- Де отримати свідоцтво про розірвання шлюбу після суду?
- Для чого потрібно свідоцтво про розірвання шлюбу?
- Зразок свідоцтва про розірвання шлюбу
- Де можна отримати та взяти свідоцтво про розлучення?
- Як отримати свідоцтво про розірвання шлюбу через орган РАЦС?
- Держмито за свідоцтво про розлучення
- Як відновити свідоцтво про розлучення або як отримати дублікат?
Де отримати свідоцтво про розірвання шлюбу після суду?
Позаду – збір документів, судові розгляди, суперечки та з’ясування відносин, розподіл майна. Шлюб розірвано. Останній штрих на цій безрадісній картині – начебто, отримання свідоцтва про розлучення.
Для чого потрібно свідоцтво про розірвання шлюбу?
Свідоцтво про розірвання шлюбу – це офіційний документ, що підтверджує факт офіційного припинення подружніх відносин між чоловіком і жінкою.
Свідоцтво є лише документальним підтвердженням факту розірвання шлюбу. Саме ж розірвання відбувається раніше – в момент внесення запису в книгу актів реєстрації цивільних станів. Отримання на руки свідоцтва про розлучення може статися набагато пізніше – закон не встановлює для колишнього подружжя обмежень в строках.
Однак, звертаємо Вашу увагу на те, що з 27.07.2010 року в Україні набрали чинності зміни в законодавстві, у зв’язку з якими було скасовано необхідність реєстрації факту розірвання шлюбу в органі РАЦСу після винесення судом рішення суду про розірвання шлюбу. Відповідно, тепер колишнє подружжя підтвердити факт розлучення можуть тільки рішенням суду.
Зразок свідоцтва про розірвання шлюбу
Співробітник органу ДРАЦС вносить в бланк наступну інформацію (у разі розірвання шлюбу безпосередньо в органі РАЦСу, а не за рішенням суду):
- П.І.Б. колишнього подружжя, дата і місце їх народження;
- прізвища кожного з колишнього подружжя до і після розірвання шлюбу;
- дата розірвання шлюбу;
- документ, на підставі якого розірвано шлюб: спільна заява подружжя в ДРАЦС, односторонню заяву одного з подружжя в ДРАЦС;
- дата внесення запису акта реєстрації;
- номер акта реєстрації, який вноситься в реєстраційну книгу;
- дата видачі свідоцтва;
- П.І.Б. яка отримала свідоцтво особи.
Де можна отримати та взяти свідоцтво про розлучення?
Забрати його можливо виключно в органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Як подати заяву та документи на розлучення, Cудовий збір на розлучення в 2022 році, Причини розлучення в позовній заяві, Розлучитися з дружиною без згоди, Розлучитися з чоловіком без згоди, Розлучення через РАЦС з дітьми, Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти, Розлучення з чоловіком при наявності дітей.
Як отримати свідоцтво про розірвання шлюбу через орган РАЦС?
Якщо розлучення відбулося за взаємною згодою подружжя через орган ДРАЦС, отримання свідоцтва про розлучення відбувається через 30 днів після подачі спільної заяви. Якщо заява про розлучення подавалася в односторонньому порядку, строк отримання свідоцтва також становить 30 днів.
Послуга оформлення свідоцтва про розлучення включена у вартість державного мита, тому ніяких додаткових витрат нести не доведеться.
Держмито за свідоцтво про розлучення
За оформлення свідоцтва слід сплатити державне мито – у 2022 році сума держмита наступна:
- за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей → 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
- з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними → 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян
Як відновити свідоцтво про розлучення або як отримати дублікат?
Можливо і повторне отримання свідоцтва про розлучення (дублікат), наприклад, якщо документ був загублений, знищений або зіпсований.
Для цього потрібно звернутися до органу ДРАЦС – той самий, який спочатку видавав свідоцтво про розлучення. Подати заяву можна особисто, а можна і через представника за довіреністю. За повторне оформлення свідоцтва доведеться повторно оплачувати держмито.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: