Заява про згоду на розлучення

Заява про згоду на розлучення

Заява про згоду на розлучення в Україні

Заява про згоду на розлучення в Україні

Від того, наскільки узгодженими між чоловіком і дружиною буде намір розірвати шлюб, залежить багато чого: спосіб розлучення, строк шлюборозлучної процедури, а в деяких випадках – можливість розлучення як такого. Оскільки розлучення за взаємною згодою подружжя – набагато швидше і простіше, ніж розлучення з претензіями, суперечками і примусовими процедурами.

У даній статті ми розглянемо, як і коли потрібно підготувати згоду на розірвання шлюбу – документ, який допоможе прискорити або, в деяких випадках, навіть уможливити розлучення. Якщо у Вас залишаться питання або потрібна допомога при підготовці документа по запропонованому зразку, Ви можете поставити питання та отримати консультацію від юристів нашого порталу.

Згода на розлучення для органу ДРАЦС

Згода на розлучення для органу ДРАЦС

Згода чоловіка і дружини – одна з обов’язкових умов розлучення через орган ДРАЦС.

В даному випадку слово «згода» означає саме взаємне бажання подружжя розлучитися, а не письмовий документ, в якому це бажання виражено. Взаємне бажання розлучитися виражається у формі спільної заяви про розірвання шлюбу, яке складається і подається подружжям разом. При цьому використовується готова форма.

Сімейний адвокат
Бабіч Сергій Анатолійович
Бабіч Сергій Анатолійович
кандидат юридичних наук
Якщо по ряду причин підготовка і подача спільної заяви неможлива (як правило - через подільне проживання на значній відстані), взаємне бажання розлучитися може бути виражене у формі двох подільних заяв про розлучення, підготовлених кожним з подружжя.

 

Підпис на заяві того з подружжя, який не може бути присутнім на шлюборозлучній процедурі, повинен бути нотаріально посвідчений (за винятком випадків подачі заяви через єдиний портал державних послуг – в такому випадку застосовується електронний підпис).

У просторіччі цей документ часто називають згодою на розлучення, хоча за формою і змістом він являє собою типову заяву про розірвання шлюбу.

Зв’язатися з адвокатом

 

Згода на розлучення через суд

Згода на розлучення через суд

Якщо у подружньої пари є діти, їм доведеться йти до суду, навіть якщо розірвати шлюб вони досягли згоди.

Якщо наміри сторін збігаються, розірвання шлюбу може відбутися вже на першому судовому засіданні. З юридичної точки зору, згода чоловіка на розірвання шлюбу можна розцінювати як визнання позову – юридично значиме дію, що несе за собою безумовне задоволення судом позовних вимог позову без додаткових розглядів.

Випадок, коли необхідна подача письмової згоди на розірвання шлюбу – неможливість брати участь у судових засіданнях з поважних причин без будь-яких претензій або суперечок. Подаючи письмову згоду на розірвання шлюбу і клопотання про розгляд справи без присутності на судовому засіданні, чоловік звільняється від відвідування судових засідань.

В інших випадках спільна згода подружжя, виражена усно або письмово, служить фактором, який пришвидшує судовий процес розірвання шлюбу. Оскільки при відсутності згоди, той чоловік, який не хоче розлучатися, схильний …

  • просити суд про призначення судом строку для примирення, що відкладає винесення остаточного рішення на 1-3 місяці;
  • пропускати судові засідання, що стає причиною перенесення судових засідань, розшуку чоловіка і затягування процесу розлучення в цілому;
  • подавати зустрічний позов з додатковими позовними вимогами (наприклад, про розподіл власності), що може стати підставою передачі справи в районний / міський суд і також стане причиною затягування процесу.
Зв’язатися з адвокатом

 

Як правильно скласти заяву про згоду на розлучення?

Як правильно скласти заяву про згоду на розлучення?

Якщо чоловік-відповідач збирається відвідувати судові засідання, складання письмової згоди на розлучення не обов’язково. Досить усно донести до відома суду, що заперечень проти розірвання шлюбу у нього немає, що буде внесено до протоколу.

У тих же випадках, коли згода на розірвання шлюбу – обов’язкова умова шлюборозлучного процесу, документ повинен скласти в письмовому вигляді, згідно з правилами ведення ділової документації.

У документі потрібно вказати:

  • Найменування суду, адреса;
  • Номер справи, П.І.Б. судді, у провадженні якого перебуває справа;
  • П.І.Б. сторін, адреси;
  • Заголовок документа: «Визнання позову про розірвання шлюбу»;
  • Опис обставин справи: ким, коли було подано позовну заяву про розлучення, підстави подання позову, причини розлучення;
  • Позиція у справі: ознайомлення зі справою, згода з позовними вимогами, відсутність претензій до позивача;
  • Прохання про розгляд справи без присутності відповідача та задоволенні позовних вимог, заявлених позивачем;
  • Список додатків: копія паспорта, копії документів, що підтверджують поважні причини відсутності на судовому засіданні;
  • підпис;
  • Дата.

Подати документ можна …

  1. Особисто звернувшись до канцелярії суду;
  2. Направивши документ поштою (враховуйте строки поштової пересилки! Важливо, щоб згоду на розлучення було отримано судом завчасно);
  3. Передавши через представника за нотаріально посвідченою довіреністю.

Ніякого судового збору при оформленні та подачі згоди на розірвання шлюбу платити не потрібно.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Як подати заяву та документи на розлучення, Cудовий збір на розлучення в 2022 році, Причини розлучення в позовній заяві, Розлучитися з дружиною без згоди, Розлучитися з чоловіком без згоди, Розлучення через РАЦС з дітьми, Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти, Розлучення з чоловіком при наявності дітей, Отримати свідоцтво про розлучення, Як дізнатися розлучений чоловік чи ні, Поміняти прізвище після розлучення.

Чи можна відкликати згоду на розлучення?

Чи можна відкликати згоду на розлучення?

Чоловік може змінити своє рішення і передумати про розірвання шлюбу. В такому випадку у нього є право відкликання раніше поданої згоди розірвати шлюб. Виникає питання, як це зробити і чи можливо?

Розглянемо обидва варіанти:

  • Через орган ДРАЦС – досить особисто прийти в ДРАЦС і повідомити про небажання розлучатися. Співробітники зобов’язані піти назустріч. Зазвичай вони пропонують написати заяву про відмову від розірвання шлюбу. Другий чоловік буде повідомлений про небажання першого розлучатися. Однак це не скасовує можливості звернутися до суду і розірвати шлюб в примусовому порядку.
  • Через суд – можна усно повідомити судді про небажання розлучатися. Факт відмови буде внесений до протоколу, а значить суд дасть час на примирення подружжя. Можливо, цього буде достатньо, щоб і другий чоловік передумав розлучатися. Або, як мінімум, відтягне розлучення в суді.

Відразу скажемо, що для розлучення достатньо бажання одного з подружжя. І якщо він твердо має намір припинити відносини, інший член подружжя навряд чи зможе заблокувати цю можливість. Так чи інакше, розлучення відбудеться – в органі ДРАЦС або в суді, через місяць чи півроку.

Тепер ви знаєте, як правильно скласти згоду на розірвання шлюбу. Однак в ході процедури можуть виникати різні питання. Наприклад, чи можна розлучитися з чоловіком в період вагітності? Куди подавати заяву, якщо інший член подружжя проживає в іншому місті? Чи обов’язково подружжю відвідувати ДРАЦС і судові засідання? Перш ніж вирішуватися на розірвання шлюбу, потрібно відповісти на важливі питання. А щоб у вас не було труднощів, юристи нашого сайту готові допомогти з юридичними нюансами. (По)ставити питання про розлучення можна прямо на сайті. Зверніться в чат, за формою зворотного зв’язку або телефоном – юрист або адвокат зв’яжеться з вами й роз’яснить незрозумілі моменти. Найчастіше це дозволяє швидше оформити розлучення та обійтися без скандалів.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Заява про згоду на розлучення» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Заява про згоду на розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення
  2. Розлучення з дітьми
  3. Розлучення без присутності
  4. Розлучення через суд
  5. Позовна заява про розірвання шлюбу через суд
  6. Строк розлучення через суд
  7. Документи для розлучення через РАЦС
  8. Розірвання шлюбу в органах РАЦСу
  9. Розлучення з громадянином України
  10. Розлучення з іноземцем
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар