Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України

Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України» я розповім Вам про умови, необхідні для укладення шлюбу в органах РАГС між громадянами України, про те, як подати заяву про шлюб, про документи необхідні для укладання шлюбу, про процедуру державної реєстрації шлюбу.

Умови, необхідні для укладення шлюбу в органах РАЦС між громадянами України

umovi-neobhidni-dlya-ukladennya-shlyubu-organah-rags-mizh-gromadyanami-ukrayini

Згідно з нормами СК, шлюбом прийнято вважати спілку жінки та чоловіка, громадян України, офіційно зареєстровану в органах РАГС з метою створення сім’ї. Спільне проживання жінки та чоловіки, які не перебувають в офіційному шлюбі – не є підставою для виникнення прав та обов’язків, передбачених для подружжя.

Основні умови укладання шлюбу між громадянами України регламентовані ст. 22-26 СК:

Шлюбний вік

Укласти шлюб мають право громадяни України, які досягли повноліття (18 років). При досягненні громадянином України 16-річного віку шлюб може бути зареєстрований, однак таке право підтверджується судовим рішенням.

Добровільність шлюбу

Шлюб є ​​взаємною згодою. Примус неприпустимий. Слід розуміти, що шлюб із недієздатним громадянином України неможливий.

Єдиноборство

Громадяни України, які перебувають у законному шлюбі, не можуть брати шлюб не розірвавши попередній.

Відсутність спорідненості

У шлюбі не можуть перебувати близькі родичі. У судовому порядку вирішується питання щодо надання права на реєстрацію шлюбу між усиновленими дітьми усиновлювача.

Зв’язатися з адвокатом

yak-podati-zayavu-pro-shlyub

Як подати заяву про шлюб?

Заява на реєстрацію шлюбу подається громадянами України особисто до будь-якого територіального відділу РАЦС.

Якщо у нареченого/нареченої немає можливості подати заяву до РАГС особисто, то така заява має бути засвідчена нотаріально та подано представниками майбутнього подружжя. Повноваження представників засвідчуються у нотаріуса.

При прийнятті заяви, орган РАЦС в обов’язковому порядку ознайомлює майбутнього подружжя – громадян України, з обов’язками та правами у зв’язку з одруженням.

Наречений та наречена зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров’я. Кабміном України встановлено порядок проходження медичного обстеження за потреби.

Шлюб визнається недійсним, якщо один подружжя приховав інформацію про своє здоров’я.

У день подання заяви про реєстрацію шлюбу необхідно сплатити держмито у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян України.

Заява на реєстрацію шлюбу заповнюється майбутнім подружжям власноруч.

Відповідно до Постанови Кабміну України від 22.12.2010 N 1168 Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами РАГС, за заявою нареченого/нареченої про надання платної послуги, відділом РАГС видається запрошення із зазначенням дати державної реєстрації шлюбу після того, як заява подана. Таке запрошення є пам’яткою для громадян України, а також документом для пред’явлення за місцем роботи майбутніх молодят. Дане запрошення наречений часто називають довідкою. Така довідка формується автоматично при внесенні даних заяви до державного реєстру.

Зв’язатися з адвокатом

dokumenti-neobhidni-dlya-ukladannya-shlyubu

Документи необхідні для укладання шлюбу

Щоб оформити шлюб між громадянами України, необхідно підготувати пакет документів:

  • заяву на реєстрацію шлюбу;
  • паспорт громадянина України;
  • документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу;
  • квитанція про оплату держмита або документ, що звільняє від сплати держмита.

Для того, щоб оформити шлюб за кордоном, до переліку документів, необхідних Громадянину України, слід додати довідку про сімейний стан.

Зв’язатися з адвокатом

procedura-derzhavnoyi-reyestraciyi-shlyubu

Процедура державної реєстрації шлюбу

Процедура державної реєстрації шлюбу здійснюється після закінчення 30-денного терміну з подання заяви.

Керівник органу державної реєстрації має право скоротити термін розгляду заяви на шлюб громадян України за наявності поважних причин. Такі причини підтверджуються документально.

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також за наявності загрози життю та здоров’ю нареченого/нареченої, шлюб реєструється в день подання такої заяви або в будь-який інший день згідно з робочим графіком відділу РАЦС. Вищезазначені умови мають бути документально підтверджені.

Шлюб реєструється у приміщенні органу РАГС.

На підставі заяви громадян України шлюб реєструється в урочистій обстава. Укладання шлюбу через представника суперечить нормам сімейного законодавства.

Шлюб реєструється шляхом складання актових записів. Зразки актових записів цивільного стану затверджено Постановою Кабміну № 1025 від 10.11.2010 р.

Державна реєстрація шлюбу між громадянами України засвідчується свідоцтвом про шлюб. Бланк свідоцтва про шлюб затверджено Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Штампи про шлюб у паспортах не проставляються, відповідно, кожен із подружжя отримує свій екземпляр свідоцтва про шлюб.

Для використання свідоцтва про шлюб за кордоном Мін’юст уповноважений проставляти штамп апостиль на документах РАЦС.

Якщо Ви недостатньо обізнані у всіх нюансах процедури реєстрації шлюбу, потребуєте кваліфікованої консультації, а також Вам необхідно прискорити процедуру укладання шлюбу, звертайтеся до адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича.

Завдяки багаторічному досвіду сімейний адвокат зможе розв’язувати Ваші питання швидко і без зайвих матеріальних витрат.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійснимРозлучення через РАГС без присутностіПроцедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
  2. Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
  3. Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
  4. Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
  5. До якого суду подавати на розлучення
  6. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар