Чи можна подати на розлучення з простроченим паспортом в Україні?
Розірвання шлюбу – затяжна і важка процедура. Іноді вона ще більш ускладнюється такими незначними, на перший погляд, обставинами, як прострочений паспорт.
Наприклад, один людина вирішила подати на розірвання шлюбу, але виявила, що основний документ – його або другої людини – прострочений. Що робити в такому випадку? Чи можна розлучитися?
Чи можна розлучитися з простроченим паспортом?
Порядок заміни паспорта
Справа в тому, що володіння простроченим (недійсним) паспортом законом прирівнюється до відсутності паспорта як такого. Без документа, що посвідчує особу, громадянин / громадянка не може звертатися до суду і інші державні органи (наприклад, ДРАЦС), здійснювати цивільно-правові угоди.
Протягом 30 днів після закінчення строку дії паспорта необхідно здійснити його заміну. Для цього слід звернутися до відділення міграційного органу («паспортний стіл») за місцем реєстрації та подати заповнений бланк заяви про заміну паспорта.
Як уже згадувалося вище, громадянину / громадянці може бути видано тимчасове посвідчення особи на період оформлення нового документа.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності, Розлучення через суд, Позовна заява про розірвання шлюбу через суд, Строк розлучення через суд, Документи для розлучення через РАЦС, Розірвання шлюбу в органах РАЦСу.
Штраф за прострочення паспорта
Якщо прострочення незначне – всього кілька днів – при зверненні в міграційний орган можна послатися на статтю 197 КУпАП. Вона стверджує, що за незначне адміністративне правопорушення винна особа може бути звільнена від відповідальності у вигляді штрафу, «відбувшись» лише усним попередженням.
Якщо ж прострочення досить тривале, то уникнути оплати штрафу навряд чи вдасться. Згідно з КУпАП, штраф становить від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: