Строк розлучення через суд

Строк розлучення через суд

терміни розірвання шлюбу

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, які можуть бути терміни розірвання шлюбу через суд. Ознайомившись з матеріалом статті «Строк розлучення через суд» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Строк розлучення через суд в Україні

Строк розлучення через суд в Україні

Скільки триває процедура розлучення через суд? Це питання задають всі ті, хто «за сімейними обставинами» хоче якомога швидше позбутися від цих самих обставин. Швидко розлучитися сторони прагнуть з різних причин: прагнення до «свободи» і зняттю з себе шлюбних зобов’язань, необхідність проведення операцій з нерухомістю, перспектива оформлення нових відносин.

І хоча законом передбачені певні процесуальні строки розгляду справи про розірвання шлюбу, вирішальну роль часто грають індивідуальні особливості подружніх відносин і непередбачувані життєві обставини.

Мінімальний строк розлучення через суд

Мінімальний строк розлучення через суд

Розраховувати на мінімальний строк розірвання шлюбу через суд можуть тільки подружжя за умови спільної згоди, між якими геть відсутні будь-які спори про дітей або майно. У цьому випадку судовий процес не затягується строками для примирення, заявами і клопотаннями, довгими розглядами, дозволом майнових і «дитячих» суперечок.

Єдиними обмеженнями тривалості процедури розлучення є встановлені законом процесуальні строки:

  • приблизно 1 місяць – строк судового діловодства з моменту подачі заяви про розірвання шлюбу до першого судового засідання. Будь-яке судове рішення, прийняте протягом цього періоду, є незаконним і підлягає скасуванню;
  • ще 1 місяць – строк для оскарження судового рішення з моменту його прийняття до вступу в законну силу. Якщо протягом цього періоду від подружжя не надходить скарг, за його закінченням шлюб вважається розірваним.

Таким чином, якщо між подружжям немає взаємних претензій і суперечок, якщо має місце спільне рішення розірвати шлюб, процес розгляду справи про розлучення може зайняти всього одне – перше і останнє – судове засідання. Строк розлучення складе всього 2 місяці.

Зв’язатися з адвокатом

Термін розлучення при незгоді однієї зі сторін

Термін розлучення при незгоді однієї зі сторін

У разі незгоди однієї із сторін на розірвання шлюбу, судовий процес затягується на строк від 1 до 6 місяців.

Причиною цього є строк для примирення, який призначається судом на прохання незгодної з розлученням сторони. Якщо мотиви розірвання шлюбу позначені позивачем розпливчасто, строк для примирення буде максимальним – 6 місяців. Якщо сторони доведуть необхідність скорочення строку для примирення, суд може його зменшити. Як правило, спочатку він становить 1 місяць, а потім продовжується при необхідності. Якщо після закінчення строку для примирення наміри ініціатора розлучення не змінилися, суд приймає рішення про розірвання шлюбу.

Таким чином, до мінімального строку розлучення через суд (2 місяці) слід додати строк для примирення сторін (1-6 місяців).

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення з іноземцем, Як подати заяву та документи на розлучення, Cудовий збір на розлучення в 2022 році, Причини розлучення в позовній заяві, Розлучитися з дружиною без згоди, Розлучитися з чоловіком без згоди, Розлучення через РАЦС з дітьми, Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти.

Термін розлучення при ухиленні однієї із сторін

Термін розлучення при ухиленні однієї зі сторін

Якщо одна зі сторін ухиляється від участі у шлюборозлучному процесі, він може затягнутися на невизначений проміжок часу.

Так, відсутність сторони на судовому засіданні стає причиною для перенесення слухання на інший день. На вимогу однієї із сторін може бути встановлена ​​відстрочка розгляду справи – кілька разів, сумарною тривалістю не більше 3 місяців.

Таким чином, навмисне затягування процесу розлучення однієї зі сторін, неявка відповідача на судові засідання, заяви про необхідність перенесення слухання, подання документів, що підтверджують поважну причину своєї неявки, також впливає на тривалість строку розлучення через суд – від декількох тижнів до декількох місяців.

Зв’язатися з адвокатом

Термін розлучення при наявності суперечок між сторонами

Термін розлучення при наявності суперечок між сторонами

Наявність суперечок про місце проживання дітей після розлучення і про поділ спільного майна може істотно затягнути справу про розлучення.

Розгляд цих питань при відсутності угоди сторін часом здійснюється в різних судових інстанціях. Наприклад, в чиїй власності буде перебувати майно і яким буде розмір аліментів, визначає суд, відповідно і визначити місце проживання дітей може суд. Передача справи про розірвання шлюбу до вищої інстанції означає новий відлік строку.

Тому, в залежності від обставин, строк розлучення через суд при наявності суперечок між сторонами може затягнутися довше звичайного – від 3-6 місяців до року.

Що ще може вплинути на строк розлучення через суд?

Що ще може вплинути на строк розлучення через суд?

Тривалість розгляду справи може залежати і від таких «людських» факторів, як помилки працівників суду і бюрократична тяганина, графіки відпусток суддів, зловживання сторін своїми процесуальними правами і навмисне затягування процесу розлучення.

Тому відповідь на питання, через скільки тижнів, місяців або років здійсниться розлучення через суд, залежить від конкретних суб’єктивних і об’єктивних обставин справи.

Для швидкого розлучення в Україні важливо не допустити помилок в позові та документах. Найчастіше строки відтягуються з вини самого подружжя. Через грубі помилки, брак документів, запізнень і розпливчастих причин розлучення в позовній заяві – строки можуть виявитися довше, ніж хотілося б чоловікові та дружині. Судовий порядок розірвання шлюбу вимагає точності. Щоб не допустити промахів, краще звернутися до адвоката. Спеціаліст підрахує строк розлучення, підкаже як його можна прискорити й дасть корисні поради. Телефонуйте або пишіть в чат – відповімо на всі питання з розлучень через суд! Контакти вказані на нашому сайті.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Строк розлучення через суд» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Строк розлучення через суд

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення
  2. Розлучення з дітьми
  3. Розлучення без присутності
  4. Розлучення через суд
  5. Позовна заява про розірвання шлюбу через суд
  6. Документи для розлучення через РАЦС
  7. Розірвання шлюбу в органах РАЦСу
  8. Розлучення з громадянином України
Оцініть статтю
( 5 оцінок, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар