Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу» я розповім Вам про проставлення апостилю на рішенню суду про розірвання шлюбу.

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу в Україні

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу в Україні

Апостилювання рішення суду про розірвання шлюбу – необхідна процедура у разі, коли необхідно підтвердити розірвання шлюбу в Україні на території іншої країни, інакше рішення українського суду про розлучення не вважатиметься дійсним на території потрібної Вам держави.

Слід зазначити, що проставлення апостиля – це спрощена процедура легалізації документів. Вона стосується не лише рішення суду про розлучення, наприклад, а й інших офіційних документів, перелік яких включено до нормативних актів та міжнародних договорів.

Існує два види легалізації документів:

  1. проставлення апостиля. Апостиль встановлюється як штамп квадратом 10х10, у якому розміщується інформація відповідно до єдиного встановленим зразком.
  2. консульська легалізація документів.

Проставлення штампу Апостиль передбачається Гаазькою конвенцією 1961 року, яка скасувала вимоги легалізації іноземних офіційних документів для громадян країн-учасниць цієї конвенції. Таким чином, для країн, які не є учасниками Гаазької конвенції, для того, щоб засвідчити справжність того чи іншого офіційного документа, необхідно звертатися за консульською легалізацією.

Залежно від того, на якому документі слід проставити штамп, потрібно звертатися до уповноваженого на проставлення апостиля органу. Щодо рішення суду про розлучення, то його апостилювання здійснює міністерство Юстиції України.

Зв’язатися з адвокатом

На перший погляд, нічого складного: вирушить до Мінюсту України з рішенням суду про розлучення і за короткий термін отримати документ, який вже буде офіційно визнаний у потрібній країні. Проте, як показує практика адвоката щодо розірвання шлюбу в Україні, люди стикаються з тим, що їм відмовляють у легалізації рішення суду щодо розірвання шлюбу з різних причин. Юрист із розірвання шлюбу в Україні допоможе вам із проставленням апостилю на рішенні суду про розлучення з найменшими витратами часу та фінансів для Вас.

Для апостилювання рішення суду про розірвання шлюбу необхідно надати оригінал або засвідчену копію рішення суду про розлучення, відповідну заяву про проставлення штампа Апостиль на рішення суду про розірвання шлюбу та документ, що підтверджує оплату послуг проставлення апостиля на рішенні суду про розлучення.

Як правило, проставлення апостилю робиться вже на переведеному в установленому порядку рішенні суду про розлучення. Однак у низці країн (Іспанія, Італія, Швейцарія, Австрія, Бельгія, Франція, Великобританія, Португалія, Нідерланди) передбачено процедуру подвійного апостилювання документа. Простіше кажучи, апостиль проставляється як на оригіналі рішення суду про розлучення в Україні, так і перекладі рішення суду про розірвання шлюбу мовою країни, для якої необхідно легалізувати документ.

Варто сказати, що рішення суду, включаючи рішення про розірвання шлюбу, є одним із документів, які найчастіше відмовляються з першого разу апостилювати у Мін’юсті України та не тому, що упереджено ставляться до цієї процедури, а, тому що саме до документів судів висуваються різні вимоги, які теж, на перший погляд, здаються незначними.

Часто після невдалих спроб самостійного звернення до Міністерства Юстиції для проставлення штампу на рішенні суду про розлучення вдаються до послуг юриста щодо розірвання шлюбу в Україні, витративши раніше чимало часу та ресурсів. Не випробовуйте свій успіх і довіртеся професіоналу, адвокату з розірвання шлюбу в Україні, який в короткий термін передасть Вам рішення суду про розірвання шлюбу з апостилем.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСіУкладання шлюбу у РАГСі між громадянами УкраїниПідстави припинення шлюбуДовідка про сімейний стан в УкраїніДо якого суду подавати на розлученняСвідоцтво про розлучення на підставі рішення судуСвідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Апостиль на рішенні суду про розірвання шлюбу

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  2. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  3. Розірвання шлюбу неповнолітніх
  4. Процедура розірвання шлюбу чи розлучення
  5. Визнання шлюбу недійсним
  6. Підстави припинення шлюбу
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар