Загальні правила розлучення з дитиною до досягнення року в Україні
Розлучення до досягнення одного року дитині за загальними правилами сімейного законодавства України заборонено з метою захисту інтересів дитини та одного з батьків, які не можуть повною мірою реалізувати та забезпечити матеріально своє життя та життя дитини.
Проте дуже часто після укладення шлюбу сімейні пари втрачають взаєморозуміння, не в силі порозумітися з приводу побутових питань, сімейних цінностей і навіть з приводу народження та виховання майбутньої дитини. У таких випадках багато хто вважає, що саме народження дітей врятує їхній сімейний союз, проте навіть спільне маленьке щастя не може налагодити стосунки між подружжям.
Сімейним кодексом України встановлено заборону подання позовної заяви про розірвання шлюбу під час вагітності та протягом року після народження дитини. Тобто з юридичної точки зору не один з подружжя не має права подати на розлучення, поки дитині не виповниться один рік, при тому підкреслимо, що обмеження діє не тільки для чоловіка, але і для дружини, оскільки щодо цього питання сімейні пари часто вводять себе і другу половинку в оману.
Винятки коли можна розірвати шлюб до 1 року
Звичайно, є особливі випадки, коли законодавець дає змогу розірвати шлюб незалежно від того, якого віку діти.
Таких ситуацій небагато:
- якщо один із подружжя вчинив протиправну дію, яка містить ознаки кримінального злочину щодо іншого подружжя або дитини, тобто простими словами вчинено злочин. Складність у тому, що доводять вчинення таких дій далеко не всі потерпіле подружжя.
Погодьтеся, багато хто не звертається до правоохоронних органів, сподіваючись щоразу на те, що це востаннє і більше не повториться. З такими успіхами дитині не те, що рік виповниться. Крім того, однієї заяви подружжя/дружина мало, оскільки має бути вирок суду або інше судове рішення щодо притягнення людини до кримінальної відповідальності.
У випадку, якщо в описаній ситуації Ви дізнаєтесь про свою життєву ситуацію, радимо не зволікати з розв’язання цієї проблеми та звернеться для початку за консультацією до адвоката щодо розірвання шлюбу в Україні.
- якщо батьківство щодо дитини визнано іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини. Це безперечний випадок, коли будь-яке подружжя може подати позов на розлучення до суду.
Що ж робити, коли не один із випадків не підходить? Можливо використовувати кілька варіантів розірвати шлюб до року дитині, докладніше про які Ви зможете дізнатися на консультації юриста щодо розірвання шлюбу в Україні.
Наприклад, припустимо ситуацію, якщо подати позовну заяву на розлучення до суду незадовго до досягнення дитиною одного року. Адже під час подання заяви ніхто не зобов’язує прописувати всі обставини та вказувати про наявність дитини до року. Можливо, до першого засідання дитина досягне одного року і подружжя щасливо розведуть. Однак це також залежить від того, наскільки швидко відреагує друга сторона з поданням заперечень на позовну заяву про розірвання шлюбу.
Гарантії з розлучення до одного року дитині
Гарантувати позитивний результат справи про розлучення до року ніхто не може, тим більше за відсутності компетентної підтримки юриста щодо розірвання шлюбу.
Інший варіант, на наш погляд більш дієвий, звернеться до суду зі спільною заявою про розлучення обома подружжям. Тобто в цьому випадку бажання розірвати шлюб має виходити від подружжя. За таких обставин необхідно додатково подати письмовий договір, в якому прописати подальші умови підтримки дитини, включаючи місце проживання дитини до року, участь батьків у спілкуванні, вихованні та матеріальному забезпеченні дитини до року та інші необхідні умови.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.
Про ці та інші варіанти оформити розлучення до року, Ви дізнаєтесь, скориставшись юридичними послугами адвоката з розірвання шлюбу в Україні, зателефонувавши за вказаними номерами телефону, написавши на електронну пошту або зв’язавшись за допомогою Viber або WhatSapp.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: