Як подати заяву на розлучення?

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Як подати заяву на розлучення?» я розповім Вам про те, як подати заяву про розлучення в Україні, про те, як і де оформити розлучення, про те, як подати заяву на розлучення, про умови розгляду заяви про розлучення та про розділ майна під час розірвання шлюбу.

Як подати заяву про розлучення в Україні?

yak-podati-zayavu-pro-rozluchennya-ukrayini

Щоб припинити сімейні стосунки, парі недостатньо просто розійтися і зупинитися поговорити. Після реєстрації шлюбу розірвання шлюбу також має відбутися офіційно, а саме внесення відповідного запису до реєстру актів цивільного стану.

Зв’язатися з адвокатом

yak-oformiti-rozluchennya

Як і де оформити розлучення?

Подати заяву про розлучення можна в орган ДРАЦС чи суд.

Розлучення в органі РАЦС відбувається за спрощеною схемою і можливе за взаємною згодою партнерів і за відсутності у них дітей до 18 років. Орган ДРАЦС також в односторонньому порядку розглядає заяву про розлучення, якщо другий з подружжя визнаний недієздатним, визнаний зниклим безвісті чи померлим. У цих випадках заява про розлучення подається до органу ДРАЦС за місцем реєстрації заявника або за місцем реєстрації шлюбу.         

Але не завжди можна звернутися до суду для вирішення такої проблеми, як розлучення. Якщо відповідачем є вагітна жінка або мати дитини віком до одного року, суд не розірве шлюбу подружжя.

Після розгляду варіантів та ухвалення рішення про те, куди подавати позов про розлучення, позивач повинен заповнити його за встановленою формою. У заяві ви повинні вказати назву організації, яка розглядає справу про розлучення, ваші особисті дані, адреси та номери телефонів кожної зі сторін, вік дітей, а також наявність у пари майнових суперечок. Крім того, необхідно вказати причину розлучення (найчастіше вказується формальна – «несумісність характерів»).

Зв’язатися з адвокатом

yak-podati-zayavu-rozluchennya

Як подати заяву на розлучення

Зазвичай документи подаються за місцем проживання відповідача. Однак у деяких випадках заява про розірвання шлюбу може бути подана за постійним місцем проживання позивача, наприклад, якщо з ним проживають діти, які не досягли повноліття, або якщо позивач вимагає виплати аліментів одночасно з поданням позову про розірвання шлюбу. Навіть якщо заявник не може з’явитися до суду за місцем проживання відповідача за станом здоров’я, заява про розірвання шлюбу подається за вказівкою ініціатора розлучення. І тут позивач має надати суду довідку про стан здоров’я чи довідку про інвалідність, тощо.

Крім того, законом передбачено можливість досягнення згоди подружжя про вибір місця проживання дитини. Подружжя готує письмову заяву та передає її до суду до початку шлюборозлучного процесу.

Усі питання, пов’язані з розподілом спільної власності, вирішуватимуться за місцем її знаходження.

Разом із заявою про розірвання шлюбу до суду мають бути подані такі документи:

 • Копія паспорта та ІПН сторін.
 • Квитанція про сплату судового збору.
 • Свідоцтво про шлюб.
 • Копії свідоцтв про народження дітей.
 • Інформація про заробітну плату розлученого, якщо позивач вирішив стягнути аліменти.
 • Опис всього майна, набутого у шлюбі, якщо позивач заявляє про право на розподіл власності.
 • Інші заяви позивача.

Краще подавати позовну заяву про стягнення аліментів окремо від основного позову про розірвання шлюбу, оскільки це дозволяє позивачеві скоротити період виплати, оскільки суд швидко приймає рішення щодо аліментів.

Коли суддя вирішив, що позов подано належним чином і до нього додано всі необхідні документи, він приймає справу про розірвання шлюбу до розгляду і з цього моменту розпочинається підготовка процесу. На цьому етапі суддя може викликати відповідача, щоб він вислухав думку про розлучення. Щоб прояснити картину, наведено необхідні деталі. Іноді суддя запрошує на розмову подружжя.

Після ознайомлення зі справою суддя визначається за день судового засідання. Копія заяви буде надіслана всім сторонам, які беруть участь у шлюборозлучному процесі, і їм повідомлять місце та час зустрічі.

Зв’язатися з адвокатом

umovi-rozglyadu-zayavi-pro-rozluchennya

Умови розгляду заяви про розлучення

У разі розлучення через орган ДРАЦС шлюб буде розірвано через 30 днів після подання документів. Суд може продовжити розгляд складних справ та надати дружині додаткової можливості для примирення на строк до 6 місяців.

rozdil-majna-pid-chas-rozirvannya-shlyubu

Розділ майна під час розірвання шлюбу

Основне завдання при розподілі спільного майна – визначити, який тип майна буде поділено, оцінити його вартість і як саме воно буде поділено. Закон передбачає два варіанти, власність подружжя у разі розлучення ділять – легально і за контрактом.

 • Шлюбний договір дає можливість змінити порядок спільного володіння особливим чи загальним благом.
 • Розділ майна згідно із законом. Суд діятиме за принципом 50 на 50 і розділить усе спільне майно навпіл.

Що стосується, якщо майно подружжя не може бути фізично розділене, воно передається одній із сторін, яка має виплатити другому чоловікові половину ринкової вартості майна. Все спільне майно подружжя також може бути поділено за взаємною угодою, у разі чого позов про розподіл майна до суду не подається.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Швидке розлучення в Україні, Рішення суду про розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу неповнолітніх, Реєстрація розірвання шлюбу, Розірвання шлюбу в суді, Зміна прізвища після розлучення, Як і де подати на розлучення, Як подати заяву на розлучення онлайн.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як подати заяву на розлучення?» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Як подати заяву на розлучення?

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

 1. Швидке розлучення в Україні
 2. Документи для розлучення через РАЦС в Україні
 3. Позов про розірвання шлюбу пари, яке має дітей
 4. Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт
 5. Документи необхідні для розірвання шлюбу
 6. Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар