Розлучитися з чоловіком без згоди

Розлучитися з чоловіком без згоди

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, чи можна розлучитись з чоловіком без згоди, які документи потрібні та скільки триває таке розірвання шлюбу. Ознайомившись з матеріалом статті «Розлучення з чоловіком без згоди» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Як розлучитися з чоловіком без його згоди в Україні?

Як розлучитися з чоловіком без його згоди в Україні?

Розлучитися без згоди чоловіка цілком реальний сценарій для кожної жінки. Причини для розірвання шлюбу може бути безліч: складні подружні стосунки, перезд в інше місто та початок нового життя, кар’єра та багато іншого. Про процедуру та порядок розлучення, а також нюанси розірвання шлюбу без згоди чоловіка ви дізнаєтеся нижче.

Чи можна розлучитися без згоди чоловіка?

Чи можна розлучитися без згоди чоловіка?

Так, це цілком можливо! До того ж жінка на відміну від чоловіка може це зробити в будь-який час!

Зв’язатися з адвокатом

 

Чи є обмеження для розлучення без згоди чоловіка?

Чи є обмеження для розлучення без згоди чоловіка?

В цілому, розлучення без згоди чоловіка відбувається за тими ж правилами, що і розлучення без згоди дружини.

Отже, у жінки немає перешкод для розлучення, крім незгоди власного чоловіка. Але і ця перешкода – цілком вирішувана з точки зору закону.

Способи оформити розлучення без згоди чоловіка

Способи оформити розлучення без згоди чоловіка

Розлучитися в цьому випадку можна як через орган ДРАЦС, так і через суд, в залежності від обставин.

Розлучення без згоди чоловіка через ДРАЦС

Розлучення без згоди чоловіка через орган ДРАЦС

Підставою розлучення через орган ДРАЦС є подача подружжям спільної заяви. Зрозуміло, якщо чоловік розлучатися не бажає, домогтися спільного візиту до органу ДРАЦС дружина не зможе.

Розірвання шлюбу в РАЦСі відбувається шляхом подачі односторонньої заяви дружина може лише у виняткових випадках:

  • чоловік визнаний недієздатним;
  • чоловік визнаний померлим або зниклим безвісти.

Розірвати шлюб через орган ДРАЦС не вийде, якщо чоловік перебуває в повному здоров’ї, злочинів не робить і розлучатися не бажає.

Зв’язатися з адвокатом

Розлучення без згоди чоловіка через суд

Розлучення без згоди чоловіка через суд

Розлучатися через суд потрібно за наявності спільних неповнолітніх дітей або суперечок щодо поділу майна подружжя. Незгода чоловіка на розірвання шлюбу теж є підставою для звернення до суду. У деяких випадках допускається подача одночасно двох позовних заяв: про розірвання шлюбу та поділ спільного майна.

Про правила подачі позову ви можете почитати статтю “Підсудність справ про розірвання шлюбу“.

Ухилення або відмова від участі в шлюборозлучному процесі хоч і вплине на тривалість розгляду справи, але не вплине на його кінцевий результат – прийняття судового рішення на користь дружини.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Строк розлучення через суд, Документи для розлучення через РАЦС, Розірвання шлюбу в органах РАЦСу, Розлучення з громадянином України, Розлучення з іноземцем, Як подати заяву та документи на розлучення, Cудовий збір на розлучення в 2022 році, Причини розлучення в позовній заяві, Розлучитися з дружиною без згоди.

Процедура розлучення, якщо немає згоди чоловіка

Процедура розлучення, якщо немає згоди чоловіка

Процедура розлучення без згоди чоловіка складається з декількох етапів.

Підготовка позовної заяви про розірвання шлюбу.

Позовна заява повинна складатися з трьох частин:

  • формальна частина містить найменування суду, дані про подружжя (прізвища, імена та по батькові, дати народження, адреси проживання), дані про дітей;
  • описова частина містить інформацію про час і місце реєстрації шлюбу, опис сімейних обставин в нинішній час, вказівку причин, за якими шлюб повинен бути розірваний, докази та доводи дружини. Слід вказати, як має бути розв’язувати питання з дітьми та спільним майном;
  • прохальна частина містить прохання про розірвання шлюбу та виконанні інших вимог (призначення аліментів, поділ майна).

До позовної заяви додаються такі документи:

  • копія паспорта та ІПН;
  • копія позовної заяви (для відправки чоловікові);
  • свідоцтво про шлюб;
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • інші документи (наприклад, довідки про доходи, характеристики);
  • обов’язковий додаток – квитанція про оплату судового збору за подачу заяви до суду.
Зв’язатися з адвокатом

 

Порядок розгляду справи про розлучення без згоди чоловіка в суді

Порядок розгляду справи про розлучення без згоди чоловіка в суді

Якщо документи для розлучення оформлені правильно, суд відкриває провадження, призначає дату судового засідання (не раніше, ніж через 1 місяць після подачі позову) і сповіщає про це подружжя.

В ході засідання суд з’ясовує обставини справи: запитує про сімейні взаємини та причини розірвання шлюбу, розглядає подані до суду угоди про місце проживання дітей та поділ майна, встановлює можливість збереження сім’ї.

Якщо чоловік висловлює категоричну незгоду з розлученням, суд може відкласти розгляд справи й призначити строк для примирення з дружиною. В іншому випадку, остаточним результатом розгляду справи може бути судове рішення про розірвання шлюбу.

Рішення суду про розірвання шлюбу вступає в законну силу через 30 днів після винесення.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Питання адвокату
Минуло близько двох тижнів з того часу, як в суді було прийнято рішення про розірвання шлюбу. Сьогодні чоловік приїхав до доньки на день народження. Привіз подарунки, багато часу проводить з дітьми, надає мені знаки уваги. Я бачу, що чоловік щиро жалкує про розрив сім’ї. Чи можна скасувати рішення суду? Як?
Скрябін Олексій Миколайович
Так, скасувати рішення суду можна шляхом його апеляційного оскарження. В апеляційній скарзі слід вказати, що чоловік і жінка примирилися і не хочуть розривати шлюб. На підставі відмови позивачем від свого позову суд апеляційної інстанції скасовує раніше прийняте рішення про розлучення і припиняє провадження.
Зв’язатися з адвокатом

 

Термін розлучення без згоди чоловіка

Термін розлучення без згоди чоловіка

Не менш двох місяців проходить починаючи з подачі позовної заяви і завершуючи вступом судового рішення в законну силу. Тривалість процесу розлучення може бути збільшена через призначення строку для примирення (не більше 6 місяців), перенесення судових засідань або неявку чоловіка. Навіть після винесення судового рішення чоловік може звернутися з оскарженням, що теж може затягнути процес розлучення на кілька місяців.

Умисне затягування справи про розлучення може відбуватися через щире небажання розірвати стосунки, намір вчинити операції зі спільним майном, пошук способів «відсудити» дітей.

Щоб цього не допустити, слід правильно оформити позовну заяву (вказати про неможливість примирення), зібрати достатню кількість доказів (довідок, показань свідків, чеків і квитанцій, експертних оцінок), а можливо і заручитися професійною підтримкою юристів.

Короткі підсумки:

  1. Дружина має право розірвати шлюб з чоловіком незалежно від згоди останнього.
  2. Не допускається розлучення в період вагітності або в перший рік життя малюка.
  3. Якщо чоловік не згоден на розірвання шлюбу – питання вирішується в суді.
  4. Жінці потрібно скласти позов, зібрати документи, сплатити судовий збір і передати їх до суду.
  5. Термін складе не менше 2 місяців. При незгоді відповідача (чоловіка), суд призначає строк для примирення.
  6. Якщо суд ще не прийняв рішення, а подружжя встигли примиритися – можна відмовитися від позовних вимог і подати апеляційну скаргу, тоді розірвання шлюбу не відбудеться.

Перш за все оцінити причини для розлучення в односторонньому порядку в органі ДРАЦС. Наприклад, визнання особи недієздатною. Такий варіант зустрічається рідше, ніж судовий процес. І часто дружини не знають, що вказати в позові, скільки він коштує, як поводитися на засіданні, що робити після нього? Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться за консультацією до юристів нашого сайту. Так ви зможете уточнити деталі та дізнатися тонкощі законодавства. Юрист або адвокат з розлучень оцінить перспективи справи, вкаже на помилки й дасть практичні поради.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з чоловіком без згоди» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

Розлучитися з чоловіком без згоди

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення
  2. Розлучення з дітьми
  3. Розлучення без присутності
  4. Розлучення через суд
  5. Позовна заява про розірвання шлюбу через суд
  6. Розлучення з особами, які проживають в іншому місті
  7. Розлучення громадян, які проживають за кордоном та міжнародне розлучення
  8. Як проходить розлучення з дружиною, чоловіком
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар