Швидке розлучення в Україні
На сьогоднішній день в Україні існує певна процедура розірвання шлюбу. Пари, які прийняли рішення розірвати шлюб, запитують, як швидко розлучитися в Україні? Відповідь це питання залежить від цього, через яку структуру відбуватиметься оформлення розірвання шлюбу. Швидке розлучення на сьогодні можна оформити через органи ДРАЦС та через суд.
Як оформити швидке розлучення через органи ДРАЦС?
Оформити розлучення, звернувшись до органів ДРАЦСу, можливо в таких випадках:
- коли подружжя згодне розірвати шлюб;
- коли пара не має неповнолітніх дітей.
Тривалість розлучення через ДРАЦС становить один місяць. Ця кількість часу надається подружжю для остаточного ухвалення рішення про розлучення. У ситуаціях, коли після закінчення місяця, подружжя не змінило своїх намірів про розлучення, їм видається на руки свідоцтво про розлучення.
Іноді буває таке, що хтось із пари чи чоловік, і дружина, не можуть прийти до ДРАЦСу у призначений ним день для оформлення розлучення. Тоді їм необхідно надати наперед прохання про перенесення дати розлучення на другий день у письмовій формі.
Як оформити швидке розлучення через органи суду?
Можливість оформити розлучення через суд існує у таких ситуаціях:
- коли у пари, яка вирішила розлучитися, є діти у неповнолітньому віці;
- відмова чоловіка або дружини розлучатися.
Сьогодні розглядаються такі способи оформлення розлучення через судові органи:
- спільне подання заяви про розірвання шлюбу, за взаємної згоди подружжя;
- подання позову про розлучення кимось із подружжя, якщо один із них проти розірвання шлюбу.
Прискорити та полегшити процес оформлення розлучення через суд вам допоможе адвокат, який скоординує ваші дії та правильно оформить необхідні документи.
Чи можливе швидке розлучення через судові органи менше ніж місяць?
Багато пар, які вирішили розлучитися, прагнуть оформити розлучення швидше. Зменшити тимчасові витрати на оформлення та організацію цього процесу можна, якщо правильно використати різноманітні можливості судового процесу. Наприклад, хтось із пари може подати позов про розлучення під час подання заяви про розірвання шлюбу. Так, доцільно буде звернутися до адвоката, який допоможе грамотно скласти такий позов:
- Правильно аргументувати причини розірвання шлюбу;
- Визначити правильну поведінку для двох подружжя;
- Визначити необхідну тактику проведення процесу.
Якщо правильно подати позов про розлучення, процес розлучення може зайняти менше місяця.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення.
Чи можна оформити швидке розлучення без присутності одного з подружжя?
Оформлення розлучення без присутності одного з подружжя через ДРАЦС можливе, якщо у сім’ї відсутні неповнолітні діти.
Якщо хтось із подружжя (чоловік чи дружина) не зможуть прийти до органів ДРАЦСу для подання заяви про розлучення, то необхідно:
- надати до ДРАЦСу заяву про розлучення, яку запевнить нотаріус.
- ця заява від чоловіка, який не є присутнім у ДРАЦСі, може передати інший чоловік.
- якщо чоловік знає не можливості бути присутніми у ДРАЦСі, він може вказати це у заяві про реєстрацію розлучення або надати додаткову заяву до ДРАЦСу.
Щоб тривалість процесу розлучення була меншою і тривала не більше одного місяця, необхідно звернутися до досвідченого адвоката. Грамотний юрист визначить можливі варіанти вирішення вашого питання, правильно організує процес розлучення і коректно оформить необхідні документи.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: