Розлучення під час вагітності з ініціативи дружини в Україні
Почуття вагітної загострюються, вона стає більш уразливою до всього, зокрема і до сварок із чоловіком. Якщо чоловік не відрізняється терпимістю і розумінням щодо своєї вагітної дружини або якщо почуття обох зайшли в глухий кут, чоловік вирішує піти на крайній крок – розлучитися під час вагітності.
Розлучення не завжди виправдане. Агресивні гормони в тілі жінки малюють у її голові жахливі картини, що не відповідають дійсності. А бажання з часом розлучитися з чоловіком через дрібні суперечки може луснути, як мильна бульбашка. Добре, коли немає підстав для розлучення і чоловік, який поруч любить. Але що, якщо здоров’я майбутньої дитини та матері справді перебуває під загрозою? Коли сімейні стосунки доводяться до крайнощів і майбутня мати впадає у страх і нервозність замість спокійного розміреного ритму життя?
Чи можу я отримати розлучення під час вагітності?
Є багато причин, з яких вагітні розлучаються. Чоловік може страждати від алкоголізму, наркоманії, азартних ігор або, як це заведено сьогодні, комп’ютерних ігор. Або раптом з’ясовується, що чоловік – прихильник нападок та знущань. Кожна жінка сама вирішує, чи зможе вона взяти це і зберегти сім’ю або подати на розлучення та захистити себе та свою майбутню дитину.
Розлучення чоловіка – що каже закон?
У Сімейному кодексі прямо зазначено, що чоловік не може в односторонньому порядку розірвати шлюб без згоди вагітної жінки. Тобто поки сама дружина не погодиться або не ініціює розлучення, суд відхилить позов. Те ж саме, якщо їхня дитина молодша одного року. І тут дружина може подати на розлучення сама, навіть якщо вона вагітна.
Шлюбний процес при вагітності в РАЦСі
Якщо у пари дійсно немає спільних дітей (якщо жінка ще вагітна), то за згодою подружжя на розлучення буде простіше і швидше пройти процедуру через загс.
РАЦС має право на розлучення, якщо подружжя не має спільних неповнолітніх дітей віком до 18 років і подружжя подали заяву.
У разі розлучення подружжя має звернутися до РАГСу та заповнити стандартну форму розлучення. У ньому вам потрібно буде вказати своє повне ім’я, місце реєстрації, паспортні дані та імена, які ви хотіли б мати після розлучення. До заяви необхідно додати пакет документів: копії паспортів, свідоцтво про шлюб та квитанцію про сплату держмита.
Заява подається до РАГСу, де проходило фарбування. Або ви можете звернутися до РАГСу відповідно до законодавства за місцем проживання. Свідоцтво про розлучення колишнє подружжя може забрати через 30 днів після подання заяви.
На прохання матері та за згодою батька народжена дитина може бути зареєстрована у батька і йому буде присвоєно його ім’я та батьківське прізвище.
Шлюбний процес при вагітності в суді
Як уже було сказано вище, судове розлучення під час вагітності дружини можливе лише за згодою дружини або за її ініціативою, у всіх інших випадках у розлученні було відмовлено.
Інші випадки, коли розлучення відбувається навіть за згодою вагітної на розлучення в суді:
- Сама майбутня мати подала на розлучення в односторонньому порядку, чоловік проти;
- Пара вже має одну дитину до 18 років;
- Для розлучення потрібен поділ майна.
Перед зверненням до суду потрібно правильно підготувати позовну заяву та створити пакет із необхідними документами.
Правила заповнення заявки
У «шапці» заяви необхідно вказати суд, до якого подано скаргу. Введіть свої паспортні дані, адресу реєстрації, залиште свої контакти. У самій заяві необхідно вказати всі обставини: коли та де відбувся шлюб; чому сім’я розійшлася; напишіть про дітей – скільки їх і в якому віці; вказати, чи є суперечки щодо місця проживання дитини чи поділу майна; яке прізвище назавжди залишиться у чоловіка після розлучення та інші нюанси. Ви також можете вказати у своєму клопотанні про розлучення зобов’язання щодо аліментів.
Має пакет, при подачі заяви до суду додаються документи, що містять: квитанцію про сплату державного мита, оригінали та копії свідоцтв про народження дітей, шлюб, довідки про доходи чоловіка. Крім того, дружину необхідно вказати, що вона вагітна і додати до документів довідку, що підтверджує цей факт. Вона може подати заяву на отримання допомоги на дитину та догляду за дитиною.
Умови виплати аліментів вагітній дружині
Вважають, що аліменти призначені тільки для дитини. Але ця жінка також може отримати обслуговування. У разі розлучення подружжя може дійти мирової угоди, встановивши щомісячну суму, яка виплачуватиметься дружині.
Зміст може бути виражений як відсоток від доходу чоловіка або фіксована сума. За відсутності угоди суд сам розглядає питання утримання та визначає розмір аліментів. Не має значення, фінансовий чоловік чи ні. Усі виплати мають бути однаковими, бо ці гроші йдуть вашій дитині разом. Однак сума платежів має бути керованою для платника та розумної дружини, щоб можна було розрахувати, куди мають піти гроші.
Вагітна жінка має право на отримання дитячої допомоги:
- на час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до досягнення дитиною трирічного віку, якщо вони перевозяться разом.
- на утримання дитини, народженої до повноліття, інших загальних неповнолітніх дітей: одна дитина – 1/4 доходу, двоє – 1/3, троє та більше дітей – 1/2 доходу.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Розлучення до досягнення дитини одного року.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: