Розлучення по довіреності

Розлучення по довіреності

Розлучення за довіреністю в Україні

Розлучення за довіреністю в Україні

У більшості випадків шлюборозлучний процес відбувається за участю обох з подружжя – їм доводиться звертатися до послуг юристів і нотаріусів, відвідувати орган ДРАЦС або судові органи, подавати заяви і збирати документи. Все це вимагає певної активності і забирає чимало часу. Та й душевних сил витрачається чимало, адже розлучення – захід малоприємний. Тому питання про те, чи можна розлучитися за довіреністю, виникає досить часто.

Крім того, до розірвання шлюбу за довіреністю вдаються подружжя, які категорично не хочуть більше бачити один одного. А іноді для цього є об’єктивні причини – проживання в іншому місті та відсутність можливості приїхати, важка хвороба.

Питання. Моя мати хоче розлучитися з батьком. Вони вже багато років не живуть разом, але шлюб досі не розірваний. Батько проживає в іншому місті. Мати – інвалід, за станом здоров’я не може навіть відвідати орган ДРАЦС. Як можна розлучитися за дорученням? Як правильно оформити цей документ?

Щоб дати відповідь на це питання, потрібно докладно розглянути умови й порядок розірвання шлюбу за дорученням. Отже,

Як розлучитися за довіреністю?

Як розлучитися за довіреністю?

Як відомо, процедура розлучення може відбуватися в органах ДРАЦС або в судових органах – в залежності від обставин. Розлучитися в органі ДРАЦС можуть ті подружжя, які про це домовилися, якщо у них немає дітей. Якщо між подружжям немає спільнної згоди про розірвання шлюбу, якщо виникають майнові чи «дитячі» суперечки, розлучення відбувається в суді.

В обох випадках закон передбачає можливість довірити представництво своїх інтересів в органах ДРАЦС або суді представнику. Але в кожному з цих випадків є свої процедурні особливості.

Зв’язатися з адвокатом

Розлучення через РАГС. Чи потрібна довіреність?

Розлучення через орган ДРАЦС. Чи потрібна довіреність?

Отже, спільна згода про розірвання шлюбу є, неповнолітніх дітей немає. Але і можливості (або бажання) займатися процесом розлучення теж немає. Чи можна оформити довіреність і подати заяву про розірвання шлюбу через довірену особу?

Якщо говорити строго юридично, оформити таку довіреність в даному випадку не можна. Та й не потрібно. Просто в ДРАЦС підуть не обоє, а тільки один з них. Замість спільної подачі спільної заяви він подасть дві окремих заяви – свою і свого чоловіка. Тобто, фактично виступить в ролі довіреної особи.

Той чоловік, який не може (або не хоче) відвідувати ДРАЦС, повинен:

  • Скласти заяву.
  • Завірити свій підпис на заяві в нотаріуса.
  • Передати свою заяву дружині (чоловіку), яка подасть його одночасно зі своєю заявою.

Через 30 днів після подачі обох заяв відбувається процедура державної реєстрації розірвання шлюбу. Двоє з подружжя обов’язково повинні бути присутніми на ній, інакше розлучення не відбудеться.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Подати заяву на розлучення, Підсудність справ про розірвання шлюбу, Розлучення без дітей та без майна, Скільки триває розірвання шлюбу, Розлучення за спільною згодою, Розлучення без присутності в суді, Заява про згоду на розлучення, З ким залишиться дитина після розлучення, Строк для примирення при розлученні.

Розлучення через суд за дорученням. Зразок довіреності

Розлучення через суд за дорученням. Зразок довіреності

Зовсім інакше йдуть справи, якщо розірвання шлюбу відбувається в суді.

Незважаючи на те, що розірвання шлюбу – справа в певній мірі приватна, навіть інтимна, закон дозволяє діяти не самостійно, а через посередників. Можливо тому, що судовий процес розлучення набагато довший і складніший, ніж той же процес в органах ДРАЦС, подружжю надається можливість звертатися за кваліфікованою юридичною допомогою і відстоювати свої права на належному рівні.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Особа, яка набуває право представляти інтереси особи, що розлучається в судових органах, діє на основі довіреності. Довіреність дозволить йому скласти позовну заяву від імені довірителя, підготувати необхідні документи, подати в суд і брати участь в судових засіданнях. Сам довіритель може навіть не з’являтися в залі судового засідання (за умови написання відповідної заяви до суду) - всі питання буде вирішувати його довірена особа.

 

Довіреність повинна містити всі повноваження довіреної особи, необхідні для повноцінного ведення справи в суді – починаючи від подачі позовної заяви та закінчуючи оскарженням судового рішення до вищих інстанцій. Крім того, довіреність повинна бути завірена нотаріусом.

Зв’язатися з адвокатом

 

Скільки коштує довіреність?

Скільки коштує довіреність?

Оформлення відбувається у нотаріуса. Інших варіантів для довіреностей на розлучення не передбачено.

Нотаріус бере фіксоване держмито за посвідчення довіреності – 200 грн. Разом з тим нотаріус пропонує скласти документ. Послуга обійдеться приблизно в 2 000 грн..Суми можуть доходити до 5 000 грн. за одну довіреність. Краще дізнатися про це заздалегідь – в кожній нотаріальній конторі є прейскурант, де прописані всі тарифи.

Звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу обійдеться в 600 грн. Перед реєстрацією розлучення в органі ДРАЦС подружжю потрібно сплатити держмито. Решта витрат можуть виникати в ході процедури. Наприклад, отримання дубліката свідоцтва про шлюб, оплата проживання довіреної особи тощо.

Рубрика «Питання / Відповідь»

Рубрика «Питання / Відповідь» про розлучення по довіреності

 

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Питання адвокату
Чи можу я скласти довіреність на дружину, щоб вона представляла мої інтереси в суді при розлученні? Дружина - позивач, я відповідач.
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Ні, таке в практиці не передбачено. Позивач і відповідач - це неприємливі сторони по відношенню один до одного. Якщо справа стосується розлучення, тим більше. Жоден суддя не допустить такого варіанту в суді (навіть при наявності довіреності на дружину). Залишається варіант з довіреністю на іншу людину, наприклад - знайомого або юриста.

 

Розлучення по довіреності відрізняється від стандартної процедури. Перш за все тим, що потрібно оформити грамотну довіреність. Відомі випадки, коли чоловік і жінка допускали помилки, внаслідок чого їх повірені не могли забрати копію рішення суду. Або підпис на документах визнавався недійсним. Одним словом, проблем вистачає. І якщо їх не врахувати на самому початку – на етапі складання тексту доручення, справа піде нанівець. Юристи нашого сайту готові допомогти з розлученням за дорученням. Якщо у вас є питання, потрібна консультація або висновок юриста або адвоката – звертайтеся за формою на сайті або телефонуйте на гарячу лінію. Дипломовані експерти знайомі з практикою, тому допоможуть розібратися з незрозумілими моментами.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення по довіреності» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

Розлучення по довіреності

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розлучення з двома дітьми
  2. Розлучення за місцем проживання позивача
  3. Розлучення з трьома дітьми
  4. Заява про розлучення не за місцем прописки
  5. Розлучення в односторонньому порядку в РАЦС
  6. Як анулювати розлучення
  7. Чи є різниця, хто подає на розлучення?
  8. Підстави для розірвання шлюбу
  9. Заперечення на позов про розлучення
Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар