Як розлучитися заочно

Як розлучитися заочно

Як розлучитися заочно в Україні?

Як розлучитися заочно в Україні?

Заочне розлучення – це процедура розірвання шлюбу без присутності позивача або відповідача, а іноді – обох сторін в суді.

Причини відсутності подружжя під час розгляду справи про розірвання шлюбу можуть бути самими різними: банальне небажання бачити один одного, незнання про судове засідання, проживання в іншому регіоні або іншій країні, хвороба, а також спроба затягнути процес розлучення, нашкодити другому з подружжя.

Хай там як, питання про те, чи можна розлучитися заочно, ставлять і позивачі, і відповідачі по справі про розірвання шлюбу. І в цій статті ми отримаємо відповідь на це питання.

Чи можна розлучитися заочно в РАГСі?

Чи можна розлучитися заочно в органах ДРАЦС?

Розлучитися в органах ДРАЦС можна лише в тому випадку, якщо згодні обоє з подружжя, а спільних неповнолітніх дітей у них немає. При цьому, обов’язковим правилом такого розлучення є присутність обох з подружжя і подача ними спільної заяви. Однак з кожного правила є винятки. І навіть в органах ДРАЦС можна розлучитися заочно.

Наприклад, в тому випадку, якщо один з подружжя складе заяву про розлучення, нотаріально завірить свій підпис на ній і передасть другому з подружжя, який в свою чергу звернеться в орган ДРАЦС сам – зі своєю заявою і заявою чоловіка. Тут вимога про взаємну згоду про розлучення не порушується. Однак, в назначений термін (через один місяць) прийти до органу ДРАЦС та завершити процедуру розірвання шлюбу таки доведеться обом, як чоловіку, так і дружині.

У виняткових випадках можна і відступити від вимоги про згоду подружжя. Наприклад, один з подружжя може звернутися в орган ДРАЦС в односторонньому порядку і подати заяву про розлучення без згоди другого з подружжя, якщо він:

  • позбавлений дієздатності;
  • визнаний зниклим безвісти або померлим.

В такому випадку необхідно пред’явити документ, що підтверджує вищевикладені обставини – рішення суду, яке вступило в законну силу, а також подати заяву (форма №11).

Заочне розлучення, що відбувся на підставі одного з цих обставин, може бути скасоване, якщо обставини зміняться (наприклад, чоловік відновить дієздатність, знайдеться або повернеться), і подружжя захочуть відновити сім’ю.

Інших варіантів заочного розлучення в органах ДРАЦС законом не передбачено.

Зв’язатися з адвокатом

 

Чи можна розлучитися заочно в суді?

Чи можна розлучитися заочно в суді?

На відміну від процедури розлучення в органах ДРАЦС, що вимагає обов’язкової присутності подружжя, в суді можна розлучитися заочно. Один або двоє можуть бути звільнені від відвідування судових засідань. Правда, для цього повинні бути дотримані деякі правила.

Перш за все, важливо розуміти, що в судовому порядку розглядаються справи, ускладнені незгодою одного з подружжя, наявністю неповнолітніх дітей, суперечок про проживання дітей та поділ майна.

Якщо ж розлучення може бути здійснений в органах ДРАЦС, звертатися до суду з метою заочного розгляду справи – не варто!

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Строк розлучення через суд, Документи для розлучення через РАЦС, Розірвання шлюбу в органах РАЦСу, Розлучення з громадянином України, Розлучення з іноземцем, Як подати заяву та документи на розлучення, Причини розлучення в позовній заяві.

Розлучення заочно за відсутності чоловіка-позивача

Розлучення заочно за відсутності чоловіка-позивача

Рішення розлучитися завжди дається непросто, а його втілення в життя – ще складніше. Крім проблем, пов’язаних з підготовкою документів, складанням позову і зверненням до суду, додається хвилювання з приводу зустрічей з другим з подружжя і тривоги про результат розгляду справи.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Щоб зняти з себе частину цього тяжкого тягаря, чоловік-ініціатор розлучення може доручити довіреній особі ведення справи від свого імені - починаючи від подачі позову і присутності на судових засіданнях, закінчуючи оскарженням рішення суду. Зробити це можна шляхом оформлення довіреності на розлучення. Крім оформлення довіреності, бажано попередити суддю про намір вести справу через довірену особу і дати згоду на заочне проведення розлучення, якщо інший член подружжя теж не виявить бажання з’явитися на судове засідання.
Зв’язатися з адвокатом

 

Розлучення заочно за відсутності чоловіка-відповідача

Розлучення заочно за відсутності чоловіка-відповідача

Найчастіше заочне розлучення відбувається через відсутність чоловіка-відповідача. Хоч би якими були причини його відсутності (незнання, хвороба, віддалене місцезнаходження), якими б мотивами він керувався (перешкодити розірванню шлюба або затягнути процес), розлучення все одно відбудеться. Адже спеціально для таких ситуацій законом передбачена можливість заочного розірвання шлюбу.

Якщо відповідач не приходить на судові засідання не дивлячись на те, що вчасно отримує повідомлення про місце і час їх проведення, суд може розірвати шлюб за його відсутності. Для цього достатньо трьох неявок.

Але якщо відповідач подасть клопотання про перенесення засідання у зв’язку з поважною причиною, суд може піти назустріч і відкласти розгляд справи. Відсутність клопотання і відсутність відповідача – підстава для заочного розгляду справи.

Однак, виключення можливі та в цьому випадку. Буває, що відповідач просто не встиг попередити про поважні причини неявки на судове засідання. Якщо в його відсутність відбувся заочний розгляд справи, він може попросити скасувати рішення суду. Для цього у відповідача є 30 днів з моменту отримання судового рішення про розірвання шлюбу. Якщо суд скасує заочне рішення на вимогу відповідача, розгляд справи розпочнеться заново – обов’язково в його присутності.

Приклад

Жителька Харкова звернулася до суду із заявою про розлучення і стягнення аліментів на двох спільних неповнолітніх дітей. Відповідач виявився настільки не зацікавлений в результаті розгляду справи, що до суду жодного разу не з’явився. Факт проживання чоловіка за адресою, вказаною в позовній заяві, був встановлений. За даною адресою було відправлено судову повістку, однак відповіді не послідувало. Про причини своєї неявки відповідач не повідомив. Суд ухвалив заочне рішення про розірвання шлюбу та стягнення з відповідача аліментів на двох неповнолітніх дітей.

Детальніше можна дізнатися зі статті «Розлучення без присутності одного з подружжя і без участі обох сторін«.

Таким чином, подружжя може розірвати шлюб заочно, без своєї присутності. Якщо розлучення відбудеться в органах ДРАЦС, можна розлучитися в односторонньому порядку – за заявою одного з подружжя (наприклад, якщо другий визнаний недієздатним). Або скласти заяву, завіривши підпис у нотаріуса. У такому випадку потрібно переслати заяву другому чоловікові, який і звернеться в орган ДРАЦС за двох. При розлученні через суд сторони можуть подати клопотання про перенесення судового засідання або про розгляд справи без їхньої участі. Таке право як у позивача, так і у відповідача. Якщо відповідач не з’явився на слухання три рази поспіль (без поважних причин), суд також виносить заочне рішення.

Залишилися питання? Ви можете задати їх юристам нашого порталу. Вони допоможуть зі складанням клопотань, заяв, скарг, апеляцій та інших документів. Юридична підтримка позбавить від необхідності шукати відповіді самостійно. Якщо ви хочете розлучитися заочно, юрист або адвокат порадить оптимальний варіант.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як розлучитися заочно» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Як розлучитися заочно

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Порядок розірвання шлюбу
  2. Подати на розлучення онлайн
  3. Швидке розлучення
  4. Розлучення з дітьми
  5. Розлучення без присутності
  6. Розлучення через суд
  7. Позовна заява про розірвання шлюбу через суд
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар