Розлучення з іноземцем

Розлучення з іноземцем в Україні без його присутності

Розірвання шлюбу з іноземцем

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! У цій статті я Вам розповім про те, як розірвати шлюб з громадянином іншої країни. Ознайомившись з матеріалом статті «Розлучення з іноземцем» на сайті rozirvannya.com.ua Ви знайдете відповіді для себе щодо цього питання.

Як розлучитися з іноземцем в Україні без його присутності?

Як розлучитися з іноземцем в Україні без його присутності?

Громадяни вільної країни вправі вступати в шлюб – як зі своїми співвітчизниками, так і з громадянами іншої країни. Однак слід пам’ятати, що процедура укладення та розірвання шлюбу з іноземцем має свої особливості. Про особливості розлучення з іноземцем в Україні піде мова в даній статті.

Процедура розлучення з іноземним громадянином в Україні

Процедура розлучення з іноземним громадянином в Україні

Процедура розлучення українських громадян з іноземцями регулюється Сімейним кодексом України і практично не відрізняється від тих же процедур між українцями.

Відповідно до чинного законодавства, шлюб між українцями та іноземцями може бути розірваний в органах РАЦС і в суді.

Що потрібно для розлучення з іноземцем в РАГСі?

Що потрібно для розлучення з іноземцем в РАЦСі?

Найбільш простим і швидким способом розірвати шлюб з іноземцем є звернення до органів РАЦС. Іноземне громадянство одного з подружжя не має ніякого значення при оформленні розлучення – здійснюється стандартна процедура подачі заяви, державної реєстрації розірвання шлюбу та, через 30 днів, отримання свідоцтва.

Умови для розлучення з іноземцем в органі РАЦС такі ж, як і для розлучення зі співвітчизниками: спільна згода і відсутність спільних неповнолітніх дітей.

Які документи потрібні для розлучення з іноземцем в органі ДРАЦС? Крім спільної заяви подружжя, необхідно надати паспорта (або інші засвідчують особу), свідоцтво про шлюб, а також квитанцію про сплату державного мита (див. “Як подати заяву та документи на розлучення“).

Зв’язатися з адвокатом

 

Як розлучитися з іноземцем в суді?

Як розлучитися з іноземцем в суді?

Ускладнюється розлучення з іноземцем при наявності спільних неповнолітніх дітей і відсутності взаємної згоди про припинення сімейних відносин.

Шлюборозлучний процес буде здійснюватися в суді, якщо іноземний чоловік знаходиться в Україні, оскільки позовна заява про розірвання шлюбу направляється судом за місцем проживання відповідача.

Крім позовної заяви до суду подається стандартний пакет документів, що включає паспорт (або паспорт), свідоцтво про шлюб, угоду про поділ майна, угоду про дітей при розлученні, інші документи.

Приблизно через місяць після прийняття до розгляду позовної заяви, суд приступає до розгляду у справі. Якщо один з подружжя висловлює незгоду з розлученням або існує ймовірність збереження сім’ї, суд може встановити строк для примирення подружжя тривалістю від 1 до 6 місяців. Якщо примирення не відбулося, суд приймає рішення про розірвання шлюбу.

Одночасно з розірванням шлюбу суд може врегулювати суперечки подружжя щодо місця проживання дітей та їх виховання, аліментних зобов’язань, поділу спільного майна подружжя.

Зв’язатися з адвокатом

 

Як розлучитися з іноземцем в Україні без його присутності?

Як розлучитися з іноземцем в Україні без його присутності?

Описані вище варіанти оформлення розлучення можливі тільки в разі проживання іноземного громадянина на території Україні. Якщо ж він проживає за межами нашої країни, процес оформлення розлучення набуває додаткові особливості.

Отже, розлучитися без присутності з іноземцем  можна як в органах ДРАЦС, так і в суді.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримати свідоцтво про розлучення, Як дізнатися розлучений чоловік чи ні, Поміняти прізвище після розлучення, Розлучення із засудженим, Розлучення по довіреності, Як розлучитися заочно, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення в односторонньому порядку з дітьми та без, Як розлучитися з чоловіком без дітей.

Розлучення в РАГСі без присутності чоловіка-іноземця

Розлучення в органах ДРАЦСу без присутності чоловіка-іноземця

Якщо є законні підстави для розлучення в органі ДРАЦС, який проживає за межами Україні іноземний чоловік повинен подати власноручно написану і нотаріально завірену заява про розлучення в ДРАЦС. У цьому випадку проводиться стандартна шлюборозлучна процедура в органі ДРАЦС.

Ще один варіант – подати заяву на розлучення до консульського або дипломатичного представництва України на території проживання іноземного чоловіка/дружини.

Розлучення з іноземцем, який не проживає в Україні, через суд

Розлучення з іноземцем, який не проживає в Україні, через суд

Якщо ж розлучитися через ДРАЦС неможливо, існує порядок розірвання шлюбу з іноземцем через суд.

По-перше, подати позовну заяву про розірвання шлюбу можна тільки за місцем проживання відповідача. Якщо іноземний громадянин не проживає в Україні, вказати місцем проживання можна його останнє місце проживання або місцезнаходження його майна. Необхідно вказати, що нове місце проживання відповідача невідоме або виїзд туди неможливий.

По-друге, відповідач повинен бути повідомлений про подачу заяви на розлучення і проведенні шлюборозлучного процесу. На відправку документів і поштових повідомлень йде чимало часу. Однак лише в тому випадку, якщо відповідач буде ознайомлений з вимогою позивача про розлучення (а цього має бути документальне підтвердження), суд може почати процес розлучення без присутності іноземного громадянина на території України. Так дотримуються права відсутньої сторони судового процесу.

Істотно спростити процедуру розірвання шлюбу з іноземцем може його нотаріально завірене клопотання про розгляд справи без його участі. Ще один варіант – оформлення довіреності на представництво іноземного чоловіка в суді, що дозволить здійснити розлучення з іноземцем без його участі, не порушивши його законних прав та інтересів.

Зв’язатися з адвокатом

 

Момент офіційного розірвання шлюбу

Момент офіційного розірвання шлюбу

Якщо шлюб між українцем і іноземцем був укладений в Україні, моментом його офіційного розірвання буде момент внесення змін до книги реєстрації актів цивільного стану. Якщо ж шлюб був укладений в іноземній державі, а розірваний в Україні (в суді), то моментом його офіційного розірвання буде момент визнання судового рішення в країні, яка зареєструвала шлюб.

Якщо ви не впевнені, розірваний шлюб чи ні – читайте про способи перевірки в статті «Як дізнатися, розлучений чоловік чи ні?»

Визнання розлучення в України та іншій державі

Визнання розлучення в України та іншій державі

Сімейний кодекс України регулює порядок визнання шлюбу, укладеного між українськими та іноземними громадянами в іншій країні, а також порядок визнання розлучення між ними. Так, розлучення з іноземцем в Україні здійснюється відповідно до законодавства України. Якщо розірвання шлюбу відбулося за межами Україні відповідно до законів іноземної держави, розлучення визнається в України.

Підтвердження розлучення здійснюється у відповідних органах цієї держави при подачі подружжям всіх необхідних документів. Якщо у подружжя немає можливості відвідати цю державу для оформлення розлучення, їм необхідно звернутися в його консульське або дипломатичне представництво на території України.

Якщо чоловік відсутній в України, доводиться запитувати довідки віддалено. Це породжує масу питань та проблем. Щоб не ламати голову, зверніться до юристів нашого сайту. Вони підкажуть, що вам робити і як уникнути помилок. Адвокат по сімейнім справам скорегує порядок дій при розлученні з громадянином іншої країни. Контакти для зв’язку вказані на нашому сайті.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з іноземцем» була для Вас цікавою і Ви дізналися щось корисне для себе, то ставте лайк цій статті, а також підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб не пропустити нові відео.
Інформація про нашу компанію

 

Розлучення з іноземцем

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Як подати заяву та документи на розлучення?
  2. Cудовий збір на розлучення у 2022 році
  3. Причини розлучення в позовній заяві
  4. Розлучитися з дружиною без згоди
  5. Розлучитися з чоловіком без згоди
  6. Розлучення через РАЦС з дітьми
  7. Розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти
  8. Розлучення з чоловіком при наявності дітей
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар