Укладання шлюбу між неповнолітніми в Україні
Як відомо, право на укладення шлюбу в Україні мають пари, що досягли 18 років. Це категорична норма сімейного законодавства України, оскільки вважається, що саме вісімнадцятирічний вік є тим віком, коли людина повністю сформована з психологічного та фізіологічного погляду. Принаймні такий висновок міститься у Конвенції ООН.
Але така вікова планка для укладання шлюбів не є вироком і в законодавстві передбачені випадки, коли до повноліття можна вступити в законний шлюб. В Україні така можливість укласти шлюб між неповнолітніми настає після досягнення шістнадцяти років. Взагалі 16 років – це вік, при досягненні якого можна набути повної дієздатності з юридичної точки зору. Так ось одним із таких випадків і є укладення шлюбу між неповнолітніми.
Отримати можливість одружитися неповнолітній парі або одній з половинок в Україні не так уже й просто, тому що Сімейний кодекс України містить норму, в якій йдеться про те, що право на укладення шлюбу між неповнолітніми після досягнення 16-ти років може бути надана за рішенню суду тільки в тому випадку, якщо цей шлюб відповідає інтересам особи, що заявляє.
Таким чином, укласти шлюб між неповнолітніми можливо у разі дотримання таких умов:
- досягнення 16 років;
- звернення до суду для укладання шлюбу між неповнолітніми;
- відповідність інтересам неповнолітнього укладення цього шлюбу, про що приймає рішення виключно суд.
Ще однією особливістю укладення шлюбу між неповнолітніми в Україні є те, що суд приймає рішення про дозвіл укласти шлюб заявнику (неповнолітня особа) лише з певною людиною, дані про яку мають бути зазначені у рішенні суду про укладення шлюбу між неповнолітніми.
Розгляд судом справи про укладення шлюбу між неповнолітніми відбувається теж за особливою процедурою, хоча б тому, що розглядається питання в окремому провадженні, де і сторони називаються по-іншому, і сама процедура теж відрізняється від звичайного позовного провадження.
Укладаючи шлюб між неповнолітньої молодої пари повинна розуміти, що з цього моменту настають правові наслідки шлюбу для подружжя на загальних підставах. Тобто неповнолітня особа отримує повну дієздатність та володіє повним комплексом прав та обов’язків, передбачених для повнолітніх осіб, у тому числі і прав батьків щодо своїх дітей.
Зверніть увагу на те, що обґрунтування причин, з яких суд повинен задовольнити Вашу заяву про укладення шлюбу між неповнолітніми, має бути серйозно продумано та їх поважність, і відповідність інтересам неповнолітнього має чимось підтверджуватись і одних слів буде мало.
Тому дуже важливо, перш ніж йти до суду із заявою про укладення шлюбу між неповнолітніми, необхідно проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на сімейних справах та скористатися його юридичними послугами при складанні заяви про укладення шлюбу між неповнолітніми, при обґрунтуванні причин, з яких шлюб має бути укладений між неповнолітніми. Крім того, допомога кваліфікованого юриста у сімейних справах буде не зайвою для того, щоб підготувати необхідні документи та інформацію, яка будь-яким чином може підтвердити, що укладений шлюб буде відповідати інтересам неповнолітнього.
Юрист з укладення шлюбу між неповнолітніми визначить підсудність подання заяви до суду про укладення шлюбу між неповнолітніми, проконсультує з питань прав та обов’язків, які виникнуть у неповнолітнього після укладення шлюбу, а також щодо правових наслідків реєстрації шлюбу та його розірвання
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Рішення суду про розірвання шлюбу.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: