Навіщо потрібний дублікат свідоцтва про народження?
Для чого необхідне свідоцтво про народження дитині відоме. До моменту отримання паспорта це єдиний документ, що засвідчує особу. А ось чому не варто нехтувати свідченням про народження у дорослому житті необхідно розібратися.
Втрата первинно виданого свідоцтва про народження тягне у себе отримання дубліката. Порядок видачі дублікатів документів в органах РАЦС регламентовано Правилами державної реєстрації.
Повторне отримання документа (дублікату) необхідне у разі оформлення спадщини. Виходячи з положень Цивільного кодексу України, при оформленні права на спадщину необхідно сплатити податок на отриману спадщину залежно від черговості успадкування. Чергу спадкоємців згідно із законом необхідно підтвердити документально.
Свідоцтво про народження – головний документ під час встановлення родинних зв’язків. Тільки у свідоцтві про народження вказуються відомості про батьків. Дублікат свідоцтва про народження дає можливість простежити наявність зв’язків між родичами.
Питання оформлення дубліката свідоцтва про народження гостро постає для громадян України, які перебувають за кордоном.
Якщо Ваші взаємини з державою виходять за рамки туризму і Ви претендуєте на здійснення офіційних процедур, то багато країн як документ, що засвідчує особу, вимагатиме у Вас свідоцтва про народження. Однак, у разі відвідування іншої держави виключно з туристичною метою також може стати в пригоді свідоцтво про народження.
У разі оформлення офіційного шлюбу за кордоном наречений/наречена – громадяни України можуть зіткнутися з необхідністю надання свідоцтва про народження (дублікату) поряд з пакетом інших важливих документів.
Тут слід діяти негайно, адже навіть якщо первинне свідоцтво про народження збереглося, і можливо воно з Вами, на жаль, скористатися ним в іноземних органах не доведеться.
Вам необхідно отримати дублікат свідоцтва про народження нового зразка, згідно з Постановою Кабміну Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Після отримання дубліката свідоцтва про народження (нового зразка) необхідно легалізувати цей документ згідно з вимогами, що пред’являються іноземній державі.
Як отримати повторне свідоцтво про шлюб після розлучення?
Згідно з Правилами державної реєстрації, після припинення шлюбу шляхом розлучення повторні свідоцтва (дублікати) про шлюб не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ РАГС видає виписку із зазначенням прізвища, імені, по батькові осіб, які зареєстрували шлюб, їх прізвища після реєстрації та дат реєстрації укладення та розірвання шлюбу.
Якщо шлюб розірваний і необхідно підтвердити дошлюбне прізвище або сам факт реєстрації шлюбу, замість дубліката свідоцтва про шлюб видається витяг з Державного реєстру з відміткою про розлучення.
Дуже поширеним залишається питання – як розлучитися, перебуваючи за кордоном? Для цього також необхідно отримати дублікат свідоцтва про шлюб якщо другий з подружжя ще не розірвав шлюб.
Дублікат свідоцтва про розлучення для шлюбу за кордоном
Для реєстрації шлюбу за кордоном потрібно зібрати пакет необхідних документів. Перелік документів дещо відрізняється у різних країнах, проте підтвердження сімейного стану майбутнього подружжя завжди актуальне.
Для підтвердження сімейного стану громадянам України потрібно пред’явити довідку (заяву) про сімейний стан, у разі повторного шлюбу – документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (дублікат свідоцтва про розлучення при втраті або наявність свідоцтва старого зразка, витяг з Державного реєстру з відміткою про розлучення). розлучення було в судовому порядку).
Відповідно до законодавства України, довідка (заява) про сімейний стан складається виключно нотаріусом (приватним/державним) за особистої присутності, при собі необхідно мати такі документи:
- цивільний паспорт;
- ідентифікаційний податковий номер;
- документ, що підтверджує розірвання шлюбу (дублікат свідоцтва про розлучення з апостилем).
Громадяни України, які тимчасово/постійно проживають за кордоном, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу подають заяву про сімейне становище, засвідчену нотаріусом або посадовою консульською особою. Документ засвідчується належним чином (апостиль/консульська легалізація).
У разі втрати дублікат свідоцтва про розлучення можна отримати в консульстві України держави перебування.
Як отримати повторні свідчення, якщо перебуваєш за кордоном?
Дублікати документів/свідоцтв про реєстрацію актів громадянського стану іноземців, осіб без громадянства та громадян України, які проживають за кордоном, витребуються через дипломатичні та консульські установи України за кордоном, а також через Департамент консульської служби МЗС України за заявою або анкетою, підписаною особою, яку вимагає повторне свідчення.
Однак на практиці така процедура виявляється дуже тривалою, до всього іншого, за повторною видачею свідчень піде процедура легалізації, яка також забере чимало сил і часу.
Законодавством передбачено можливість отримання повторного свідоцтва лише особою, щодо якої складено актовий запис або на підставі нотаріально завіреної довіреності. Така довіреність має бути легалізована/апостильована, перекладена українською мовою та нотаріально засвідчена.
Однак і цей спосіб отримання повторних документів в органах РАЦС тривалий та матеріально-витратний.
Ми пропонуємо Вам звернутися до досвідченого адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича зручним способом та швидко отримати всі необхідні дублікати документів за кордоном! Адвокат представляє інтереси клієнта на підставі договору про правову допомогу, який складається у письмовій формі.
Клієнт підписує адвокатський договір та надсилає скан копію електронною поштою, при цьому оригінал надсилається звичайною поштою. Виконання таких нескладних дій дає можливість сімейному адвокату розпочати відновлення необхідних дублікатів документів без присутності клієнта.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення через РАГС без присутності, Процедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
- Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
- Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
- Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
- До якого суду подавати на розлучення
- Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення