До якого суду подавати на розлучення

До якого суду подавати на розлучення

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «До якого суду подавати на розлучення» я розповім Вам куди подавати на розлучення за наявності неповнолітніх дітей, про підступність справи про розлучення між громадянами України, які постійно мешкають за кордоном, про те, як і куди подати на розлучення з іноземцем та про допомогу адвоката щодо визначення підсудності.

Куди подавати на розлучення за наявності неповнолітніх дітей?

Куди подавати на розлучення за наявності неповнолітніх дітей?

Куди подавати на розлучення за наявності неповнолітніх дітей? Це питання виникає відразу після прийняття рішення розірвати шлюб. Якщо у сімейної пари є спільні неповнолітні діти, то розлучення можливе лише через суд. Якщо один із подружжя категорично проти процедури розлучення, необхідно скласти позовну заяву, зібрати пакет документів та звернутися до компетентного суду.

Відповідно до ЦПК встановлено порядок подання позову до суду за місцем прописки відповідача. Якщо місце прописки Вашого чоловіка зареєстроване в іншому місті, то позов та розгляд справи відбувається територіально у відповідному судовому органі.

Однак існують обставини, за яких позивач має можливість подати позов і всі необхідні документи за місцем своєї прописки:

  • із позивачем проживають спільні неповнолітні діти;
  • позивач не може прибути за місцем прописки відповідача за станом здоров’я або з інших причин (документальне підтвердження).

Якщо місце реєстрації та фактичне місце проживання відповідача невідоме. Ця ситуація регламентується також ЦПК, що передбачає відправлення позову:

  • відповідно до останнього місця проживання або реєстрації, відомого позивачу;
  • за адресою, де знаходиться майно відповідача;
  • за місцеперебування роботи відповідача.

Отже, можна дійти невтішного висновку, що процесуальне право, своїми нормами орієнтує куди подавати на розлучення. ЦПК – основний процесуальний Закон про розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Підсудність справи про розлучення між громадянами України, які постійно мешкають за кордоном

Підсудність справи про розлучення між громадянами України, які постійно мешкають за кордоном

Територіальна підсудність категорії справ про розлучення за участю громадян України, коли обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розлучення між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за кордоном, визначається суддею Верховного Суду – говорить Цивільно-процесуальний кодекс.

Після того, як Ви визначилися, куди подавати на розлучення (територіальна підсудність), необхідно оформити позовну/спільну заяву + всі необхідні документи та направити за місцем розгляду справи до суду.

Як і куди подати на розлучення з іноземцем?

Як і куди подати на розлучення з іноземцем?

Для того, щоб визначитися як і куди подавати на розлучення з іноземцем, необхідно розуміти, де було укладено шлюб – на території іноземної держави та відповідно до іноземного законодавства? Чи на території держави відповідно до національного законодавства?

Шлюб укладений за кордоном дійсний на території України лише після проходження процедури легалізації/апостилізації документів про шлюб.

Відповідно до ст. 63 ЗУ Про міжнародне приватне право, припинення шлюбу та правові наслідки регламентуються:

  • правом держави громадянами якої вони є;
  • правом держави в якому подружжя проживало;
  • правом держави з яким вони пов’язані більш тісно з інших причин.

При розгляді питання, куди подавати документи, необхідно приділити увагу ст. 76 ЗУ Про міжнародне приватне право, суди першої інстанції компетентні приймати до провадження справи про розлучення за участю іноземного елемента, за умови, що відповідач у справі має місце проживання (перебування) або рухоме (нерухоме) майно на території України.

У разі розлучення між громадянином України та іноземцем, територіальна підсудність (куди подавати на розлучення) визначається згідно з нормами Цивільно-процесуального кодексу України.

Позивач-громадянин України може наполягати на розгляді справи про розлучення в суді за місцем його проживання у разі, якщо на утриманні позивача знаходяться спільні неповнолітні діти або якщо він не може прибути за місцем прописки відповідача (виїхати за кордон) за станом здоров’я або з інших причин (документальне) підтвердження).

Виходячи з вищезгаданого, характерна особливість розлучення з іноземцем полягає в тому, що якщо громадянин України (позивач) подає заяву до суду, але не надає документальних підстав для розгляду справи судами України, то суд поверне позовну заяву без розгляду для подання позивачем заяви до відповідного компетентного. орган країни, де проживає/перебуває відповідач.

Зв’язатися з адвокатом

Допомога адвоката щодо визначення підсудності

Допомога адвоката щодо визначення підсудності

Питання визначення територіальної підсудності справи про розлучення, саме – як і куди подавати на розлучення – є першочерговим. У разі неправильного визначення підсудності суд не приймає позовну/спільну заяву до розгляду, однак в окремих випадках може перенаправити її до компетентного суду. Необхідно розуміти, що на це знадобиться чимало часу у зв’язку із завантаженістю судів.

З цим непростим завданням зможе розібратися компетентний юрист у сімейних справах. Використовуючи знання процесуального права та досвід у розгляді справ про розлучення, адвокат чітко визначить підсудність Вашої справи, проконсультує, як і куди подавати на розлучення, а також за необхідності повністю супроводжує процес розлучення.

Якщо Ви не знаєте, як розлучитися, перебуваючи за кордоном? – на це та інші питання відповість кваліфікований сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович.

Діючи на підставі ЗУ Про адвокатуру та адвокатську діяльність, за наявності спірних нюансів у визначенні підсудності (куди подавати на розлучення), адвокат складе клопотання до Верховного суду України.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійснимРозлучення через РАГС без присутностіПроцедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «До якого суду подавати на розлучення» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

До якого суду подавати на розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
  2. Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
  3. Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
  4. Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
  5. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  6. Довідка про сімейний стан в Україні
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар