітьми в Україні

Розлучення через РАЦС з неповнолітніми дітьми – популярний запит серед клієнтів, які звертають за допомогою до адвоката по сімейним справам. Звісно, ніхто не застрахований від невдалого сімейного життя, а діти ніяк не можуть повернути втрачені почуття. Не потрібно жертвувати своїм властним комфортом, заради того, щоб у дітей був батько. Постійні конфлікти та сварки зовсім не підуть на користь малюкам, а навпаки можуть призвести до небажаних наслідків.

Підстави для розлучення через ДРАЦС

Підстави для розлучення через ДРАЦС

Ніхто не стане сперечатися з тим, що розлучення в РАЦСі – це просто, швидко та доступно. Але скористатися передбаченою законом можливістю можна тільки у разі:

  1. Спільної згоди подружжя.
  2. Відсутності спільних неповнолітніх дітей.

Незгода одного з подружжя, небажання подавати спільну заяву про розлучення, ухилення від присутності на розірванні шлюбу – роблять розлучення в органах ДРАЦС неможливим. Але навіть якщо між чоловік і дружина прийшли до консенсусу, але в них є спільні неповнолітні діти, розлучитися в РАЦСі все одно не вийде.

Для розлучення з дітьми потрібно звертатися в суд. Якщо батьки самі визначать місце проживання дітей після розлучення, дійдуть згоди щодо порядку спілкування з дитиною після розлучення, їм все одно необхідно звертатися до суду (див. «Підсудність справ про розірвання шлюбу“).

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення в односторонньому порядку з дітьми та без, Як розлучитися з чоловіком без дітей, Розлучення з простроченим паспортом, Позовна заява про розлучення та стягнення аліментів, Документи для розлучення, Які документи потрібні для розлучення через суд, Які документи потрібні для розлучення, Заява про розірвання шлюбу в РАЦС.

Чи є все-таки можливість розлучитися через ДРАЦС з дитиною?

Чи є все-таки можливість розлучитися через ДРАЦС з дитиною?

Це суворе правило слугує надійним захистом прав та інтересів дітей при розлученні батьків. Винятків з нього немає.

Однак законом передбачені випадки, в яких розлучення через ДРАЦС можливе незалежно від наявності дітей. Важко назвати їх винятками з правила, оскільки причинами розірвання шлюбу служать надзвичайні обставини, а ініціатором виступає тільки один з подружжя – Сімейний кодекс України.

Отже, розірвати шлюб через РАЦС при наявності дитини можна, тільки якщо:

У цих випадках дозволяється подати на розлучення незалежно від наявності спільних неповнолітніх дітей. Адже, саме собою зрозуміло, що батько, що втратив дієздатність, а також безвісно відсутній або відбуває тюремне ув’язнення батько, не здатний утримувати і виховувати своїх дітей.

Для розлучення в односторонньому порядку потрібно звернутися в РАЦС із заявою про розірвання шлюбу встановленого зразка та документами, що підтверджують перелічені вище обставини (рішення суду). Через 30 днів після подачі заяви відбувається процедура розірвання шлюбу. Якщо за цей час намір чоловіка залишилося незмінним, йому слід з’явитися в ДРАЦС для внесення змін до книги реєстрації актів і отримання свідоцтва.

Випадки, які є приводом для розлучення в односторонньому порядку в органі ДРАЦС, велика рідкість. Як правило, подружжя розлучається на загальних підставах.

Зв’язатися з адвокатом

 

Рубрика «Питання / Відповідь»

Рубрика «Питання / Відповідь» про розлучення через РАЦС з дітьми

Підозрюю, що неповнолітня дитина не від мене. Чи можу я розлучитися з дружиною через РАЦС, якщо буде оскаржене батьківство? І які шанси?

Заперечування батьківства відбувається в судовому порядку. Для цього Вам потрібно звернутися в суд з позовом про оскарження батьківства, клопотати про призначення ДНК-експертизи, а потім чекати її результатів. Якщо виявиться, що дитина в шлюбі, дійсно, не від Вас, є всі шанси розлучитися в адміністративному порядку. Основним документом буде рішення суду, про те, що батьком дитини не є. При цьому, якщо дружина буде проти розлучення, через ДРАЦС не розведуть. При розлученні без згоди дружини питання вирішується в судовому порядку. Дійте за обставинами!

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Питання адвокату
Добридень! А чи можна прийти в ДРАЦС писати заяву про розлучення, але приховати факт спільну дитину? Відстежується це?
Скрябін Олексій Миколайович
Це не спрацює. ДРАЦС видає не тільки свідоцтва про шлюб / розлучення, але і про народження. Тому, якщо запис про дитину був внесений в базу РАЦСу, вони легко відслідкують, що у вас є спільна дитина. І якщо йому не виповнилося 18 років, відправлять розлучатися до суду. При наявності спільних неповнолітніх дітей розірвати шлюб в РАГСі не вдасться. Так само як не вдасться приховати наявність спільної дитини. Залишається варіант з судом - розірвання шлюбу хоч і довше, зате за всіма правилами.
Зв’язатися з адвокатом
Ми з чоловіком удочерили дівчинку (зараз їй 8 років), інших дітей немає. Постало питання про наше розлучення. Чи можуть розірвати шлюб при наявності неповнолітнього удочеріння дитини?
Сімейний адвокат
Бабіч Сергій Анатолійович
Бабіч Сергій Анатолійович
кандидат юридичних наук
Питання адвокату
Є загальний 16-річний син. Але у нього вже є свій бізнес, і він зареєстрований як підприємець (ФОП), живе окремо. Хочу розлучитися з батьком дитини. Скажіть, чи приймуть в РАЦСі у нас заяву про розлучення за таких обставин?
Бабіч Сергій Анатолійович
У сина наявні ознаки емансипації. Якщо дитина не досягла повноліття, але йому виповнилося 16 років, він працює за трудовим договором або займається підприємництвом - він може бути оголошений повністю дієздатним. Іншими словами, набуває права і обов’язки дорослої людини. Але для того, щоб це підтвердити, потрібно звернутися в органи опіки та піклування (ООП). Нехай це зробить сам підліток. Йому потрібно відвідати районний відділ ООП, написати там заяву про визнання його повністю дієздатним і додати документи. Також зажадають письмові згоди матері та батька. Якщо хтось із батьків буде проти, питання вирішується в судовому порядку.
Зв’язатися з адвокатом

Через 15 днів органи опіки виносять свій вердикт. У випадку з позитивним рішенням видадуть висновок про визнання сина повністю дієздатним. Цей документ знадобиться при Вашому розлучення в органі ДРАЦС. Покажіть його реєстраторам, щоб вони зафіксували факт емансипації неповнолітнього. Після цього можна писати заяви про розлучення і чекати встановлений строк.

Для того, щоб зібратися з усіма моментами, скласти заяву, зібрати документи та розрахувати держмито – краще звернутися до професійних юристів. Юристи нашого сайту надають безплатної консультації з розлучення. Якщо у вас є питання, адресуйте їх адвокату. Після консультації ви точно будете знати відповіді та подальший план дій для розірвання шлюбу.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення через РАЦС з дітьми» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

Розлучення через РАЦС з дітьми

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти
  2. Розлучення з чоловіком при наявності дітей
  3. Отримати свідоцтво про розлучення
  4. Як дізнатися розлучений чоловік чи ні?
  5. Поміняти прізвище після розлучення
  6. Розлучення із засудженим
  7. Розлучення по довіреності
  8. Як розлучитися заочно
  9. Визнання шлюбу недійсним
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар