Розлучення з громадянином Росії

Розлучитися з громадянином України

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, як розірвати шлюб з громадянином України. Ознайомившись з матеріалом статті «Розлучення з громадянином України» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Як розлучитися з громадянином Росії?

Як розлучитися з громадянином України?

Складнощі в російсько-українських взаєминах трапляються не тільки на рівні держави, а й на рівні сім’ї. Якщо подружні стосунки не склалися потрібно подавати на розлучення.У зв’язку з цим у подружжя може виникнути безліч питань, що стосуються розлучення між громадянами Україні та Росії.

Як розлучитися з росіянином? І навпаки, як відбувається розлучення, якщо чоловік – росіянин, а дружина – українка? Які документи потрібні для розлучення з громадянином Росії? Чи можна оформити розлучення, не в’їжджаючи до Росії? Як розлучитися без присутності російського чоловіка або дружини?

Відповіді на ці та інші питання, що стосуються розлучення з громадянами Росії, Ви знайдете в цій статті.

Закон України - про розлучення між росіянами і українцями

Закон України – про розлучення між росіянами та українцями

Згідно Сімейного кодексу України, порядок розірвання шлюбу з громадянами Росії регулюється українським законодавством з урахуванням норм міжнародного національного права. Розлучитися з громадянином або громадянкою Росії можна як на території Росії, так і на території України – за умови дотримання законодавства цих держав розлучення буде визнаний дійсним.

Однак з огляду на нестабільну політичну ситуацію на міжнародній арені, здійснювати будь-які юридично значущі дії краще на Батьківщині.

Зв’язатися з адвокатом

Як розлучитися з громадянином України через ДРАЦС?

Як розлучитися з громадянином Росії через ДРАЦС?

За загальними правилами, якщо громадянка Росії досягла згоди з громадянином України про розлучення, за умови відсутності спільних дітей віком до 18 років, вони можуть розірвати шлюб в органах ДРАЦС. Звернутися в орган ДРАЦС можна як за місцем реєстрації шлюбу, так і за місцем проживання.

Як розірвати шлюб з росіянином, який проживає за межами Україні? Якщо він згоден на розлучення, йому слід подати нотаріально завірену заяву про розлучення в орган ДРАЦС – розлучення з росіянином буде здійснено без його присутності.

Оформлення розлучення з громадянином Росії через ДРАЦС можливо і в тому випадку, якщо чоловік визнаний недієздатним, померлим або зниклим безвісти за рішенням суду – розлучення в односторонньому порядку. В такому випадку не грає ролі, російським або український суд прийняв рішення. Воно є підставою для припинення шлюбу і має бути подано в ДРАЦС разом із заявою про розлучення. Єдина вимога до вирішення російського рішення суду – наявність нотаріально завіреного перекладу на українську мову за допомогою перекладача.

Через 30 днів після подачі заяви в ДРАЦС відбувається процедура розірвання шлюбу. Кожен із подружжя отримує екземпляр свідоцтва, дійсного на території обох держав.

Розірвання шлюбу з українцем через суд

Розірвання шлюбу з росіянином через суд

Шлюб між дружиною-росіянкою і чоловіком-українцем розривається в судовому порядку, якщо один з подружжя не дає згоди на розлучення або ухиляється від його оформлення, а також, якщо у подружжя є спільні діти віком до 18 років.

Заява та документи для розлучення в суд з громадянином Росії подаються за місцем проживання останнього. Якщо місце його проживання невідоме – за останнім відомим адресою або за адресою знаходження його майна. Якщо чоловік-росіянин проживає за межами Україні, документи на розлучення можна подати за місцем свого проживання. При цьому необхідно мотивувати неможливість виїзду за місцем проживання чоловіка – за станом здоров’я або через проживання з неповнолітніми дітьми (див. “Підсудність справ про розірвання шлюбу“).

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення під час вагітності, Оформити розлучення в іншому місті, Розлучення онлайн, Розлучення з дитиною до трьох років, Розлучення без згоди одного з подружжя, Розлучення без свідоцтва про шлюб.

Як розірвати шлюб з українцем без його присутності?

Як розірвати шлюб з українцем без його присутності?

Розгляд справи про розлучення з громадянином Росії дещо ускладнюється в разі його відсутності. Український суд зобов’язаний повідомити його про судовий процес і отримати підтвердження про отримання даного повідомлення. Якщо це неможливо зробити за допомогою пошти, це робиться за допомогою російського суду, який викликає відповідача, вручає повістку і документи у справі про розлучення.

Ще один варіант оформлення розлучення без присутності чоловіка-росіянина – оформлення довіреності на особу, яка виступає в українському суді від його імені. Це дозволить швидко розірвати шлюб з росіянином, який проживає за межами України.

Зв’язатися з адвокатом

Розлучення через суд з громадянкою України

Розлучення через суд з громадянкою Росії

Порядок розірвання шлюбу громадянина України з громадянкою Росії мало чим відрізняється від розлучення з громадянкою України.

Єдине, на що слід звернути увагу в процесі оформлення розлучення з росіянкою – визначення місця проживання дітей після розлучення. Найчастіше суд приймає рішення на користь матері. І якщо вона проживає за межами Україні, на розгляд суду необхідно ставити питання участі обох батьків в утриманні та вихованні дітей.

Скільки може тривати розлучення з громадянами України?

Скільки може тривати розлучення з громадянами України?

Як уже згадувалося, розлучення через ДРАЦС здійснюється через 30 днів після подачі заяви. Строк розірвання шлюбу в суді також становить 2 місяці. Однак існує ймовірність продовження місячного строку в наступних випадках:

 • призначення судом строку для примирення подружжя – від 1 до 6 місяців (на розсуд суду);
 • направлення судом поштових повідомлень або доручень російському суду – до 1 місяця, в залежності від швидкості роботи поштових служб і російських органів юстиції;

Крім того, після прийняття судового рішення про розлучення передбачений строк для його оскарження – в 1 місяць. Якщо оскарження надходить, процедура затягується від 1 до 3 місяців. Рубрика «Питання / Відповідь» про розлучення з громадянином України

Рубрика «Питання / Відповідь» про розлучення з громадянином України

 

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
При незгоді з розлученням коштів другої половини, доведеться розривати шлюб в суді. Для цього необов’язково летіти до Росії. Якщо разом з Вами проживає неповнолітня дитина, можна звернутися в суд за своїм місцем проживання, тобто в Україні. Коли складаєте позов, посилайтеся на Цивільний процесуальний кодекс України. Підставою може бути і стан Вашого здоров’я. Ці та інші підстави доведеться підтвердити. Наприклад, медичною довідкою, свідоцтвом про народження дитини тощо.
Зв’язатися з адвокатом

Відповідач також може не приїжджати в Україну. Він має право заявити клопотання про розгляд справи без своєї присутності в суді. Але чоловіка в будь-якому випадку потрібно оповістити.

Я громадянин Росії, хочу оформити розлучення з громадянкою України, вона проти. Є спільна дочка 8 років. Свідоцтва про шлюб на руках у мене немає. Що робити?

Зверніться в ДРАЦС із заявою про видачу дубліката свідоцтва про шлюб. Як звертатися, на Ваш розсуд – особисто, за дорученням або через держпослуги. Якщо звертатися в ДРАЦС за місцем реєстрації шлюбу, видадуть протягом доби.

Отже, розлучення з громадянином або громадянкою Росії майже не відрізняється від розлучення зі співвітчизником. Однак в ході процесу можуть виникати проблеми. Наприклад, проживання в різних країнах, неможливість виїзду в Україну / Росію, відсутність свідоцтва про шлюб, відомостей про місце проживання чоловіка / дружини. Ці та інші труднощі заганяють у глухий кут. Якщо не вдається розв’язувати питання самому, зверніться до адвоката, який володіє знаннями в праві та зможе розібратися у Вашій проблемі. Для зв’язку з юристами сайту залиште заявку в формі або зателефонуйте. Контакти вказані на нашому сайті

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з громадянином України» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Розлучення з громадянином Росії

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Подати заяву на розлучення
 2. Підсудність справ про розірвання шлюбу
 3. Розлучення без дітей та без майна
 4. Скільки триває розірвання шлюбу
 5. Розлучення за спільною згодою
 6. Розлучення без присутності в суді
 7. Заява про згоду на розлучення
 8. З ким залишиться дитина після розлучення
 9. Строк для примирення при розлученні
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар