Розлучення через РАЦС без присутності чоловіка
Як відомо, ст. 106 Сімейного кодексу України передбачено порядок подання заяви та реєстрації розлучення без присутності одного з подружжя. У такому разі необхідно скласти заяву та завірити її нотаріально. До того ж в обов’язковому порядку передбачається складання довіреності на другого з подружжя з метою подання такої заяви до органу державної реєстрації.
Процедуру розлучення в РАЦС/РАЦС можна умовно розділити на 2 стадії:
- подання заяви;
- реєстрація актового запису про розлучення.
Якщо один із сімейної пари розуміє, що у зв’язку з поважною причиною не зможе бути присутнім і на другій стадії розлучення, законодавцем передбачено таку ситуацію та встановлено порядок подання заяви про перенесення дати реєстрації розлучення до органів РАГС. Подружжя може вибрати будь-яку зручну дату протягом року з дня подання заяви.
Також передбачено варіант написання заяви, засвідченої нотаріально, про те, що чоловік дає згоду на реєстрацію шлюбу без його присутності та просить вислати свідоцтво про розлучення за місцем його знаходження до органу РАЦС.
Слід зазначити, що з судової практики суди заохочують процедуру розлучення в адміністративному порядку і можуть відмовити у відкритті провадження у справі за відсутності обставин, які можуть перешкоджати зверненню до РАГС.
Виходячи з вищевказаного, слід підкреслити, що розлучення без прописки (на сторінку розлучення без прописки) подружжя в органах РАЦС неможливе.
Розлучення в РАЦС без чоловіка, визнаного безвісно відсутнім
Особливість проведення реєстрації розлучення без присутності чоловіка, який визнаний безвісно відсутнім, полягає в тому, що фактична відсутність чоловіка перешкоджає встановленню його згоди або незгоди на розлучення.
Відповідно до норм Цивільно-процесуального кодексу України, наявність спільних неповнолітніх дітей у подружжя не впливає на право розірвати шлюб в органах РАЦС.
До заяви про розлучення подружжю необхідно додати судове рішення про визнання другого з подружжя недієздатним.
Розірвання шлюбу в органах РАЦС якщо один із подружжя недієздатний
Особливість розлучення без чоловіка, який визнаний недієздатним полягає в тому, що особа визнана недієздатною в судовому порядку не здатна усвідомлювати значення своїх дій, відповідно не може висловити своє юридично значуще волевиявлення на реєстрацію розірвання шлюбу та розлучення відбувається без його присутності.
ч. 3 ст. 106 Сімейного кодексу України законодавцем наголошується на відсутності спору на ґрунті можливого поділу майна подружжя, як мінімум тому, що суперечка може виникнути лише між дієздатним чоловіком та опікуном недієздатної особи.
Реєстрація розлучення також здійснюється без присутності недієздатного чоловіка за умови наявності судового рішення про визнання його таким.
Як отримати рішення суду (на сторінку як отримати рішення суду) про визнання чоловіка безвісно відсутнім чи недієздатним? Звертайтеся до сімейного адвоката з розлучень та він отримає копію рішення, винесеного будь-яким судом України.
Розлучення в односторонньому порядку через РАЦС та через суд
Підбиваючи підсумки, доцільно провести аналіз між поняттями розлучення в односторонньому порядку, без присутності чоловіка через РАЦС та без присутності чоловіка через суд.
Якщо Ваші життєві обставини підпадають під категорію справ про розлучення, які можуть бути розглянуті в адміністративному порядку, без залучення судових органів, необхідно розуміти, що реєстрація розірвання шлюбу відбувається в присутності подружжя. В іншому випадку необхідно звертатися до нотаріальної контори з метою складання заяви та довіреності на подання документів до РАГС, витрачати гроші та час. У такому разі розлучення відбуватиметься без одного з подружжя на законних підставах.
Для того, щоб оформити розлучення в односторонньому порядку (без присутності чоловіка/дружини), особливо актуально, коли необхідно розібратися як розірвати шлюб в Україні, укладений за кордоном (на сторінку як розірвати шлюб в Україні, укладений за кордоном) через суд, достатньо звернутися до сімейного адвокату та підписати договір про надання правової допомоги, на підставі якого адвокат зможе повністю представляти Ваші інтереси в суді, у всіх державних інстанціях, за необхідності повторної видачі свідоцтв в органах РАЦС (на сторінку повторної видачі свідоцтв в органах РАЦС) та інше.
Таким чином, процедура шлюборозлучного процесу може здійснюватися без присутності подружжя/одного з подружжя. Адвокат надає повний звіт про виконану роботу на кожному етапі розірвання шлюбу.
Місце Вашого перебування не відіграє суттєвої ролі, ми надаємо послуги по всій Україні та за кордоном. Готові документи про розлучення надсилаються за вказаною Вами адресою.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: