Документи, необхідні для апостиляції рішення суду про розлучення
Як відомо, процедуру апостилізації встановлено для країн – учасниць Гаазької Конвенції, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів 1961 року.
Штамп апостиль є підтвердженням законності рішення суду, винесеного компетентним судом за необхідності використання за межами України.
Для того щоб подати рішення суду про розлучення на апостиль, необхідно звернутися до Міністерства юстиції України з документом, що посвідчує особу заявника (паспорт), оригіналом рішення суду та квитанцією про оплату послуг за надання послуг з надання апостилю або оригінал документа, що підтверджує право на звільнення оплати у встановленому законодавством порядку.
Уповноважена особа Міністерства юстиції України складає заяву в електронному вигляді та видає корінець, що підтверджує, що заява прийнята до розгляду. Аналогічна процедура передбачена при проставленні штампа апостиль на документах РАЦС.
Порядок проставлення апостиля на судовому рішенні про розірвання шлюбу
Порядок проставлення апостилю на рішенні суду про розлучення є:
- прийом заяви та квитанції про оплату процедури апостилізації/документа, що звільняє від оплати послуг;
- аналіз прийнятого судового рішення на відповідність вимогам для проставлення штампа апостиль;
- перевірка відповідності підпису особи, яка підписала документ;
- перевірка відбитка печатки на рішенні суду;
- проставлення апостиля на судовому рішенні у разі відповідності всім вимогам та критеріям;
- реєстрація рішення суду на якому проставлено апостиль.
Після того, як апостиль поставлено на судове рішення про розлучення, заявника викликають для отримання документів. Якщо заявник не може особисто з’явитися, він має право уповноважити іншу особу на отримання документів, склавши нотаріально завірену довіреність.
Терміни проставлення апостиля на судовому рішенні
Виходячи з норм законодавства, слід зазначити, що термін розгляду та проставлення апостиля на рішенні суду становить 2 робочі дні.
Однак на практиці нерідкі випадки, коли термін розгляду документів значно збільшується в рамках дотримання законодавства:
- до трьох робочих днів, якщо в обробці Міністерства юстиції України перебуває одночасно велика кількість документів, поданих для проставлення апостиля;
- у разі якщо працівники Мін’юсту, які відповідають за проставлення апостиля, фізично не можуть розглянути всі запити, виходячи з поважних причин;
- до двадцяти робочих днів, якщо необхідно додаткове отримання зразка підпису або відбитка печатки;
- якщо справжність рішення викликає підозри.
Що робити, якщо відмовляють у проставленні апостиля?
Що робити, якщо відмовляють у проставленні апостилю? Питання різний, але слід розуміти, що будь-яка відмова має бути оформлена письмово, засвідчена підписом і печаткою посадової особи та компетентного органу.
Таку відмову завжди можна оскаржити або привести документ у належний вигляд, виходячи з вимог, прописаних в офіційному листі-відмові Міністерства юстиції України.
Згідно з нормативно-правовим актом, що регулює порядок проставлення апостилю на іноземних офіційних документах від 11.11.2015 р., у проставленні апостилю відмовляється, якщо:
- країна, де планується використання рішення суду про розлучення, не підписала Гаазьку конвенцію 1961 р.
- судове рішення має механічні пошкодження та текст нечитабельний;
- рішення суду написано/підписано олівцем або отримано за допомогою факсимільного зв’язку;
- Міністерство юстиції України не уповноважено на проставлення апостиля на цьому рішенні суду;
- підпис судді або відбиток печатки на рішенні суду не відповідають наявним у Міністерстві юстиції України зразкам/мають нечітке зображення.
Виходячи з практики, найбільш поширена причина відмови у проставленні апостилю на рішенні суду про розлучення – підпис судді або відбиток печатки на рішенні суду не відповідають наявним в Електронному реєстрі апостилів Міністерства юстиції України зразкам/мають нечітке зображення або на судовому рішенні проставлено підпис іншого.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення через РАЦС без присутності, Процедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.
Міністерство юстиції України при проставленні апостиля встановлює вимоги на рішенні суду встановлює вимоги, а саме, на рішенні суду має бути:
- три печатки суду;
- три підписи судді;
- три підписи секретаря суду.
Якщо Вам відмовили в проставленні апостилю на судовому рішенні і Ви не знаєте як отримати рішення суду, звертайтесь до компетентного адвоката з розлучення Скрябіну Олексію Миколайовичу!
Адвокат з’ясує причини відмови та швидко приведе необхідні документи про розлучення у відповідність до вимог законодавства, необхідних для проставлення штампа апостиль.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
- Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
- Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
- До якого суду подавати на розлучення
- Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
- Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень