Строк для примирення при розлученні

Строк для примирення при розлученні

Строк для примирення при розлученні в Україні

Строк для примирення при розлученні в Україні

Не виключено, що бажання розлучитися може бути спонтанним, викликаним сильними емоціями або складними життєвими обставинами. У таких випадках є шанс зберегти сім’ю:

  • якщо розлучення відбувається через орган ДРАЦС, 1-місячний строк для примирення передбачений адміністративною процедурою розірвання шлюбу.
  • якщо розірвання шлюбу відбувається в судовому порядку, суд може відстрочити розгляд справи, таким чином подружжю представиться можливість переглянути своє ставлення один до одного, зважити всі «за» і «проти», прийняти свідоме рішення.

Термін для примирення при розлученні через ДРАЦС

Термін для примирення при розлученні через орган ДРАЦС

Згідно Сімейного кодексу України, розірвання шлюбу в адміністративному порядку (в органі ДРАЦС) відбувається не раніше і не пізніше, ніж через 1 місяць з моменту подачі подружжям спільної заяви про розлучення.

Протягом цього проміжку часу подружжя може переглянути прийняте рішення.

  1. Якщо бажання зберегти сім’ю виявиться сильніше, подану в орган ДРАЦС заяву може бути анульовано. Для цього подружжю не обов’язково робити які-небудь дії, досить просто не з’явитися в ДРАЦС в призначений час – неявка буде свідчити про небажання розлучатися.
  2. Якщо рішення про розірвання шлюбу залишиться незмінним, в призначений час відбудеться реєстраційна процедура – шлюб буде розірвано.
Зв’язатися з адвокатом

 

Підстави для відстрочки розлучення в суді

Підстави для відстрочки розлучення в суді

Відповіді на всі питання, що стосуються судового процесу розірвання шлюбу, міститься в Сімейному кодексі України, а також в Цивільному процесуальному кодексі України. Зокрема, Сімейний кодекс України передбачив право суду відкласти розгляд справи і призначити строк для примирення дружини і чоловіка.

Мета відстрочки – визначити, чи можливо продовження спільного життя без порушення інтересів чоловіка і дружини, а також інтересів дітей, вжити заходів, спрямованих на збереження сім’ї, усунути причини, що вплинули на розпад подружнього союзу.

Підставою для такої відстрочки може бути прохання одного або двох подружжя, виражена в усній чи письмовій формі під час судового засідання. Чоловік, який просить суд про відстрочку, повинен бути готовий до питання про те, як саме він має намір використовувати наданий строк, які кроки має намір зробити для примирення з чоловіком або дружиною. Це дозволить суду упевнитися, що відстрочення не служить для затягування судового процесу і для зловживання процесуальними правами. Відстрочка повинна послужити виключно для відновлення і збереження сім’ї, а не для інших цілей (наприклад, розпорядження спірним майном).

Крім того, суд наділений правом призначати строк для примирення подружжя і без їх прохання – на власний розсуд, в тому випадку, якщо розірвання шлюбу можна уникнути. Наприклад, якщо …

  • чоловік-позивач не впевнений у своєму намірі розірвати шлюб, вагомих причин немає, мотиви не ясні, докази не представлені;
  • чоловік-відповідач категорично не хоче розлучатися.

Вирішальну роль в такому випадку відіграє поєднання обставин життя подружжя, вивчених в судовому засіданні, і внутрішні переконання судді з приводу сімейних цінностей.

Отже, призначати строк для примирення – право, а не обов’язок суду. І повного переліку підстав для призначення примирливого строку в законі немає – суд виходить із конкретних обставин справи.

Визначення суду щодо строку примирення при розлученні

Визначення суду щодо строку примирення при розлученні

Ухвала суду про призначення строку для примирення має бути мотивованою, тобто, має містити відомості про те, на яких підставах судом зроблені висновки про можливість збереження сім’ї, що спонукало суд відкласти розгляд справи і запропонувати сторонам примиритися.

Згідно З цивільним процесуального кодексу України, ухвала суду виноситься в письмовій формі. Таким чином, сторони зможуть ознайомитися з документом.

Зв’язатися з адвокатом

 

Максимальний і мінімальний час для примирення в суді

Максимальний і мінімальний час для примирення в суді

Оптимальна тривалість відстрочки визначається судом в кожному конкретному випадку. Але максимальна тривалість строку обмежена законом – вона становить 6 місяців.

При цьому не виключається призначення судом кількох відстрочок поспіль загальною тривалістю до 6 місяців. Наприклад, спочатку суд може призначити строк для примирення тривалістю 1 місяць, а потім, в залежності від обставин, продовжити його ще на 1 місяць, а якщо один з подружжя продовжує вживати заходів для збереження сім’ї, і суд бачить доцільність цих дій – ще на 1 місяць. Рідко суд виносить ухвалу про призначення відразу 6-місячного примирливого строку.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Підсудність справ про розірвання шлюбу, Розлучення без дітей та без майна, Скільки триває розірвання шлюбу, Розлучення за спільною згодою, Розлучення без присутності в суді, Заява про згоду на розлучення, З ким залишиться дитина після розлучення.

Чи можна скоротити строк примирення при розлученні?

Чи можна скоротити строк примирення при розлученні?

Якщо чоловік, який ініціював шлюборозлучний процес, впевнений і непохитний в намірі розлучитися, він захоче максимально скоротити строк примирення і строк розлучення в цілому. Як це можливо?

  • Наполягати на розірванні шлюбу, навіть якщо відповідач висловлює незгоду з розлученням;
  • Привести поважні причини неможливості збереження сім’ї (наприклад, подільне проживання подружжя протягом тривалого часу);
  • Подати докази того, що зволікання з розлученням порушує права чоловіка-позивача (наприклад, якщо в діях чоловіка є ознаки злочину або інші порушення інтересів позивача);
  • Подати спільне клопотання подружньої пари (або подільні клопотання чоловіка і дружини) про скорочення строку для примирення, якщо він призначений з ініціативи суду.

Суддя може скоротити або зовсім скасувати призначену їм відстрочку в розгляді справи. Однак це не обов’язок, а право суду – він може відхилити подане прохання і залишити без змін призначену раніше відстрочку.

Оскаржити ухвалу суду у вищій судовій інстанції – неможливо, оскільки воно не перешкоджає розірванню шлюбу, а тільки відкладає його на визначений судом строк.

Приклад

Ініціатором розлучення подружжя Лущенко виступала дружина. Але ні в позовній заяві, ні під час судового засідання вона не змогла чітко сформулювати причини і мотиви розлучення. Чоловік не підтримав позов дружини, але й не наполягав на збереженні сім’ї. Суд призначив 3-місячний строк для відновлення сім’ї. Через півтора місяці дружина подала клопотання про дострокове розірвання шлюбу, оскільки подружжя припинили спільне проживання, ні до яких заходів для збереження родини не вдавалися. Але суд відхилив клопотання. Після завершення строку для примирення шлюб був розірваний – подружжя Лущенко не змогли примиритися.

Зв’язатися з адвокатом

 

Що відбувається в період примирення?

Що відбувається в період примирення?

Суд не має права вимагати від подружжя, що розлучається виконання будь-яких правил або програм примирення, призначати процедури, наказувати дії або вчинки – це грубе порушення законодавства. Суд не контролює події, що відбуваються між судовими засіданнями, в тому числі, під час примирливого строку. Чоловік і дружина самі вирішують, що їм потрібно робити. Але в той же час закон не забороняє суду рекомендувати подружжю будь-які заходи щодо збереження та відновлення сім’ї.

Завершення строку примирення

Завершення строку примирення

Після закінчення строку, призначеного для примирення подружжя, хід судового процесу поновлюється таким чином:

  • Якщо позивач як і раніше наполягає на розірванні шлюбу, суд виносить рішення про розірвання шлюбу;
  • Якщо чоловік і дружина помирилися, суд виносить ухвалу про закриття провадження у справі. Шлюб не розривається.
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Строк для примирення при розлученні» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Строк для примирення при розлученні

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Розлучення з двома дітьми
  2. Розлучення за місцем проживання позивача
  3. Розлучення з трьома дітьми
  4. Заява про розлучення не за місцем прописки
  5. Розлучення в односторонньому порядку в РАЦС
  6. Як анулювати розлучення
  7. Чи є різниця, хто подає на розлучення?
  8. Підстави для розірвання шлюбу
  9. Заперечення на позов про розлучення
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар