Розлучення без присутності подружжя

 

розлучення без присутності в рацсі

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розлучення без присутності подружжя» я розповім Вам про розлучення без присутності одного з подружжя або без участі обох сторін в Україні, про способи розлучення, про розірвання шлюбу в РАГСі без присутності одного з подружжя, про розірвання шлюбу в судовому порядку без присутності подружжя, про дітей та розлучення без присутності чоловіка та про розлучення з іноземцем в Україні.

Розлучення без присутності одного з подружжя або без участі обох сторін в Україні

rozluchennya-bez-prisutnosti-odnogo-podruzhzhya-abo-bez-uchasti-oboh-storin-ukrayini

Якщо подружнє життя не в радість, а чоловік категорично проти розлучення, можна домогтися довгоочікуваного звільнення від шлюбу! Крім того, шлюборозлучний процес абсолютно законний: розлучення без присутності чоловіка чи дружини передбачено Сімейним кодексом. Як це зробити?

Зв’язатися з адвокатом

sposobi-rozluchennya-bez-prisutnostni-podruzhzhya

Способи розлучення

Є два варіанти розлучення – в органі ДРАЦС та в суді. Який варіант розлучення підходить, залежить від кількох причин:

 1. Якщо немає спільних власних чи прийомних дітей віком до 18 років;
 2. Якщо є дитина, суперечки щодо визначення майнових часток – вирішувати буде лише суд.

Однак обидва варіанти передбачають формальне розірвання шлюбу без присутності чоловіка. Причина відсутності може бути дійсною:

 • живе в іншому місті чи країні;
 • важко хворий і не може особисто бути присутнім на шлюборозлучному процесі.

Якщо заяву про розлучення подано в односторонньому порядку до органу ДРАЦС, але чоловік не проти розлучення, потрібна його письмова заява про згоду на розірвання шлюбу.

Розірвання шлюбу без згоди чоловіка і його присутності оформляється органом ДРАЦС, якщо:

 • чоловік, чия заява відсутня, офіційно оголошено зниклим безвісти чи померлим;
 • недієздатність чоловіка доведена в суді.

За наявності одного з наведених випадків заявнику необхідно направити до органу ДРАЦС рішення суду на додаток до стандартного пакету документів для офіційного розірвання шлюбу.

Якщо один із подружжя категорично проти розлучення, заявник має прямий шлях до суду.

Зв’язатися з адвокатом

rozirvannya-shlyubu-ragsi-bez-prisutnosti-odnogo-podruzhzhya

Розірвання шлюбу в РАГСі без присутності одного з подружжя

Багато хто наївно вважає, що коли орган ДРАЦС займається розлученням, ситуація навіть простіша, ніж при реєстрації шлюбу, але це далеко не так. Іноді розлучення буває складним. Наприклад, шлюборозлучний процес буде непростим без присутності одного з подружжя у розірваному шлюбі.

Відсутній чоловік може звернутися за допомогою до адвоката та довірити йому право підписати документи про розлучення.

Орган ДРАЦС приймає документи від подружжя, якщо вони подані в односторонньому порядку, але необхідно зібрати додаткові документи. Якщо друга половина знаходиться далеко, звідки неможливо приїхати двічі (подати та через місяць розірвати шлюб), то вам потрібна письмова та нотаріально засвідчена заява підтвердження вашого прохання про розлучення та прохання надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС за вашим фактичним місцем проживання, де ви його та отримаєте.

Через місяць після подання документів, якщо подружжя не відмовилося від наміру розлучитися, подружжя або один з них та представник іншого повинні з’явитися до органу ДРАЦС для отримання довідки про розірвання шлюбу. шлюб. З цього дня їхній шлюб вважається розірваним.

Якщо розлучення відбувається з особою, оголошеною безвісти зниклою за рішенням суду та вона з’явиться через деякий час, шлюб може бути відновлений. Але тут є нюанс: якщо розлученим вдалося одружитися з іншим партнером, то автоматично відновити старий шлюб буде неможливо.

Список документів для розлучення в органі ДРАЦС:

 • Заява про розлучення;
 • Копії паспортів та ІПН;
 • квитанція про сплату державного мита;
 • Свідоцтво про шлюб (оригінал).
Зв’язатися з адвокатом

rozirvannya-shlyubu-sudovomu-poryadku-bez-prisutnosti-podruzhzhya

Розірвання шлюбу в судовому порядку без присутності подружжя

Якщо суд встановить, що подружжя не зможе жити разом у майбутньому (СК України), вони будуть розлучені. Навіть якщо дружина позивача може рішуче заперечувати проти розірвання відносин, це не є перешкодою для подання заяви про розлучення без відсутності відповідача.

Суд може встановити термін примирення під час розгляду справи, якщо відповідач не згоден на розлучення. Цей процес можна значно прискорити, якщо позивач надасть переконливі докази, що шлюб більше неможливий.

Судове розлучення здійснюється, якщо заходи щодо примирення подружжя не призвели до будь-якого результату або не є необхідними.

Щоб заперечити проти розлучення, відповідач може з’явитися до суду без поважної причини. Але якщо згоди на розлучення без присутності розлученої особи немає, це може бути причиною відхилення заяви.

Навпаки, якщо один із подружжя не з’явиться на судове засідання, ця обставина стає підставою для заочного рішення судді. Якщо відповідач не з’явиться на слухання тричі, він зможе розтяягнути процес розлучення.

Якщо обидві сторони згодні на розлучення, і немає жодних майнових спорів, суд має право прийняти рішення про розлучення без будь-якої сторони, але відсутня людина повинна надати:

 1. документальні докази неможливості перебування у суді;
 2. підтвердження ознайомлення зі справою.

Якщо чоловік не може бути присутнім на слуханні, можна використовувати відеоконференцзв’язок: таким чином і позивач, і відповідач можуть заявити про свою присутність на слуханні, якщо вони живуть далеко. Якщо одна із сторін повністю або частково недієздатна, у її інтересах може діяти опікун чи представник.

Зв’язатися з адвокатом

diti-rozluchennya-bez-prisutnosti-cholovika

Діти та розлучення без присутності чоловіка

Судовий розгляд може ускладнити наявність неповнолітніх дітей у разі розлучення. Проте загалом суд може самостійно визначати порядок проживання та утримання дітей, навіть якщо обвинувачений навмисне не з’явився до суду.

Слід мати на увазі, що вагітність дружини або наявність дитини до одного року є причиною відмови суду прийняти прохання про розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

rozluchennya-inozemcem-bez-prisutnosti-podruzhzhya-ukrayini

Розлучення з іноземцем в Україні

Розірвання шлюбу з іноземним громадянином – це розірвання шлюбу, у якому один з подружжя є громадянином України, а інший – іноземним громадянином.

Якщо чоловік-іноземець перебуває за межами України, можуть виникнути проблеми з визначенням адреси, на яку слід надіслати позов. Позивач повинен мати останнє відоме місце проживання подружжя в Україні, вказати та пояснити, що виїзд на його нове місце проживання неможливе.

Зазвичай тривалість процесу розлучення з іноземцем не перевищує терміну, відведеного для розлучення між громадянами України. Основна особливість розлучення з іноземцем – необхідність перекладу та легалізації необхідних документів.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення без присутності подружжя» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розлучення без присутності подружжя

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Розірвання шлюбу в РАГСі
 2. Юрист з розлучення в Україні
 3. Розлучення до досягнення дитини одного року
 4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
 5. Реєстрація розірвання шлюбу
 6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар