Розлучення без згоди одного з подружжя

розлучення без згоди

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розлучення без згоди одного з подружжя» я розповім Вам про розлучення без згоди одного з подружжя (чоловіка чи дружини), про розлучення без згоди другого чоловіка, про те, як можна розлучитися без згоди чоловіка, про розлучення без згоди дружини та як довго триває випробувальний термін, і що потім.

Розлучення без згоди одного з подружжя (чоловіка чи дружини)

rozluchennya-bez-zgodi-odnogo-podruzhzhya-cholovika-chi-druzhini

У разі розлучення в сімейних відносинах ініціатива рідко походить від подружжя. Як правило, ініціатором розлучення є один партнер, а другий відмовляється від неминучості та погоджується розірвати шлюб або категорично відмовляється. Чи можна припинити сімейні стосунки, якщо партнер робить все можливе, щоб запобігти розлученню?

Зв’язатися з адвокатом

rozluchennya-bez-zgodi-cholovika

Розлучення без згоди другого чоловіка

Припинення сімейних відносин без спільної згоди можливе лише у судовому порядку. Проте бувають винятки, коли одностороннє розлучення з незгодним партнером відбувається у РАЦСі:

  • Чоловік, який не згоден на розлучення, офіційно визнаний недієздатним;
  • Чоловік, який не згоден на розлучення, офіційно визнаний зниклим безвісти чи померлим.

У разі одностороннього розірвання шлюбу ініціатор звертається до працівника РАЦСу із заявою про розірвання шлюбу, в якій зазначаються особисті дані обох партнерів та підстави для розірвання шлюбу. До заяви має бути додана копія відповідного рішення суду, а також паспорт заявника, квитанцію про сплату державного мита та свідоцтво про шлюб. Після закінчення 30 днів заявник повинен з’явитися до РАЦСу за свідоцтвом про розірвання шлюбу.

У решті випадків розлучення відбувається в суді без згоди одного з подружжя. Суд зобов’язаний розірвати шлюб, якщо партнер не передумав протягом терміну, встановленого суддею для примирення сторін, і продовжує наполягати на розірванні шлюбу.

Єдиний виняток – відмова у розлученні з вагітною жінкою, або жінкою, яка народила дитину менше ніж 1 рік тому.

Ініціатор розлучення повинен правильно скласти позовну заяву на розлучення. Вона повинна містити таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові кожного чоловіка, домашню адресу, опис причини розлучення, дати свідоцтва про шлюб, імена, які подружжя пізніше носитиме, розірвання шлюбу, список матеріальних претензій та запиту про майбутнє місцезнаходження дітей.

До заяви необхідно додати такі документи:

  1. Копія позовної заяви;
  2. Свідоцтво про шлюб, копія та оригінал;
  3. Квитанція про сплачений судовий збір;
  4. Виписка із домової книги;
  5. Копія паспорта та ІПН позивача;
  6. Свідоцтва народження дітей;
  7. Інформація про спільне майно;
  8. Інші документи, які можуть вплинути на рішення суду.

Усі зібрані папери необхідно повернути за місцем проживання відповідача. Однак, якщо в ініціатора розлучення проблеми зі здоров’ям або з ним проживає маленька дитина, документи можуть бути подані до суду на адресу заявника.

Зв’язатися з адвокатом

yak-mozhna-rozluchitisya-bez-zgodi-cholovika

Як можна розлучитися без згоди чоловіка?

Розлучення без згоди чоловіка відбувається в односторонньому порядку за звичайною схемою: дружина подає заяву про розлучення та готує необхідний пакет документів, які потім пред’являє до суду. Суд перевіряє правильність подання заяви та наявність документів, що додаються. Порушено справу про розірвання шлюбу, про дату слухання повідомляється подружжям повістками. У судовому засіданні заслуховуються докази обох партнерів та обговорюються подробиці справи.

Будьте готові до того, що якщо чоловік заперечує проти розлучення, він може перешкодити процесу будь-яким можливим способом – не приходити на судове засідання, не просити у судді час для примирення чи оскаржити рішення про розлучення.

Якщо чоловік категорично заперечує проти розлучення в судовому засіданні, суд на власний розсуд встановлює строк для примирення сторін від 1 до 6 місяців. Після закінчення цього терміну, якщо подружжя не передумало, рішення про розлучення приймає суддя. Для завершення шлюборозлучного процесу подружжя має з’явитися до РАЦСу з рішенням суду про розірвання шлюбу для внесення відповідного запису до книги реєстрації актів цивільного стану.

Для того, щоб прискорити розлучення чоловіка без згоди жінки, причини призначення судової дати для подання заяви можуть вказувати посередництво, що не відповідає дійсності: шкідливі звички чоловіка, його образлива чи аморальна поведінка. застосування сили проти чоловіка або дітей. Ці слова бажано підкріпити доказами. Підходять документи, показання свідків, фотографії, фотографії побиття, медичні довідки.

Зв’язатися з адвокатом

rozluchennya-bez-zgodi-druzhini

Розлучення без згоди дружини

Якщо дружина не розлучається, можливе розлучення в односторонньому порядку без її згоди. Вона не зможе запобігти розірванню шлюбу, навіть якщо проігнорує суд. Після її третьої неявки без поважної причини розлучення все одно відбудеться.

Єдиний виняток – відмова у розлученні нещодавно народженої або вагітної жінки. У цьому випадку шлюб не буде відмовляти у задоволенні позову, поки дитині не буде один рік. Це стосується ситуацій, коли ініціатором розлучення є чоловік або дружина.

yak-dovgo-trivaye-strok-dlya-primirennya-sho-potim

Як довго триває строк для примирення, і що потім?

Після того, як позов про розлучення подано до суду, рішення про розлучення має бути ухвалене через 1-3 місяці. Суддя може на свій розсуд продовжити цей період до 6 місяців, щоб подружжя могло помиритися. Сторона, яка не бажає розлучатися, може попросити суддю дати час для примирення.

Після закінчення встановленого суддею терміну повноважень шлюб розривається.

Учасники процесу розлучення мають право створювати нові сім’ї тільки після отримання документів про розірвання шлюбу.

Ініціатор розлучення повинен пам’ятати, що розлучення без згоди другого партнера – завжди довгий процес, тому наберіться терпіння і не чекайте швидкого розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення без згоди одного з подружжя» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розлучення без згоди одного з подружжя

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в РАГСі
  2. Юрист з розлучення в Україні
  3. Розлучення до досягнення дитини одного року
  4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
  5. Реєстрація розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар