Розлучитися з дружиною без згоди

Розлучитися з дружиною без згоди

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, чи можна розлучитись з дружиною без згоди, як правильно оформити документи та скільки триває таке розірвання шлюбу. Ознайомившись з матеріалом статті «Розлучення з дружиною без згоди» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Як розлучитися з дружиною без її згоди в Україні?

Як розлучитися з дружиною без її згоди в Україні?

Розлучитися з дружиною без її згоди досить непросте завдання. Навіть якщо у чоловіка є маса причин для розлучення, у дружини може бути стільки ж причин для збереження сім’ї. Категорично відмовляючись від розлучення, жінка керується почуттями (любов і прихильність), турботою про спільних дітей (їм потрібен батько!) або ж суто меркантильними міркуваннями (житло і матеріальне забезпечення).

Чи можна розлучитися без згоди дружини?

Чи можна розлучитися без згоди дружини?

І навіть якщо жіноча відмова звучить як вирок, можливість розлучитися без згоди дружини існує! Правда, за невеликим винятком.

Зв’язатися з адвокатом

 

Коли неможливо розлучитися без згоди дружини?

Коли неможливо розлучитися навіть через суд?

Закон приводить два обмеження:

  1. Під час вагітності дружини.
  2. Протягом року після народження дитини.

Розлучення через ДРАЦС

Розлучення через орган ДРАЦС

Розлучитися через орган ДРАЦС можна у двох випадках:

За спільною згодою подружжя, яке не має спільних неповнолітніх дітей. Якщо дружина не погоджується подати спільну заяву про розірвання шлюбу через орган ДРАЦС, тоді про звернення для реєстрації розірвання шлюбу до органу ДРАЦС можна забути. Адже розірвання шлюбу, так само як і його реєстрація – питання спільного бажання.

Розлучення в односторонньому порядку в органі ДРАЦС можливе лише в разі визнання дружини недієздатною, померлою або безвісно відсутньою. Якщо дружина жива, здорова і законослухняна, підстав для розірвання шлюбу в односторонньому порядку в РАЦСі у чоловіка немає.

Зв’язатися з адвокатом

 

Розлучення через суд

Розлучення через суд

Отже, розлучення через орган ДРАЦС не вдається – дружина не дає згоди на розлучення або ухиляється від проведення шлюборозлучної процесу, а підстав для одностороннього розірвання шлюбу немає. Доведеться подавати на розлучення в суд.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення з іноземцем, Як подати заяву та документи на розлучення, Cудовий збір на розлучення в 2022 році, Причини розлучення в позовній заяві, Розлучитися з чоловіком без згоди, Розлучення через РАЦС з дітьми, Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти.

До якого суду подавати на розлучення?

До якого суду подавати на розлучення?

У випадках, якщо шлюборозлучний процес ускладнений суперечками про дітей або майно, його розглядає тільки суд.

Згідно з правилами територіальної підсудності подавати на розірвання шлюбу в суд необхідно за місцем проживання відповідача. Якщо чоловік і дружина проживають разом, проблем не виникає. Але якщо дружина проживає окремо, чоловікові доведеться з’ясувати точне місце проживання і подати документи в відповідний судовий орган.

Необхідні документи для розлучення

Необхідні документи для розлучення

Перш за все, правильно складену позовну заяву про розірвання шлюбу. Від того, наскільки юридично грамотно, переконливо і достовірно буде складено позов, залежить подальший хід справи і результат його розгляду.

Позовна заява складається з трьох основних частин. Перша – формальна, містить найменування суду, прізвища, імена та по батькові подружжя, дати їх народження, адреси їх проживання, дані про дітей. Друга частина – описова: коли був укладений шлюб, як йдуть сімейні справи в нинішній час, з яких причин шлюб повинен бути розірваний, докази та доводи позиції чоловіка. Необхідно вказати, що дружина не дає згоди на розірвання шлюбу, тому чоловік змушений звернутися до суду. Також слід вказати, як буде вирішене питання з дітьми й майном подружжя. Третя частина містить прохання про розірвання шлюбу на підставі норм закону. Закінчується позов підписом і зазначенням дати складання.

Невід’ємна частина позовної заяви – додатки до нього:

  • копія позовної заяви з документами – для дружини;
  • свідоцтво про шлюб;
  • копія паспорта та ІПН (або іншого документа);
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • інші документи, що підтверджують обставини справи (наприклад, довідки про доходи, характеристики);
  • квитанція про оплату судового збору.
Зв’язатися з адвокатом

 

Шлюборозлучний процес без згоди подружжя

Шлюборозлучний процес без згоди подружжя

Позовна заява з додатками подається в суд, а його копія – відправляється дружині. Якщо документи складені правильно, суд приймає їх в провадження і призначає до розгляду приблизно протягом 1 місяця з дня подачі. Про дату і час першого судового засідання подружжя повідомляються повістками.

На судовому засіданні розглядаються матеріали справи, вислуховуються доводи подружжя. Як правило, категоричну незгоду дружини з розлученням є підставою для призначення строку для примирення – до 6 місяців, на розсуд суду. Якщо після завершення цього строку суд встановить, що збереження сім’ї неможливе, приймається рішення про розірвання шлюбу.

Якщо протягом 1 місяця подружжя не стануть оскаржувати судове рішення, воно набирає законної сили. Щоб завершити процедуру розірвання шлюбу, потрібно подати в орган ДРАЦС виписку з рішення суду і внести в книгу реєстрації актів цивільного стану відомості про розірвання шлюбу.

Скільки триває розлучення без згоди дружини?

Скільки триває розлучення без згоди дружини?

З моменту подачі заяви до моменту отримання рішення суду про розірвання шлюбу проходить приблизно від 2 до 5 місяців.

Однак незгодна з розлученням дружина може вплинути на тривалість судового процесу. Неявка в судове засідання, прохання про надання строку для примирення, оскарження судового рішення – все це може затягнути справу про розлучення ще на на кілька місяців.

Щоб уникнути призначення строку для примирення подружжя в позовній заяві потрібно послатися на обставини, в силу яких примирення неможливе: аморальна поведінка, шкідливі звички дружини. Довести ці обставини можна за допомогою документів або свідчень.

Для запобігання перенесення судового засідання через неявку дружини, необхідно повідомити її про дату і час судового засідання. Якщо належним чином повідомлена дружина не з’явиться на засідання тричі, шлюб буде розірваний без її присутності в суді.

Допомога юриста при розлученні

Допомога юриста при розлученні

Розлучення – справа тонка. Мало хто уявляє собі ті складності, з якими доведеться зіткнутися при відмові дружини розірвати шлюб. Дуже часто не допомагають ніякі вмовляння. Багато дружин йдуть на явне затягування справи: рвуть свідоцтво про шлюб, ховають його від чоловіка, їдуть в інше місто, шантажують дітьми, не приходять на судові засідання. Щоб не втратити час, чоловік повинен знати як діяти.

Юристи нашого сайту дадуть відповіді на ваші питання і розкажуть, що робити в складній ситуації. Безумовно, ви можете самі вивчити закони, підняти судову практику та опитати знайомих. Але де гарантії, що дії вірні? Ситуації завжди різні – потрібен індивідуальний підхід. Юрист або адвокат врахує всі деталі та підготує ефективний план дій. Якщо у вас накопичилися питання – зв’яжіться з нами прямо зараз!

Зв’язатися з адвокатом
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з дружиною без згоди» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Розлучитися з дружиною без згоди

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Швидке розлучення
  2. Розлучення з дітьми
  3. Розлучення без присутності
  4. Розлучення через суд
  5. Позовна заява про розірвання шлюбу через суд
  6. Строк розлучення через суд
  7. Документи для розлучення через РАЦС
  8. Розірвання шлюбу в органах РАЦСу
  9. Розлучення з громадянином України
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар