Причини розлучення в позовній заяві

Причини розлучення в позовній заяві

Причини розлучення в позовній заяві

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, які причини і як слід зазначати, а які не варто згадувати в позовній заяві на розірвання шлюбу. Ознайомившись з матеріалом статті «Причини розлучення в позовній заяві» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Причини розлучення в позовній заяві в Україні

Причини розлучення в позовній заяві в Україні

Основними причинами розлучень є несумісність характерів і поглядів, психологічна і практична неготовність до сімейного життя, подружня зрада, наркоманія та алкоголізм, насильство, побутова невлаштованість і матеріальні труднощі. Всі вони штовхають подружжя до рішучого кроку – подачі заяви про розірвання шлюбу.

Ось тільки заява на розірвання шлюбу – документ офіційний. І вимоги до форми та змісту цього офіційного документа не дозволяють використовувати такі формулювання як «пройшла любов», «чоловік п’є і б’є» або «дружина пиляє». Як же правильно обґрунтувати причину розлучення?

Чи потрібно вказувати причини розлучення в позовній заяві?

Чи потрібно вказувати причини розлучення в позовній заяві?

Залежно від обставин шлюборозлучного процесу, позовна заява може містити або не містити причини для розірвання шлюбу:

  1. Якщо подружжя домовилося про припинення сімейного життя і подають на розлучення за спільною згодою, що послужили цьому причин можна не вказувати.
  2. Якщо один з подружжя не згоден з припиненням шлюбних відносин, позовна заява обов’язково має містити причини розлучення, що змушують одного з подружжя звертатися до суду. На підставі цих даних суд зможе оцінити ймовірність збереження сім’ї, призначити строк для примирення, попередньо визначити місце проживання дитини та спосіб поділу майна.
Зв’язатися з адвокатом

 

Яку причину вказати при розлученні?

Яку причину вказати при розлученні?

Законодавством не передбачено перелік причин для розлучення. Тому перед позивачем стоїть непросте завдання – грамотно сформулювати суть проблеми і донести до суду неможливість її вирішення іншим способом, окрім розлучення.

Практика показує, що найбільш вагомими й переконливими причинами для розлучення є:

Особисті причини для розлучення

Особисті причини для розлучення

До особистих причин для розлучення можна віднести взаємне охолодження почуттів, втрата прихильності, втрата поваги і довіри і навіть неприязнь подружжя один до одного. На перший погляд ця причина може здатися досить емоційною і недостатньо серйозною. Однак варто згадати принципи, викладені в Сімейному кодексу України – «… побудова сімейних відносин на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і відповідальності …»

Тому в якості причини для розірвання шлюбу в позовній заяві можна написати: «Ми втратили почуття взаємної любові та поваги, які служать основою для побудови сім’ї. Тому вважаємо подальше сімейне життя неможливим» або «Ми відчуваємо почуття неприязні один до одного – це є перешкодою для збереження сім’ї».

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення із засудженим, Розлучення по довіреності, Як розлучитися заочно, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення в односторонньому порядку з дітьми та без, Як розлучитися з чоловіком без дітей, Розлучення з простроченим паспортом, Позовна заява про розлучення та стягнення аліментів.

 

Побутові причини для розлучення

Побутові причини для розлучення

До побутових причин відносяться алкогольна або наркотична залежність одного з подружжя, фізичне і психологічне насильство по відношенню до чоловіка або дитині, усунення від ведення домашнього господарства і відсутність допомоги в побуті, відсутність інтересу до виховання дітей і сімейного спілкування.

Якщо в сімейному житті мають місце такі обставини, причину розлучення в позові слід сформулювати так: «Вважаю неможливою подальше сімейне життя, оскільки мій чоловік страждає на алкоголізм. Своєю залежністю він не тільки ставить сім’ю в скрутне матеріальне становище, а й створює вкрай напружену психологічну обстановку в сім’ї – застосовує насильство до мене і дітям, влаштовує скандали, чинить негативний вплив на виховання дітей».

Вказуючи в якості основної причини розлучення алкоголізм чоловіка, слід додати довідку з психоневрологічного диспансеру про лікування чоловіка, показання свідків. Якщо причиною розлучення служать побої, необхідно додати довідку з поліції про надходження викликів, складанні протоколів та застосування заходів адміністративної відповідальності, а також акти медичного огляду про зняття побоїв.

Причини для розлучення матеріального характеру

Причини для розлучення матеріального характеру

Відсутність власного житла та спільне проживання з батьками часто призводить до численних сімейних конфліктів. А якщо на додачу до цього з’являються матеріальні труднощі – відсутність роботи або небажання заробляти, нестача коштів, надмірні витрати, повноцінна сімейне життя опиняється під загрозою.

Матеріальні причини для розлучення можна сформулювати таким чином: «Чоловік ніде не працює і від пошуку роботи відмовляється. Він не тільки не забезпечує сім’ю, а й ставить її у вкрай скрутне матеріальне становище. Вважаю збереження шлюбу неможливим».

Зв’язатися з адвокатом

 

Причини для розлучення сексуального характеру

Причини для розлучення сексуального характеру

Існують і інші причини для розірвання шлюбу. Зокрема, зрада й подружня невірність, сексуальна дисгармонія, незадоволеність статевим життям. Чи варто вказувати в позовній заяві подібні причини для розлучення? Ні, не варто.

Сімейний адвокат
Бабіч Сергій Анатолійович
Бабіч Сергій Анатолійович
кандидат юридичних наук
По-перше, інтимне життя подружжя не регулюється нормами сімейного права, а значить, суд не зможе сформулювати мотивувальну частину рішення про розірвання шлюбу.

По-друге, суд може визнати подібні причини недостатньо вагомими для розірвання шлюбу.

По-третє, подробиці подружнього інтимного життя не варто розголошувати з міркувань моральності. До того ж публічні претензії сексуального характеру можуть поранити і образити чоловіка.
Зв’язатися з адвокатом

Замість того щоб прямо вказувати в позові пікантні причини розлучення – обмежитеся загальними формулюваннями.

Шлюборозлучний процес та таємниця особистого життя

Шлюборозлучний процес та таємниця особистого життя

У деяких випадках уникнути докладного обговорення сексуального життя подружжя неможливо (наприклад, якщо чоловік є прихильником сексуальних збочень або має схильність до сексуального насильства). Судовий розгляд може торкнутися і інших особливостей інтимного життя подружжя.

В цьому випадку сторонам шлюборозлучного процесу необхідно подати клопотання про проведення закритих судових засідань. Цей захід дозволить уникнути явки сторонніх осіб і запобігти поширенню відомостей про справу, тим самим захистити недоторканну приватне життя подружжя.

Швидше за все, неминучість розлучення викликана цілим комплексом взаємопов’язаних між собою причин. Завдання позивача – із заплутаного клубка власних почуттів, претензій і образ виділити основну причину для розлучення, а потім аргументовано і неупереджено викласти її в позовній заяві.Тоді у суду не залишиться ніяких сумнівів в неможливості збереження сім’ї.

Чи потрібно вказувати причину розлучення в вашому випадку? Далеко не завжди. А іноді, навпаки, обов’язково.

Перебуваючи в центрі сімейного конфлікту, неймовірно складно стриматися від почуттів і зберегти розсудливість. Особливо, якщо у вас немає бажання бачити чоловіка, говорити з ним, спілкуватися з його родичами.

Оформлення позовів і ведення справи вимагає “холодної голови”. Грамотні формулювання підвищать шанси на те, що Ваші вимоги будуть задоволені судом. Допомогти в нелегкій справі можуть юристи нашого сайту. Якщо у вас є питання – задайте їх в онлайн-режимі або телефоном. Участь юриста або адвоката полегшить процес розлучення і допоможе уникнути помилок.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Причини розлучення в позовній заяві» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Причини розлучення в позовній заяві

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розлучитися з дружиною без згоди
  2. Розлучитися з чоловіком без згоди
  3. Розлучення через РАЦС з дітьми
  4. Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти
  5. Розлучення з чоловіком при наявності дітей
  6. Отримати свідоцтво про розлучення
  7. Як дізнатися розлучений чоловік чи ні?
  8. Поміняти прізвище після розлучення
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар