Державне розірвання шлюбу – скільки коштує розлучення через суд та органи ДРАЦС в Україні
Щоб розірвати шлюб з людиною, досить просто розірвати відносини, але якщо ви перебуваєте в офіційному шлюбі, його необхідно розірвати відповідно до всіх правових норм. Розірвання шлюбу, як і будь-яка інша процедура, пов’язана з отриманням державних документів, є безплатною. Де і наскільки високе державне мито за розлучення сьогодні – дізнаємось разом.
Скільки коштує розлучитися?
Насамперед обов’язкове мито за отримання довідки на користь держави має бути сплачене за шлюборозлучний процес, без якого заява не буде прийнята. На розмір державного мита за розлучення впливають кілька факторів:
Якщо ви збираєтеся розлучитися в суді, вартість зобов’язання держави щодо розлучення залежатиме від того, чи встановлено розподіл власності та місцеперебування дітей.
Скільки коштує розлучення через орган ДРАЦС?
Можливе розлучення у органі ДРАЦС, якщо в сім’ї немає спільних маленьких дітей. У цьому випадку подружжя саме має домовитися про поділ спільно нажитого майна.
Процедура можлива лише в окремих випадках через орган РАЦС:
- дружина заявника оголошена зниклою безвісти чи померлою;
- суд визнав дружину заявника недієздатною.
Де я можу отримати квитанцію та де сплатити витрати на розлучення?
Квитанцію про оплату розірвання шлюбу необхідно отримати безпосередньо у секретаря в органі ДРАЦС або в суді, куди можна подати заяву безпосередньо. Там також варто уточнити деталі платежу, тому що ця інформація часто змінюється, а неточна інформація робить платіж недійсним.
Сплатити держмито/судовий збір можна як у будь-якому банку, так і онлайн – головне зберегти квитанцію, без якої неможливо буде подати заяву про розірвання шлюбу.
Якщо подружжя примирилося і вирішило зберегти шлюб, сума сплаченого судового збору не повертається відповідно до ЗУ “Про судовий збір”
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: