Розірвання шлюбу неповнолітніх

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розірвання шлюбу неповнолітніх» я розповім Вам про процедуру розірвання шлюбу між неповнолітніми.

Процедура розірвання шлюбу між неповнолітніми

procedura-rozirvannya-shlyubu-mizh-nepovnolitnimi

Процедура розірвання шлюбу між неповнолітнім подружжям особливо не відрізняється від порядку оформлення розлучення повнолітніх сімей, передбаченої сімейним законодавством України, оскільки по суті, укладаючи шлюб неповнолітніми, вони набувають повної дієздатності та всього спектру прав та обов’язків, що надаються по досягненню повноліття.

Якщо для того, щоб одружитися неповнолітнім необхідно звертатися виключно до суду, то при розлученні неповнолітніх подружня пара може звертатися як до РАЦСу, так і до суду за наявності обставин, що перешкоджають розірвати шлюб через органи ДРАЦСу.

Розірвання неповнолітніх шлюбів часто пояснюється тим, що окрилені світлими почуттями молоді пари вступають у законний шлюб, не замислюючись особливо про те, що доведеться зіткнутися з усіма труднощами дорослого життя, про те, що сімейне життя будується не на одному коханні і для того, щоб шлюб неповнолітніх був довгим і щасливим необхідно докладати певних зусиль обома подружжям. Часто дорослі сімейні пари не можуть дійти спільного знаменника, домовиться або виявити терпіння при побудові сімейних взаємин. Що вже говорити про пари, які одружуються не досягнувши повноліття.

Звичайно, укладення шлюбу між неповнолітніми не є простою процедурою і для того, щоб отримати право на реєстрацію шлюбу між неповнолітніми, суду потрібно надати факти, що дійсно підтверджують те, що укладений шлюб буде на користь неповнолітнього. Можливо на той момент, шлюб неповнолітніх справді буде корисним неповнолітнім, однак, як складеться життя молодого подружжя, суддя не може передбачити,, так само як і будь-яка інша людина.

Отже, розірвати шлюб неповнолітніх можна у РАЦСі у найпростішій ситуації:

  1. подружжя не проти розірвання шлюбу неповнолітніх;
  2. молода пара не має спільних неповнолітніх дітей.

Ще один варіант зустрічається дуже рідко в практиці розірвання шлюбів між неповнолітніми – визнання іншого з подружжя недієздатним або зниклим безвісти, про що приймається рішення в окремому провадженні.

Розлучення неповнолітніх через суд має все ж таки свої особливості, а точніше наслідки такого розірвання шлюбу через суд. Складання позовної заяви на розлучення неповнолітніх, процедурні питання процесу розірвання шлюбу на всі єдині та звернення неповнолітніх до суду не виняток. Проте консультація юриста щодо розірвання шлюбу неповнолітнім все ж таки не завадить, тому що через свою юність робляться багато помилок, дій, які не призведуть до потрібного результату. Незважаючи на те, що неповнолітні набувають повної дієздатності при укладенні шлюбу між неповнолітніми, вони не можуть повною мірою відстояти та захистити свої права, а за наявності дітей та права своєї дитини.

Зв’язатися з адвокатом

naslidki-rozirvannya-shlyubu-nepovnolitnih

Наслідки розірвання шлюбу неповнолітніх

Важливими є наслідки розірвання шлюбу неповнолітніх. Безумовно, що з подружжя, який на момент укладання та розірвання шлюбу неповнолітніх не досяг повноліття, не втрачає повну дієздатність і користується правами та повинен виконувати обов’язки на рівні повнолітніх громадян. Однак при розірванні шлюбу неповнолітніх особа втрачає можливість укладати наступні шлюби до досягнення 18 років за загальними правилами, тобто звернувшись до органів РАЦСу. Оскільки як Ви пам’ятаєте право укласти шлюб неповнолітніх надається з конкретною людиною, яка вказується у резолютивній частині судового рішення. Тому для того, щоб знову одружитися до 18-річчя, необхідно знову звертатися до суду, оскільки шлюб неповнолітніх з іншою особою може і не бути на користь неповнолітнього.

Звернувшись за допомогою юриста з розлучень неповнолітніх, Ви дізнаєтеся докладніше про всі права, обов’язки та наслідки розірвання шлюбу неповнолітніх.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Рішення суду про розірвання шлюбу.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розірвання шлюбу неповнолітніх» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розірвання шлюбу неповнолітніх

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. До якого суду подавати на розлучення
  2. Чоловік, дружина, діти до та після розлучення
  3. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  4. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  5. Визнання шлюбу недійсним
  6. Швидке розлучення в Україні
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар