Причини розлучення

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Причини розлучення» я розповім Вам про причини розлучення в Україні, про особисті причини для розлучення, про причини стосовно повсякденного життя, про причини стосовно фінансів та про інші причини.

Причини розлучення в Україні

Причини розлучення

Рішення про розлучення зазвичай приймається спонтанно, а формується підсвідомо у голові чоловіка, який якийсь час незадоволений сімейними відносинами. Найчастіше складно виділити одну причину розлучення, оскільки до цього рішення між подружжям накопичилася велика кількість взаємних скарг, непорозумінь та невирішених конфліктів.

Серед найчастіших причин розлучення виділяють кілька підгруп:

  • особисте;
  • сім’я;
  • фінансове;
  • інше.
Зв’язатися з адвокатом

osobisti-prichini-pri-rozluchenni

Особисте

Мабуть, найбільша підгрупа з усіх. Це не дивно, адже все, що відбувається в сім’ї, подружжя сприймає дуже особисто. Втрата кохання часто стоїть на першому місці у цьому списку. Отже, коли чоловік чи дружина або навіть обидва присвячують більшу частину свого часу роботі, хобі, спілкуванню з друзями чи родичами і мало часу проводять разом, теплі почуття поступово слабшають.

Примітно, що це не завжди так, адже подружжя дуже зайняте – воно може багато часу проводити під одним дахом, але при цьому не може спілкуватися і проводити час перед екраном телевізора або комп’ютера. Або навпаки, спілкування може бути присутнім, але без обміну думками та почуттями. У цьому випадку подружжя багато говоритиме, але уникайте розмов про те, що вони думають і відчувають.

Часто саме чоловіки схильні приховувати свої почуття, тому дружина може відчувати, що чоловік їй не довіряє, і це стає причиною охолодження стосунків та, як наслідок, розлучення.

Небажання подружжя слухати одне одного або відсутність співчуття також підривають сімейні стосунки. Часто дружини скаржаться, що чоловіки не хочуть прислухатися до їхніх почуттів та співчувати, їхнє головне – розв’язувати проблему. В результаті жінка почувається непотрібною, і у неї складається враження, що чоловік байдужий до її почуттів.

Ще гірше, коли відносини подружжя не дотримуються. Постійні закиди жінки на адресу чоловіка можуть підірвати його самооцінку та спонукати його шукати схвалення ззовні, що також призводить до розлучення. Навіть якщо чоловік не підтримує свою дружину в її зусиллях і сумнівається в її здібностях, вона швидше за все втратить до нього повагу. Моральне пригнічення, брехня та взаємне насильство також спричиняють розлучення багатьох пар.

На жаль, навіть у сім’ях, у яких існує взаємна повага, можуть виникнути моменти, що призводять до розлучення. Наприклад, особистісні відмінності суттєво впливають на щастя сім’ї. Якщо один із подружжя відчуває емоційну незадоволеність через те, що його половина не може зрозуміти їх і поділитися з ними тим, що для них важливо, вони не почуватимуться щасливими та згодом подумають про розлучення.

Надмірні ревнощі й фізичне насильство також є формами неповаги та здебільшого з цієї причини призводять до розірвання шлюбу.

Часто такі проблеми виникають у пар, які одружуються рано, оскільки кожна з них змінюється з віком, втрачаючи деякі старі риси і набуваючи нових. В результаті на тлі чергової сварки в такій сім’ї починаються взаємні звинувачення в тому, що «ти більше не та людина, в яку я закохався», і сім’я, зрештою, розпадається. Цьому також сприяють різні освітні, релігійні та політичні погляди.

Нудьга, якою б банальною вона не здавалася, теж може призвести до розлучення. Зазвичай це поширена проблема для літніх пар з давно сформованим способом життя та відносинами. У такій сім’ї зникають минулі пристрасті та романтика, з’являється повна стабільність чи звичка, як її часто називають, у всіх сферах стосунків. Подружжя у такій сім’ї частіше буде сусідами по спільній квартирі. На жаль, саме фактор звички часто змушує одного або навіть подружжя змінювати.

Незрілість особи чоловіка, дружини або обох також приваблює до зали суду багато пар. Одружуватися легко, не підготуватися належним чином – фізично, духовно та емоційно подружжя прирікає одне одного на швидке розлучення, причиною якого стане взаємне нерозуміння.

Зв’язатися з адвокатом

simya-prichini-rozluchennya

Сім’я

Досить часта причина розлучення багатьох пар – повсякденне життя, саме небажання вести його разом. Часто виявляється, що молода пара, яка заснувала сім’ю у нападі емоцій, насправді не бажає виконувати обов’язки, пов’язані зі шлюбом.

Монотонна рутинна робота по дому позбавляє стосунки романтики, і коли другий чоловік не висловлює бажання допомогти з цим чи навіть навмисно ухиляється від виконання своїх обов’язків, у чоловіка чи дружини починається ворожість, яка з часом призводить до розриву стосунків. може призвести до шлюбу.

Часто після народження дитини кохання зривається через побутові проблеми. Чоловік перекладає всю турботу про дитину та домашнє господарство на жінку, після чого у неї не залишається на неї ні часу, ні сили. Через це стосунки стають холодними, і чоловік вирішує розірвати шлюб, відчуваючи себе відкинутим.

Звички чоловіка, що залишилися з часів його вільного життя, найчастіше виявляються у повсякденному житті і мають тенденцію дратувати, особливо коли чоловік та дружина виросли та виросли у різних культурах.

Домашній розлад може пригнічувати жінку в сім’ї. Особливо, коли сім’я змушена жити з іншими родичами, які втручаються у приватне життя подружжя. Якщо чоловік або дружина не припиняють спроби своїх близьких втручатися, розірвання шлюбу може бути єдиним видимим виходом для половини.

Зв’язатися з адвокатом

rozluchennya-finansovomu-vidnoshenni

У фінансовому відношенні

Відсутність грошей на речі, необхідні для нормального життя, сильно впливає на самооцінку подружжя, особливо коли працює лише чоловік. Звинувачення, засновані на цьому, послаблюють силу та підривають повагу. Коли чоловік працює і заробляє більше, це викликає у деяких чоловіків комплекси і навіть може призвести до того, що вони будуть оглядатися на всі боки.

Водночас якщо чоловік звинувачує свою дружину в марнотратстві або свідомо відмовляється дбати про сім’ю, він має всі підстави подати на розлучення з цієї причини.

inshe-pri-rozluchenni

Інше

До інших частих причин розлучення відносяться наркоманія та пияцтво, жорстоке поводження з тваринами, подружня зрада. Однак у більшості випадків рішення про розірвання шлюбу продиктовано не однією, а цілою низкою причин.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Закон про розлучення (законодавство), Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Причини розлучення» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Причини розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в РАГСі
  2. Юрист з розлучення в Україні
  3. Розлучення до досягнення дитини одного року
  4. Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу
  5. Реєстрація розірвання шлюбу
  6. Розірвання шлюбу з іноземцем
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар