Швидке розлучення

Швидке розлучення

Швидке розлучення

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Швидке розлучення» я розповім Вам про те, як можна швидко розлучитися з чоловіком або дружиною в Україні. Ви дізнаєтеся про способи розлучення та отримаєте поради стосовно пришвидшення процесу розлучення.

Як можна швидко розлучитися з чоловіком або дружиною в Україні?

Як можна швидко розлучитися з чоловіком або дружиною в Україні?

Для швидкого розлучення з чоловіком або дружиною може бути безліч причин. Можливо, потрібно строково укласти важливу угоду або виїхати за кордон найближчим часом. Причиною може стати навіть наміри укласти новий шлюб. Як бути в такій ситуації?

У даній статті ми розглянемо не тільки строки шлюборозлучної процедури, але й законні способи максимально прискорити розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Способи розлучення

Способи розлучення

Сімейне законодавство передбачає два способи розірвати шлюб:

  1. Адміністративний (через орган ДРАЦС).
  2. Судовий (через суд).

Кожен з цих способів може бути застосований у відповідних обставинах при дотриманні ряду умов.

Розлучення через РАГС

Розлучення через орган ДРАЦС

Розірвання шлюбу в органах ДРАЦСу – найшвидший процес припинення шлюбно-сімейних відносин.

Термін розлучення – всього 30 днів.

Але розірвання шлюбу в РАЦСі можливе далеко не у всіх випадках. Щоб подружжя могли розлучитися через орган ДРАЦС, повинні бути дотримані такі умови:

  • спільна згода на шлюборозлучний процес;
  • відсутність спільних повнолітніх дітей.

Процедура розлучення через органи ДРАЦС:

  1. Підготовка документів для розлучення (паспортів, свідоцтва про шлюб);
  2. Підготовка та подача спільної (або односторонньої – в особливих випадках, передбачених Сімейним кодексом України) заяви про розірвання шлюбу в РАЦС;

Якщо подружжя проживають в різних містах, вони можуть подати дві окремих заяви, але підписи на них повинні бути засвідчені нотаріально.

  1. Оплата державного мита;
  2. Повторне відвідування органу ДРАЦС через 1 місяць після подачі заяви – для участі в шлюборозлучній процедурі.
Зв’язатися з адвокатом

Розлучення в суді

Розлучення в суді

Для розірвання шлюбу необхідно звертатися до суду:

У порівнянні з адміністративним розлученням, строк розлучення через суд значно вищий і може тривати від 2 до 6 місяців.

Судова шлюборозлучна процедура:

  1. Підготовка позовної заяви про розірвання шлюб.
  2. Підготовка документів: паспорта та ІПН подружжя, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей, яким ще не виповнилося 18 років, шлюбний договір (за наявності), подружні і / або батьківські угоди (про згоду на розлучення, про розподіл майна, про зміст дітей і / або непрацездатного чоловіка), завірені нотаріально, документи про спільну власність (свідоцтва про спадщину, договору дарування, квитанції і чеки про купівлю), якщо вона повинна бути поділена між подружжям в шлюборозлучному процесі, довідки про доходи, завірені печаткою та підписом керівника, якщо в позові заявлені вимоги про стягнення аліментів та ін.
  3. Оплата судового збору за подачу позову.
  4. Через 1 місяць після подачі позову – відвідування першого і наступних судових засідань.
  5. Отримання рішення суду про розірвання шлюбу.
  6. Вступ рішення суду в законну силу (через 1 місяць після винесення).
Зв’язатися з адвокатом

Розлучення по взаємній згоді

Розлучення по взаємній згоді

Основна умова швидкого розлучення – взаємозгода між чоловіком і дружиною. Чим менше суперечок і розбіжностей, тим швидше відбувається розірвання шлюбу.

Якщо чоловік не заперечує проти бажання дружини розірвати шлюб і у подружньої пари немає спільних дітей молодше 18 років розлучення можна оформити через орган ДРАЦС. Ця процедура завершиться після спливу 1 місяця з дня подачі відповідної заяви.

Майнові спори між подружжям – не перешкода для адміністративного розірвання шлюбу, оскільки можуть бути вирішені в судовому порядку до або після розірвання шлюбу.

Тривалість адміністративного розірвання шлюбу не можна ні прискорити, ні затягнути – вона становить рівно 30 днів з моменту подачі заяви до моменту проведення реєстраційної процедури в органі ДРАЦС, про дату і місце якої подружжя буде належним чином повідомлено.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Питання адвокату
Що потрібно для швидкого розлучення через ДРАЦС?
Скрябін Олексій Миколайович
По-перше, підготувати та подати в орган ДРАЦС спільну заяву про розлучення. По-друге, обов’язково з’явитися в ДРАЦС через 30 днів після подачі заяви для проведення шлюборозлучної процедури. Якщо жоден з подружжя на процедуру розлучення не з’явиться, розлучення не відбудеться - подану заяву буде анульовано, а сплачене державне мито не буде повернуто.

Якщо у чоловіка і дружини є діти, їм доведеться розлучатися в суді, незважаючи на взаємну згоду розірвати шлюб.

Всілякі суперечки і розгляди щодо місця проживання, утримання, виховання дітей – основна причина, по якій шлюборозлучний процес може затягнутися на кілька місяців. Але при наявності взаємної згоди і готовності до компромісів можна максимально скоротити шлюборозлучний процес до 2 місяців, передбачених законом.

Зв’язатися з адвокатом
Сімейний адвокат
Бабіч Сергій Анатолійович
Бабіч Сергій Анатолійович
кандидат юридичних наук
Питання адвокату
Як прискорити розлучення з чоловіком через суд?
Бабіч Сергій Анатолійович
Перш за все, потрібно грамотно скласти позовну заяву, яку не доведеться переробляти за вказівкою суду, а також повний пакет документів, не зайвим серед яких буде батьківська угода про утримання і місце проживання дітей. І, нарешті, справне відвідування судових засідань - щоб уникнути перенесення і затягування розгляду справи.

Розлучення без згоди чоловіка

Розлучення без згоди чоловіка

Чи можливо розлучитися з чоловіком без згоди?

Так. Всупереч поширеній думці, небажання одного з подружжя розлучатися – не причина для примусового збереження сім’ї. Шлюб буде розірвано, незалежно від згоди чи незгоди одного з сімейної пари. Однак, незгода одного с подружжя ускладнює процедуру розівання шлюбу та затягує процес розлучення. В такому випадку розлучитися через орган ДРАЦС вже не вийде – доведеться йти до суду, підготувавши грамотну позовну заяву на розірвання шлюбу і зібравши пакет підтверджуючих документів.

Термін розірвання шлюбу через суд без згоди одного з подружжя складає від 2 до 6 місяців.

Нерідко чоловік або дружина навмисно чинять опір шлюборозлучному процесу і намагаються подовжити його всіма можливими способами. Наприклад, просять суд призначити строк для примирення. Як правило, суд йде на таку поступку і призначає подружжю строк для примирення, який не може перевищувати 6 месяців. Якщо за цей період ніхто не передумає – шлюб буде розірвано.

Ще один спосіб затягнути процес розлучення – ігнорування судових повідомлень та відмова відвідувати судові засідання. Але розірвання шлюбу може відбутися навіть без присутності одного з подружжя – суд винесе рішення про розірвання шлюбу після двох вимушених переносів судових засідань.

Крім того, на тривалість процесу розлучення може вплинути:

  • наявність дітей (суд повинен вирішувати спірні питання про місце проживання, виховання, утримання дітей);
  • наявність майнових суперечок.
Зв’язатися з адвокатом

Способи і строки швидко розлучитися з дружиною

Способи і строки швидко розлучитися з дружиною

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Питання адвокату
Що робити, щоб скоротити розлучення при незгоді чоловіка?
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Перш за все, правильно підготувати позовну заяву. Вкажіть, що примирення між вами неможливо, прикріпіть до позову документи та інші докази неможливості збереження сім’ї (характеристики, медичні довідки, показання свідків). Так можна уникнути призначення судом 6-місячного строку для примирення.

По можливості - завчасно узгодьте всі можливі спірні питання (про дітей, про спільну власність).

Відвідуйте всі судові засідання або подайте клопотання про розгляд справи без присутності сторін - щоб уникнути затягування процесу розлучення через неявку.
Зв’язатися з адвокатом

Розлучення по взаємній згоді

Розлучення по взаємній згоді

Кращий спосіб швидко розлучитися з дружиною – досягти згоди з усіх можливих спірних питань.

Без суперечок і претензій, розлучитися з дружиною можна:

  • Через орган ДРАЦС за 1 місяць.

Якщо чоловік і дружина ще не встигли обзавестися дітьми або спільним дітям вже виповнилося 18 років – можна розірвати шлюб в органах ДРАЦСу. Для цього подружня пара повинна підготувати і подати спільну заяву про розірвання шлюбу в РАЦС, прикріпивши до нього документи (паспорти, свідоцтво про шлюб) і сплативши держмито. Через 30 днів, якщо подружжя не передумає – шлюб буде розірвано.

  • Через суд за 2-6 місяціі (в тому числі з часом набрання рішенням суду законної сили 1 місяць)

Якщо у подружжя є неповнолітні діти (причому незалежно від того, чи вирішені в мирному і добровільному порядку «дитячі» питання – про грошове утримання, виховання, вибір місця проживання дітей) строк розірвання шлюбу складе приблизно 2-3 місяці.

Сімейний адвокат
Дьяченко Владислав Денисович
Дьяченко Владислав Денисович
Сімейний юрист
Питання адвокату
Що потрібно, щоб прискорити розлучення з дружиною через суд?
Дьяченко Владислав Денисович
Перш за все - потрібно досягти згоди з дружиною з усіх спірних питань, пов’язаних з дітьми: місце проживання (з матір’ю або батьком), утримання, спільного виховання. Батьки можуть укласти та подати на розгляд суду письмову угоду про дітей, в якій будуть передбачені ці та інші важливі положення. Суд повинен упевнитися, що в процесі розлучення інтереси дитини не порушено, тоді розлучення відбудеться швидко, без довгих розглядів.

Якщо дружина згодна розірвати шлюб, але проживає в іншому місті, це може дещо ускладнити судовий процес розлучення, але способи вирішення проблеми все ж існують.

Позов можна подати за місцем проживання дружини, тобто, відповідача, якщо тільки чоловік не скористається правом подачі позову за власним місцем проживання (через хворобу або спільного проживання з неповнолітніми дітьми). Втім, чоловік і дружина можуть просити суд розглянути справу про розлучення шлюбу без присутності подружжя, якщо для цього є поважні причини. Це дозволить значно спростити та прискорити процес.

Всі документи (позови, клопотання, додатки до позову, квитанції або чеки про оплату судового збору) можна відправляти цінним листом з описом та повідомленням.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: розлучення з іноземцем, як подати заяву та документи на розлучення, судовий збір на розлучення в 2022 році, причини розлучення в позовній заяві, розлучитися з дружиною без згоди, розлучитися з чоловіком без згоди, розлучення через РАЦС з дітьми, розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти.

Зв’язатися з адвокатом

Розлучення без згоди дружини

Розлучення без згоди дружини

Для того, щоб розлучитися без згоди дружини, потрібно приготуватися до судового розгляду. Розлучення через орган ДРАЦС – неможливе.

Строк розлучення через суд без згоди дружини – приблизно від 2 до 6 місяців (включаючи 1 місяць на вступ судового рішення в законну силу).

Однак на практиці шлюборозлучний процес може затягнутися на 3-6 місяців, в залежності таких життєвих обставин, як:

  • наявність дітей, що змушує суд одночасно з розлученням розглядати питання місця проживання, виховання, утримання дітей;
  • наявність майнових суперечок;
  • пропуски судових засідань, як з поважних причин, так і без поважних причин, через що розгляд справи відкладається;
  • проживання в різних містах (або навіть відсутність відомостей про місце проживання другого з подружжя), що вимагає пересилання документів і повідомлень;
  • стійке бажання другої половини зберегти сім’ю, через що суд може відстрочити розгляд справи на 1-3 місяці.

Швидкого розлучення під час вагітності або народження дитини менше 1 року тому не вийде.  Суд просто відхилить позов, поданий з порушенням даної норми закону.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Питання адвокату
Що робити, щоб прискорити розлучення з дружиною?
Скрябін Олексій Миколайович
Юристи радять вирішувати всі спірні питання ще до початку шлюборозлучного процесу, а якщо це неможливо - прагнути досягти компромісу вже під час судового розгляду. Наприклад, укласти письмову, нотаріально посвідчену угоду про дітей, про поділ спільної власності.

Крім того, закон дозволяє подружжю укласти мирову угоду вже безпосередньо в суді - якщо воно не буде суперечити закону і порушувати прав дружини, чоловіка, дітей та інших осіб.
Зв’язатися з адвокатом

Як швидко розлучитися при наявності неповнолітніх дітей?

Як швидко розлучитися при наявності неповнолітніх дітей?

Чи може розлучення бути швидким і безболісним, якщо є дитина? Так. Все залежить від того, чи готові подружжя-батьки шукати компроміс у вирішенні питань, що стосуються подальшої долі спільних дітей.

Якщо в сім’ї є неповнолітня дитина, адміністративне розлучення (через органи ДРАЦС) неможливе. Розірвати шлюб, в якому народилися діти, можна тільки в судовому порядку. Так держава в особі суду стежить за дотриманням прав дитини на безпечне і комфортне місце проживання, повне матеріальне забезпечення, виховання, повноцінний розвиток.

Щоб прискорити процес розлучення, потрібно вказати в позові, що всі суперечки з приводу дітей дозволені мирним шляхом. Ще краще – додати до позовної заяви батьківську угоду про дітей при розлученні, в якій будуть викладені всі досягнуті батьками домовленості.

Переважно, щоб батьки обговорили і включили в письмову угоду такі положення:

  • де і з ким буде жити дитина;
  • хто буде нести витрати на утримання дитини;
  • хто і як буде виховувати дитину;
  • яка буде регулярність і порядок зустрічей батьків з дитиною;
  • як дитина буде підтримувати відносини з родичами (бабусями і дідусями, тітками і дядьками) з боку кожного з батьків;
  • інше.

Але навіть якщо до початку судового процесу домовитися не вийде, закон надає подружжю-батькам досягти перемир’я в судовому процесі і укласти мирову угоду.

Суд розгляне представлену угоду і упевниться в тому, що права дитини та батьків не порушені. Також суд врахує, що батьки діють в інтересах дітей; їх взаємне бажання прискорити процес розлучення також підтвердить, що збереження сім’ї неможливо. Суд розірве шлюб – можливо навіть на першому судовому засіданні.

Якщо ж суперечки про дітей між подружжям-батьками не вийде розв’язати мирним шляхом, приймати рішення про місце проживання та утриманні дитини буде суд. Все це закономірно позначиться на тривалості судового процесу:

  • проведення психологічної експертизи (для визначення прихильності дитини);
  • проведення генетичної експертизи (для підтвердження родинних стосунків між батьком і дитиною);
  • виклик свідків;
  • витребування додаткових документів (наприклад, про витрати і доходи батьків);
  • залучення органу опіки та піклування;
  • проведення обстеження житлових умов за місцем проживання батька чи матері, інші процедури.

Крім цього, не виключено призначення судом строку для примирення до 6 місяців – ще одна можлива причина затягування процесу розлучення. Відповідно до судової практики, батьки більш схильні до збереження шлюбу.

Зв’язатися з адвокатом

Чи можна розлучитися швидше, ніж за місяць?

Чи можна розлучитися швидше, ніж за місяць?

Розлучення через РАЦС не може відбутися раніше, ніж через 1 місяць після подачі подружжям заяви. Цей строк передбачений законодавством, по-перше, для проведення підготовки до шлюборозлучної процедури, по-друге, для роздумів і можливого примирення чоловіка і дружини.

При судовому розлученні такий же строк – 1 місяць – проходить після подання позовної заяви до першого судового засідання. Якщо перешкод для розлучення немає (чоловік і дружина присутні, і не потребують дозволу судом різних сімейних спорів), шлюб може бути розірваний вже на першому судовому засіданні. В іншому випадку – шлюборозлучний процедура триває.

Після розгляду справи проходить ще 1 місяць, протягом якого можлива подача скарги і перегляд справи, після чого судове рішення вступає в законну силу.

Як показує практика, подружжя часто миряться і відмовляються від задуму розлучитися. Найчастіше це відбувається протягом першого місяця після звернення в орган ДРАЦС або суд, рідше – під час судового процесу. Саме тому закон не допускає ніяких винятків і можливостей для прискорення розірвання шлюбу.

А ось можливість відмовитися від поданої заяви та скасувати розірвання шлюбу – надається подружжю аж до самої реєстраційної процедури. Подружжя, які передумали розлучатися, зможуть в будь-який момент знову подати заяву – необмежену кількість разів. Ніяких санкцій за таку «нерішучість» закон не передбачає.

Як прискорити розлучення? Поради юриста

Як прискорити розлучення? Поради юриста

Ми вже згадували: швидше, ніж за місяць, розлучитися не вийде. Мінімальний строк розлучення (адміністративного і судового) становить 1 місяць. Щоб не затягувати шлюборозлучний процес, подружжя повинні діяти узгоджено і своєчасно виконувати приписи закону.

Щоб швидко розлучитися через органи ДРАЦС, потрібно:

  1. Підготувати заяву про розірвання шлюбу.
  2. Зібрати документи.
  3. Сплатити державне мито в день подачі заяви, отримавши реквізити для оплати безпосередньо в органі ДРАЦС.
  4. Відвідати орган ДРАЦС через 1 місяць, щоб взяти участь в шлюборозлучній процедурі.

Що стосується можливих суперечок про розподіл спільного майна, то вони не є перешкодою для розлучення через ДРАЦС. Якщо дружина та чоловік хочуть розлучитися, вони можуть зробити це в адміністративному порядку, а поділити спільно нажите майно – вже в судовому порядку (до або після розлучення).

Щоб прискорити судове розірвання шлюбу, потрібно:

  1. Грамотно скласти позовну заяву, не допускати помилок і неточностей, які приведуть до відмови або повернення позову для внесення правок.
  2. Зібрати всі необхідні документи, щоб уникнути відкладання судового розгляду на кілька днів або тижнів через відсутніх свідоцтв та довідок.
  3. Отримати згоду на розірвання шлюбу від чоловіка або дружини. Це допоможе уникнути поширеної практики відкладання судового розгляду на прохання чоловіка-відповідача на строк до 6 місяці – для примирення з чоловіком-позивачем.
  4. Дійти згоди щодо місця проживання дітей, виплати аліментів. По можливості – укласти письмову і нотаріально завірену угоду. Це скоротить час судового розгляду і прискорить винесення рішення.
  5. Бути присутнім на всіх судових засіданнях.

Якщо чоловік або дружина не згодні на розірвання шлюбу, потрібно чітко вказати в позовній заяві, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім’ї – неможливе, а також навести докази (показання свідків, характеристики з роботи, протоколи поліції, медичні документи про тілесні ушкодження). Мета – переконати суд, що примирення неможливе, а спільне життя вкрай небажане, або навіть становить загрозу для життя і здоров’я дружини і / або дітей.

yak-shvidko-rozluchitisya-yaksho-cholovik-abo-druzhina-ne-vidviduye-sudovi-zasidannya

Як швидко розлучитися, якщо чоловік або дружина не відвідує судові засідання?

Закон допускає можливість розлучення без особистої участі одного з подружжя. Все, що для цього потрібно зробити – повідомити суду про отримання копії позову і документів, а також подати клопотання про розгляд справи без участі, прикріпивши документи, що підтверджують неможливість участі в судових засіданнях. Якщо ж чоловік або дружина вирішать бойкотувати шлюборозлучний процес і стануть пропускати засідання суду без належного попередження, суд може винести рішення про розлучення заочно, без його участі.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Швидке розлучення» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

Швидке розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розлучення з дітьми
  2. Розлучення без присутності
  3. Розлучення через суд
  4. Позовна заява про розірвання шлюбу через суд
  5. Строк розлучення через суд
  6. Документи для розлучення через РАЦС
  7. Розірвання шлюбу в органах РАЦСу
  8. Розлучення з громадянином України
Оцініть статтю
( 5 оцінок, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар