Укладання шлюбу між неповнолітніми

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Укладання шлюбу між неповнолітніми» я розповім Вам про укладання шлюбу між неповнолітніми в Україні.

Укладання шлюбу між неповнолітніми в Україні

ukladannya-shlyubu-mizh-nepovnolitnimi-ukrayini

Як відомо, право на укладення шлюбу в Україні мають пари, що досягли 18 років. Це категорична норма сімейного законодавства України, оскільки вважається, що саме вісімнадцятирічний вік є тим віком, коли людина повністю сформована з психологічного та фізіологічного погляду. Принаймні такий висновок міститься у Конвенції ООН.

Але така вікова планка для укладання шлюбів не є вироком і в законодавстві передбачені випадки, коли до повноліття можна вступити в законний шлюб. В Україні така можливість укласти шлюб між неповнолітніми настає після досягнення шістнадцяти років. Взагалі 16 років – це вік, при досягненні якого можна набути повної дієздатності з юридичної точки зору. Так ось одним із таких випадків і є укладення шлюбу між неповнолітніми.

Отримати можливість одружитися неповнолітній парі або одній з половинок в Україні не так уже й просто, тому що Сімейний кодекс України містить норму, в якій йдеться про те, що право на укладення шлюбу між неповнолітніми після досягнення 16-ти років може бути надана за рішенню суду тільки в тому випадку, якщо цей шлюб відповідає інтересам особи, що заявляє.

Таким чином, укласти шлюб між неповнолітніми можливо у разі дотримання таких умов:

  • досягнення 16 років;
  • звернення до суду для укладання шлюбу між неповнолітніми;
  • відповідність інтересам неповнолітнього укладення цього шлюбу, про що приймає рішення виключно суд.

Ще однією особливістю укладення шлюбу між неповнолітніми в Україні є те, що суд приймає рішення про дозвіл укласти шлюб заявнику (неповнолітня особа) лише з певною людиною, дані про яку мають бути зазначені у рішенні суду про укладення шлюбу між неповнолітніми.

Зв’язатися з адвокатом

Розгляд судом справи про укладення шлюбу між неповнолітніми відбувається теж за особливою процедурою, хоча б тому, що розглядається питання в окремому провадженні, де і сторони називаються по-іншому, і сама процедура теж відрізняється від звичайного позовного провадження.

Укладаючи шлюб між неповнолітньої молодої пари повинна розуміти, що з цього моменту настають правові наслідки шлюбу для подружжя на загальних підставах. Тобто неповнолітня особа отримує повну дієздатність та володіє повним комплексом прав та обов’язків, передбачених для повнолітніх осіб, у тому числі і прав батьків щодо своїх дітей.

Зверніть увагу на те, що обґрунтування причин, з яких суд повинен задовольнити Вашу заяву про укладення шлюбу між неповнолітніми, має бути серйозно продумано та їх поважність, і відповідність інтересам неповнолітнього має чимось підтверджуватись і одних слів буде мало.

Тому дуже важливо, перш ніж йти до суду із заявою про укладення шлюбу між неповнолітніми, необхідно проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на сімейних справах та скористатися його юридичними послугами при складанні заяви про укладення шлюбу між неповнолітніми, при обґрунтуванні причин, з яких шлюб має бути укладений між неповнолітніми. Крім того, допомога кваліфікованого юриста у сімейних справах буде не зайвою для того, щоб підготувати необхідні документи та інформацію, яка будь-яким чином може підтвердити, що укладений шлюб буде відповідати інтересам неповнолітнього.

Зв’язатися з адвокатом

Юрист з укладення шлюбу між неповнолітніми визначить підсудність подання заяви до суду про укладення шлюбу між неповнолітніми, проконсультує з питань прав та обов’язків, які виникнуть у неповнолітнього після укладення шлюбу, а також щодо правових наслідків реєстрації шлюбу та його розірвання

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Рішення суду про розірвання шлюбу.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Укладання шлюбу між неповнолітніми» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Укладання шлюбу між неповнолітніми

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. До якого суду подавати на розлучення
  2. Чоловік, дружина, діти до та після розлучення
  3. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  4. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  5. Визнання шлюбу недійсним
  6. Швидке розлучення в Україні
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар