Встановлення факту смерті на окупованих територіях

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! Я розповім у цій статті про те, причини, з яких необхідно встановлювати факт смерті, підстави для встановлення факту смерті, порядок дій, який потрібно дотримуватися при процедурі встановлення факту смерті.
Консультація та аналіз ситуації
0%
Збір і аналіз інформації
0%
Контакт з органами
100%
Юридичні документи та заяви
0%
Представлення інтересів
0%

У зв’язку з анексією частини українських територій з 2014 року дуже актуальною стала проблема встановлення смерті особи, яка померла на тимчасово окупованій території, та отримання українського посвідчення.

У цій статті ми досліджуємо такі питання:

 • Причини, за якими необхідно констатувати смерть.
 • Підстави для встановлення факту смерті.
 • порядок встановлення факту смерті.

Встановлення смерті та оформлення свідоцтва про смерть є дуже важливими для кожної людини. Однак, якщо ви зареєстровані на окупованій території, ці процедури можуть бути складними.

Однією з основних підстав для встановлення смерті є отримання українського свідоцтва, оскільки довідки та медичні довідки, видані владою на окупованих територіях, не визнаються в Україні та не є офіційними документами в державних установах.

Після отримання офіційного українського свідоцтва є можливість:

 • Визначити спадкоємців та прийняти спадщину на території України.
 • Розподіл майна та розв’язання юридичних питань.
 • Отримати допомогу на поховання.
 • Запобігайте шахрайству під час збору страхових платежів або видачі документів від імені померлої особи.
 • Якщо людина загинула на окупованій території, але її родичі проживають на підконтрольній українській владі території, встановити смерть може бути складно, але можливо.

Ось кілька кроків, які можуть допомогти визначити смерть на окупованій території та отримати українське свідоцтво:

 • Першим кроком є ​​звернення до кваліфікованого юриста або одного з юристів нашої фірми. Вони можуть допомогти у зборі необхідної інформації та документів для встановлення факту смерті.
 • Другим кроком є ​​надання родичам померлого переліку необхідних документів та відомостей, необхідних для встановлення факту смерті та отримання українського свідоцтва.

Адвокати можуть звернутися до відповідних органів, які мають доступ до інформації про загиблого на окупованій території.

Після збору необхідних документів та доказів адвокат подає до суду заяву про визнання особи померлою. Після подання заяви до суду суд розпочне провадження та проведе слухання. Розгляд справи може бути проведений за участю сторін або за їх відсутності, якщо вони не з’явилися у встановлений строк.

Суд дослідить усі надані докази та документи та, у разі необхідності, проведе перевірку для встановлення факту смерті особи. Також суд може взяти до уваги свідчення свідків та експертів, які допоможуть встановити обставини смерті людини.

Після слухання суд вирішує, чи померла особа. Українське свідоцтво про смерть адвокат може отримати за рішенням суду. Довідка містить відомості про особу, місце смерті та дату смерті, а також інші обов’язкові відомості, необхідні для підтвердження смерті.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Встановлення факту смерті на окупованих територіях» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу встановлення факту смерті на окупованих територіях, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Довідка витяг про несудимість онлайн
 2. Переклад документів РАЦС та суду
 3. Апостиль на свідоцтво про народження дитини
 4. Апостиль на свідоцтво про смерть
 5. Як документально підтвердити народження людини на території України онлайн
 6. Легалізація-апостиль на свідоцтві про шлюб
 7. Апостиль легалізація документів РАЦС та суду
 8. Відновити свідоцтво про шлюб онлайн

Встановлення факту смерті на окупованих територіях

Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар