Закон про розлучення (законодавство)

Закон про розлучення (законодавство)

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Закон про розлучення (законодавство)» я розповім Вам про законодавство України про розлучення, про Конституцію України, про Сімейний Кодекс України, про правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, про Цивільно-процесуальний кодекс України, про закон України "Про міжнародне приватне право", про постанову Пленуму Верховного суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" та про правову допомогу сімейного адвоката з розлучень.

Законодавство України про розлучення

zakonodavstvo-ukrayini-pro-rozluchennya

Нормативна основа закону про розлучення, з якою необхідно ознайомитися щодо порядку розірвання шлюбу – досить широка і вимагає досконального вивчення.

Нормативно-правові акти сімейного права з яких складається закон про розлучення, покликані врегулювати спірні питання, що виникають при розірванні шлюбу, розлученні з іноземцем, розподілі майна подружжя, стягненні аліментів, визнанні шлюбу недійсним (на сторінку визнання шлюбу недійсним), позбавленні батьківських прав місця проживання дитини та інше.

Для того, щоб заглибитись у процес розірвання шлюбу цілком, слід приділити увагу основним правовим актам у рамках Закону про розлучення:

  1. Конституція України;
  2. Сімейний кодекс України;
  3. Правила державної реєстрації актів цивільного стану України;
  4. Цивільно-процесуальний кодекс України;
  5. Закон України про міжнародне приватне право;
  6. Постанова Пленуму Верховного суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя.

Після того, як Ви опануєте теоретичні знання, які закріплені в законі про розлучення, можна переходити до практичної частини реалізації процедури.

Зв’язатися з адвокатом

konstituciya-ukrayini

Конституція України

Конституція є найвищим установчим законом України. Завдяки Конституції України окреслено відносини держави та людини, держави та громадянина, визначено взаємні права та обов’язки.

Встановлення основного Закону закріпило правову основу стабілізації політичних, економічних структур та формування громадянського суспільства.

Закон складається з 15 розділів та 161 статті. Усі права Громадянина України, встановлені в рамках Конституції, мають бути дотримані під час розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

simejnij-kodeks-ukrayini

Сімейний кодекс України

Норми, закріплені СК України, покликані встановити порядок укладення шлюбу, його розірвання, факт визнання шлюбу недійсним, а також врегулювати всі майнові/немайнові взаємини членів сім’ї. Цей кодекс є одним із основних документів у рамках Закону про розлучення.

Сімейний кодекс України включає 7 розділів:

  • Розділ I. Основні положення (ст. 1-20)
  • Розділ ІІ. Шлюб. Права та обов’язки подружжя (ст. 21-120)
  • Розділ ІІІ. Права та обов’язки матері, батька та дитини (ст. 121-206)
  • Розділ ІV. Влаштування дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування (ст. 207-2568)
  • Розділ V. Права та обов’язки інших членів сім’ї та родичів (ст. 257-274)
  • Розділ VІ. Особливості усиновлення дітей громадянами України, які проживають за її межами та іноземцями (ст. 275-292)
  • Розділ VII. кінцеве положення

Під час вивчення питання розлучення слід приділити особливу увагу Розділу II. Шлюб. Права та обов’язки подружжя Глава 11 Припинення шлюбу. Цей розділ містить 17 статей, які чітко регламентують порядок розлучення в суді та в органах РАГС.

Зв’язатися з адвокатом

pravila-derzhavnoyi-reyestraciyi-aktiv-civilnogo-stanu-ukrayini

Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні

Правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні мають врегулювати процедуру розлучення в адміністративному порядку, не вдаючись до судових органів.

У документі досить лаконічно та конкретно викладено правила та вимоги для реєстрації актів громадянського стану органами РАГС/РАЦС.

Зміст:

  • Розділ I. Основні положення
  • Розділ ІІ. Основні норми державної реєстрації актів цивільного стану
  • Розділ ІІІ. Державна реєстрація окремих актів громадянського стану
  • Розділ ІV. Видача документів про державну реєстрацію актів цивільного стану

Щоб розібратися у всіх нюансах припинення шлюбу, слід вивчити Главу 3 Розділу III Державна реєстрація розірвання шлюбу.

Зв’язатися з адвокатом

civilno-procesualnij-kodeks-ukrayini

Цивільно-процесуальний кодекс України

ЦПК – Закон України, який встановлює порядок вирішення цивільних справ судами загальної юрисдикції. Цей кодекс є носієм цивільно-процесуальних норм під час розгляду справ про розлучення через суд.

Закон складається з 13 розділів та 502 статей.

Розділи:

  • Загальні положення
  • Наказне провадження
  • Позовне провадження
  • Окреме виробництво
  • Перегляд судових рішень
  • Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів
  • Судовий контроль за виконанням судових рішень
  • Провадження у справах про оскарження рішень третейських судів, оскарження рішень міжнародних комерційних арбітражів
  • Визнання та виконання рішень іноземних судів, міжнародних комерційних арбітражів в Україні, надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів
  • Відновлення втраченої судової справи
  • Провадження у справах за участю іноземних осіб
  • кінцевого положення
  • Перехідні положення

Для правильного застосування законодавства у шлюборозлучному процесі, повноцінного захисту прав та інтересів, необхідно повністю орієнтуватися в кодексі.

Зв’язатися з адвокатом

zakon-ukrayini-pro-mizhnarodne-privatne-pravo

Закон України “Про міжнародне приватне право”

Закон України Про міжнародне приватне право регулює приватні правовідносини, у яких один з учасників громадянин України, який проживає за межами держави, іноземець або особа без громадянства.

Сфера застосування закону:

  • встановлення застосовного права;
  • процесуальна правоздатність та дієздатність іноземних громадян, осіб без громадянства;
  • визначення територіальної підсудності під час розгляду справ з іноземцями визнання та виконання рішень іноземних судів.

На базі норм, встановлених цим законом, здійснюється розлучення за участю громадян України, які проживають за кордоном, іноземців, осіб без громадянства.

Цей нормативно-правовий акт сімейного права стане путівником під час розгляду питань:

  1. Як розлучитися, перебуваючи за кордоном (на сторінку як розлучитися, перебуваючи за кордоном);
  2. Як зареєструвати факт розірвання шлюбу, якщо розлучення було за кордоном (на сторінку як зареєструвати факт розірвання шлюбу, якщо розлучення було за кордоном).

Закон України Про міжнародне приватне право складається із 14 розділів.

Зв’язатися з адвокатом

postanova-plenumu-verhovnogo-sudu-ukrayini-pro-praktiku-zastosuvannya-sudami-zakonodavstva

Постанова Пленуму Верховного суду України “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя”

У зв’язку з прийняттям СК та внесенням змін до норм матеріального права, які регулюють правові відносини реєстрації шлюбу, його розірвання, визнання його недійсним та майнових прав подружжя, Пленум ЗСУ ухвалив загальні пояснення для судів України.

Ця постанова покликана забезпечити правильне застосування законодавства судами під час розгляду цієї категорії справ. У ухвалі детально коментуються норми Конституції України, СК, Цивільного та Цивільно-процесуального кодексу України, Закону України Про міжнародне приватне право та інші нормативно-правові акти, що регулюють сімейні правовідносини.

Постанова Пленуму ЗСУ не має розділів, розділів та статей. У документі міститься 31 пункт про правильне застосування тих чи інших норм сімейного законодавства.

Зв’язатися з адвокатом

pravova-dopomoga-simejnogo-advokata-rozluchen

Правова допомога сімейного адвоката з розлучень

Розлучення є дуже складним моральним і психологічним випробуванням для обох учасників процесу. У таких випадках у подружжя часто виникає необхідність отримання правової допомоги кваліфікованих адвокатів, що спеціалізуються у сфері сімейного права.

Однак, як вибрати хорошого юриста та адвоката з розлучень?

Звертайтеся до сімейного адвоката з розлучення Скрябіну Олексію Миколайовичу будь-яким зручним способом і розлучення відбудеться швидко і максимально сприятливо!

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійснимРозлучення через РАГС без присутностіПроцедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.

Завдяки досвіду адвоката у веденні справ про розлучення, ймовірність негативного результату судового процесу для клієнта зводиться до мінімуму. Орієнтуючись у законі про розлучення, сімейний адвокат з легкістю знайде юридично вірний вихід із найбільш заплутаних та тупикових ситуацій.

Сімейний адвокат грамотно викладе позовні вимоги та представить Ваші інтереси в суді завдяки досвіду та глибоким знанням у сфері законодавства про розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Закон про розлучення (законодавство)» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Закон про розлучення (законодавство)

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
  2. Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
  3. Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
  4. Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
  5. До якого суду подавати на розлучення
  6. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар