Як зрозуміти, що треба розлучатися?
Осмислено дійти рішення розлучатися досить складно. Проте перебувати у стані незадоволеності, дисгармонії, розпачу та постійного роздратування ще складніше. Якщо Ви вже давно разом і життя походило на одну суцільну сварку, чи не час проаналізувати Ваші з чоловіком взаємини? Але як зрозуміти що ось настав час подати на розлучення?
Головні ознаки того, що сім’я руйнується:
- є насильство в різних проявах. Випадки коли чоловік вдарив дружину, на жаль, численні по Україні;
- умови, за яких Ви постійно перебуваєте в стані роздратування. Вас дратують звички, звички чи життя з чоловіком загалом;
- сім’я більше не має спільних інтересів і цілей. Ваше спілкування зводиться лише для обговорення побутових питань. Ви зберігаєте стосунки, тому що Вас лякають зміни та невідомість;
- зрада одного з подружжя;
- збереження сім’ї заради дитини. Мета шляхетна, проте все ж таки варто поглянути на ситуацію з боку. Дитина яка виросла у скандалах, негативі та роздратуванні ніколи не буде щасливою. Можливо йому буде набагато спокійніше та комфортніше жити з одним із батьків.
Для того щоб прийняти таке важливе рішення необхідно проаналізувати свої почуття та емоції. Якщо Вам складно уявити майбутнє з колись коханою людиною, а думки про неї викликають тільки смуток і спустошеність, можливо, настав час?
Як сказати дитині про розлучення?
Як сказати дитині про розлучення і чи взагалі говорити? Однозначно так! Але необхідно врахувати, що розмова має ґрунтуватися на обдуманому рішенні батьків розлучитися. Адже якщо рішення про розлучення прийшло до Вас після емоційної сварки необхідно все зважити та не травмувати дитину марно.
Найкраще заспокоїтися, не нервувати і продумати розмову. У цій ситуації необхідно орієнтуватися вік дитини. Діти до 3-х років вимагають менше аргументів, але більше емоцій, інтонацій. Якщо батьки будуть неспокійні і переживатимуть, як дитина відреагує на новину про розлучення батьків, то тривожність обов’язково передасться синові/дочці. Така поведінка травмує і без того психіку Вашої дитини, що не устала.
Дітям від 3х до 6х років потрібні аргументи, пояснення та причини розлучення. Цей вік найбільш складний, оскільки діти схильні звинувачувати себе у розриві сім’ї. Тут дуже важливо вчасно пояснити дитині, що вона ні в чому не винна і стосунки змінилися лише між батьками.
Ухвалене рішення про розлучення краще донести обом подружжю. Розмова має бути злагодженою, а позиція узгоджена. Таким чином, дитина розумітиме, що незважаючи на зміну у відносинах батьків, ви все одно залишаєтеся однією родиною.
Як діляться діти під час розлучення?
Виходячи із норм сімейного законодавства, питання місця проживання дітей після розлучення вирішується за взаємною згодою батьків. Якщо подружжю не вдалося дійти компромісу, то таке питання вирішується органом опіки та піклування або судом.
Якщо подружжя вирішило розірвати шлюб за спільною заявою через суд, їм необхідно скласти письмовий, нотаріально завірений договір про здійснення батьківських прав та обов’язків тим із батьків, який проживатиме окремо.
Відповідно, питання проживання дітей може бути вирішене батьками взаємно без залучення сторонніх державних органів, незалежно від того, вирішується це питання після розлучення чи просто батьки проживають окремо.
Не слід забувати, що сімейне законодавство надає рівні права на виховання дітей обом батькам. Якщо подружжя не спромоглося вирішити питання проживання дітей мирним шляхом, даним питанням займатиметься суд або органи опіки та піклування.
При розгляді питання про те з ким проживатимуть діти, суд та органи опіки та піклування враховують:
- вік дитини та її стан здоров’я;
- бажання дитини залишитися з одним із батьків;
- ставлення батьків до своїх батьківських прав та обов’язків.
Дружина та чоловік після розлучення
То як складатимуться стосунки подружжя після розлучення залежить від наявності спільних дітей. Адже після розлучення подружжя перестало бути чоловіком і дружиною, але не батьками. Якщо у Вас немає спільних дітей, то спілкування краще припинити і розпочати новий життєвий етап.
Психологи стверджують, що розлучення приносить масу негативних емоцій та переживань кожному з подружжя. Навіть якщо спочатку розлучення не завдає болю, краще пропрацювати всі емоції з психологом, тому що етап депресії може наступити пізніше.
Якщо немає можливості звернутися до психолога слід:
- прислухатися до своїх почуттів та проаналізувати їх. Не варто обертатись назад і нести в нове життя негатив. Нехай вся злість, гнів, образи та обурення залишаться у минулому;
- любите себе. Після розлучення необхідно підвищувати самооцінку;
- перегляньте свої хобі та захоплення. Можливо, раніше Вам не вистачало часу зайнятися улюбленою справою;
- не варто різко перемикатися на нові відносини, приділіть собі час.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення через РАГС без присутності, Процедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:
- Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
- Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
- Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
- Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
- Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
- Довідка про сімейний стан в Україні