Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

pozovna-zayava-pro-rozirvannya-shlyubu-styagnennya-alimentiv

Для відома користувачів сайту rozirvannya.com.ua, ми розмістили зразки, які є шаблонами, своєрідною формою реального документу «Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів ». Але, потрібно пам’ятати, що у кожному окремому випадку шаблони мають модифікуватися, згідно з особливостями цивільної або сімейної справи. Тому, ми не несемо відповідальність за правильність складення Вами Позовної заяви про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
37300, Полтавська область,
м. Гадяч, вул. Лесі Українки, 6
Веб-сайт: https://gd.pl.court.gov.ua
E-mail: inbox@gd.pl.court.gov.ua
Телефон: (05354) 2-14-14

Позивач:
ХХХХХХХ Євгенія Олександрівна
16 березня 1979 р.н.
Зареєстрована за адресою:
37300, Полтавська обл.,
м. Гадяч, вул. Гетьманська 58, кв. 39
Паспорт: КО 732180
ІПН: 2892913881
E-mail: ko732180@mail.gov.ua
Тел: +380507419329

Відповідач:
ХХХХХХХ Федір Миколайович
23 лютого 1983 р.н.
Зареєтрований за адресою:
37315, Полтавська область, с. Красна Лука
Фактично проживає за адресою:
37300, Полтавська обл.,
м. Гадяч, вул. Полтавська 43, кв. 82
Паспорт: КО 724212
ІПН: 3036913439
E-mail: 3036913439@mail.gov.ua
Тел.: ‎‎ ‎+380507419321

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

17 листопада 2007 року Відділ реєстрації актів цивільного стану Гадяцького районного управління юстиції Полтавської області зареєстрував шлюб між мною, ХХХХХХХ Євгенією Олександрівною 16 березня 1979 р.н. (ІПН: 2892913881, Паспорт: КО 732180) та ХХХХХХХ Федором Миколайовичем 23 лютого 1983 р.н.. (ІПН: 3036913439, Паспорт: КО 724212), про що зроблено відповідний актовий запис – № 326.
Від спільного шлюбу маємо п’ятьох неповнолітніх дітей:
– ХХХХХХХ Ілья Федорович 01 травня 2008 р.н.;
– ХХХХХХХ Тимофій Федорович 27 серпня 2009 р.н.;
– ХХХХХХХ Євангеліна Федорівна 15 травня 2012 р.н.;
– ХХХХХХХ Даніїл Федорович 05 вересня 2014 р.н.;
– ХХХХХХХ Лев Федорович 19 лютого 2016 р.н.
Спільне життя з Відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння між нами, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов’язки з ведення спільного господарства. У нас різні погляди на життя.
З вини обох сторін сумісне життя і збереження сім’ї стало неможливими.
Фактичні шлюбні відносини між мною та Відповідачем припинені з 17 лютого 2018 року.
За таких обставин вважаю, що подальше спільне життя з Відповідачем та збереження шлюбу є неможливим і суперечить моїм інтересам.
Однак Відповідач заперечує проти розірвання шлюбу у зв’язку з чим полегшений спосіб розірвання шлюбу неможливий.
У зв’язку з чим я вимушена звернутись до суду.
Спору про поділ майна не має.
Після розірвання шлюбу залишаю за собою прізвище – ХХХХХХХ.
Відповідно до ч. 2 ст.104 Сімейного кодексу України однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання.
Частиною 3 ст. 105 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього кодексу .
Згідно з ч. 1. ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним з подружжя.
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Прошу звернути увагу суду, що згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки.
Але, я Позивач по справі не бажаю продовжувати шлюбні стосунки з Відповідачем.
Шлюбні відносини між Позивачем та Відповідачем остаточно припинені.
Відповідно до ч.1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається
Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушувати до примирення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв’язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. 3,4 ст. 56 СК України).
Я, Позивач категорично заперечую проти збереження шлюбу, та вважаю що примирення між мною та Відповідачем неможливе. Строк для примирення прошу не надавати.
Також, прошу суд врахувати при розгляді позовної заяви, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу, та поданий позов мною Позивачем про розірвання шлюбу відповідає дійсній моїй волі.
Після розірвання шлюбу діти залишаються проживати разом зі мною, Позивачем по справі.
Проживання дитини з одним із батьків не звільняє обох батьків від права спілкування з дитиною та обов’язку виховувати дитину, піклуватися про неї та матеріально її забезпечувати.
Я не маю наміру перешкоджати відповідачу в здійсненні його прав та обов’язків щодо наших дітей.
Разом з тим, враховуючи ту обставину, що відповідач останній час не надавав зароблені кошти на потреби сім’ї, в тому числі дітей, у мене є підстави вважати що відповідач і в подальшому в добровільному порядку буде ухилятись від матеріального утримання дітей, тобто сплати аліментів. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Отже, відповідач зобов’язаний утримувати дітей.
Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України 15.05.2006 N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.3 ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст.183 СК) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст.182 СК.
Відповідно до ст. 183 СК України Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини:
1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Відповідач не надає будь-якої матеріальної допомоги, необхідної для утримання та виховання наших неповнолітніх дітей, тому я вимушена поставити питання про стягнення аліментів. Діти: ХХХХХХХ Ілья Федорович, ХХХХХХХ Тимофій Федорович, ХХХХХХХ Євангеліна Федорівна, ХХХХХХХ Даніїл Федорович, ХХХХХХХ Лев Федорович знаходяться на повному моєму утриманні.
Я, ХХХХХХХ Євгенія Олександрівна, 16 березня 1979 р. н., зареєстрована та проживаю за адресою: Полтавська обл., м. Гадяч, вул. Гетьманська 58, кв. 39 разом з неповнолітніми дітьми: ХХХХХХХ Ільєю Федоровичем 01 травня 2008 р.н., ХХХХХХХ Тимофієм Федоровичем 27 серпня 2009 р.н., ХХХХХХХ Євангеліною Федорівною 15 травня 2012 р.н., ХХХХХХХ Даніїлом Федоровичем 05 вересня 2014 р.н., ХХХХХХХ Левом Федоровичем 19 лютого 2016 р.н..
Прошу стягнути з Відповідача аліменти на мою користь на утримання неповнолітніх дітей в частці ½ від заробітку, починаючи стягувати з моменту подання позову до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України Позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Відповідно до ч. 10 ст. 187 ЦПК України 10. Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Повідомляю, що оригінал документів, а саме:
– Паспорт та ІПН позивача, Свідоцтво про шлюб, Свідоцтво про народження дітей знаходиться у мене, позивача по справі, ХХХХХХХ Є.О.
– Паспорт та ІПН відповідача знаходиться безпосередньо у відповідача по справі, ХХХХХХХ Ф.М.;
Відповідно до ст. 141 ЦПК України Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов’язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову – на відповідача;
Я, ХХХХХХХ Євгенія Олександрівна 16 березня 1979 р.н. (ІПН: 2892913881, Паспорт: КО 732180) підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача ХХХХХХХ Федора Миколайовича 23 лютого 1983 р.н. (ІПН: 3036913439, Паспорт: КО 724212) з тим самим предметом та з тих самих підстав – розірвання шлюбу та стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. На теперішній час позов ХХХХХХХ Євгенії Олександрівни до ХХХХХХХ Федора Миколайовича про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на неповнолітніх дітей подано лише до Гадяцького районного суду Полтавської області. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст. 104, ч.3 ст. 105, ч.1 ст. 110, ст. 112 СК України, ЦПК України,

ПРОШУ:

1. Шлюб між мною, ХХХХХХХ Євгенією Олександрівною 16 березня 1979 р.н. та ХХХХХХХ Федором Миколайовичем 23 лютого 1983 р.н. зареєстрований 17 листопада 2007 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Гадяцького районного управління юстиції Полтавської області, № 326 – розірвати.
2. Після розірвання шлюбу залишити за мною прізвище – ХХХХХХХ.
3. Стягнути щомісячно з ХХХХХХХ Федора Миколайовича, 23 лютого 1983 р.н., аліменти на мою користь на утримання дітей: ХХХХХХХ Ільї Федоровича 01 травня 2008 р.н., ХХХХХХХ Тимофія Федоровича 27 серпня 2009 р.н., ХХХХХХХ Євангеліни Федорівни 15 травня 2012 р.н., ХХХХХХХ Даніїла Федоровича 05 вересня 2014 р.н., ХХХХХХХ Лева Федоровича 19 лютого 2016 р.н. у частці ½ від заробітку (доходу), щомісяця, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну дитину для дитини відповідного віку, починаючи стягувати з моменту подання позову до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
4. Судові витрати покласти на Відповідача.

ДОДАТКИ:
1. Позовна заява – 1 прим
2. Копія паспорту та ІПН позивача – 2 прим.
3. Копія свідоцтва про народження сина Даніїла – 2 прим.
4. Копія свідоцтва про народження сина Ільї – 2 прим.
5. Копія свідоцтва про народження сина Тимофія – 2 прим.
6. Копія свідоцтва про народження сина Лева – 2 прим.
7. Копія свідоцтва про народження доньки Євангеліни – 2 прим.
8. Копія довідки про склад сімї – 2 прим.
9. Копія свідоцтва про шлюб – 2прим
10. Квитанція про сплату судового збору- 1прим

08.07.20__                                            (підпис)

Позитивне вирішення кожної справи залежить від професійності адвоката по сімейним справам, який її веде. Тому, краще звернутись по допомогу до професіонала з великим досвідом, який підготує всі необхідні документи on-line та відповідно до норм Сімейного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України. Звернувшись до нас, Ви гарантовано отримаєте правильно складену Позовну заяву про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар