Реєстрація розірвання шлюбу

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Реєстрація розірвання шлюбу» я розповім Вам про порядок реєстрації розірвання шлюбу в Україні.

Реєстрація розірвання шлюбу в Україні

Реєстрація розірвання шлюбу

В інших розділах йшлося про саму процедуру розірвання шлюбу як через суд, так і в органах РАЦСу. Останнім етапом, без якого попереднє втрачають свою дієвість, це безпосередньо реєстрація розірвання шлюбу. Реєстрація розірвання шлюбу потрібна для того, щоб офіційно підтвердити факт розлучення.

Реєстрація розірвання шлюбу за рішенням суду максимально спрощена законодавцями України та полягає в тому, що після того, як рішення суду про розірвання шлюбу набирає законної сили, відправляється до відповідного органу РАЦСу за місцем ухвалення цього рішення про розлучення. Там співробітники РАЦСу вносять відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та в актовому записі про шлюб проставляється відповідна позначка. Як бачите, участь колишнього подружжя вже не є необхідною, хоча не так давно громадяни мали самі звертатися до РАЦСу з отриманим рішенням суду про розлучення. Сьогодні ж у Сімейному кодексі України передбачено документи, що засвідчують розірвання шлюбу через суд і є саме рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили.

Зв’язатися з адвокатом

Щодо реєстрації розірвання шлюбу в РАЦСі, то також особливих труднощів не повинно викликати. Реєстрація розірвання шлюбу в РАЦСі відбувається після закінчення місячного терміну після подання самої заяви на розлучення. Вважається, що такий термін встановлений для того, щоб подружжя ще раз обдумало своє рішення, можливо, примирилося. Дата останнього візиту подружжя призначається співробітником РАЦСу і якщо раптом Ви заздалегідь знаєте, що в цей день не зможете бути при реєстрації розірвання шлюбу в РАЦСі, то краще відразу повідомити про це працівника.

Проте місяць – це не такий вже й короткий час і передбачити можливість свого перебування за місцем реєстрації розірвання шлюбу у РАЦСі іноді просто неможливо. У такому разі, як тільки Ви дізналися, що не зможете з’явитися в РАЦСі у призначений день і час, Ви також можете надіслати формальну заяву про неможливість візиту до органу ДРАЦСу, але важливо, щоб вона була нотаріально завірена.

Це випадки, коли один з подружжя не можуть бути присутніми при реєстрації розірвання шлюбу, але буває так, що подружжя ну ніяк не можуть з’явитися в орган РАЦС на реєстрацію розлучення. І у цій ситуації є вихід. Вам необхідно написати заяву про перенесення реєстрації розлучення на інший день і пам’ятайте, що зареєструвати розірвання шлюбу в РАЦСі Ви можете лише протягом року з дня подання заяви на розлучення.

Здійснивши візит до РАЦСу для реєстрації розірвання шлюбу, Ви отримаєте Свідоцтво про розірвання шлюбу (кожен із подружжя) і з цього моменту Ви є офіційно розлучені.

Якщо у Вас залишилися питання щодо процедури реєстрації розірвання шлюбу, Ви можете зв’язатися з адвокатом з розлучення в Україні та отримати консультацію з будь-якого з питань, що залишилися.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСіУкладання шлюбу у РАГСі між громадянами УкраїниПідстави припинення шлюбуДовідка про сімейний стан в УкраїніДо якого суду подавати на розлученняСвідоцтво про розлучення на підставі рішення судуСвідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Реєстрація розірвання шлюбу» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Реєстрація розірвання шлюбу

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  2. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  3. Розірвання шлюбу неповнолітніх
  4. Процедура розірвання шлюбу чи розлучення
  5. Визнання шлюбу недійсним
  6. Підстави припинення шлюбу
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар