Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт

Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт» я розповім Вам про те де ставиться штамп про розірвання шлюбу.

Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт в Україні

shtamp-druk-pro-shlyub-rozluchennya-pasport

Ви розлучаєтеся через суд і запитуєте «чи потрібно потім отримувати свідоцтво про розлучення і де?», «як поставити позначку в паспорті про те, що я розлучена?»

Пояснюємо: з 1 жовтня 2016 року Верховна Рада скасувала обов’язкове проставлення штампа про шлюб у паспорт. Тепер молодятам видають на руки два свідчення – одне чоловікові, друге дружині. І вони є єдиними документами, що підтверджують офіційну реєстрацію відносин

Те саме стосується і штампу про розірвання шлюбу. Відповідну позначку в паспорт не ставитимуть. Факт розлучення підтверджує рішення суду про розірвання шлюбу, ухвалене судом після 27.07.2010 року, яке набрало законної сили, і воно є остаточним документом, що свідчить про факт розірвання шлюбу, тобто свідоцтво про розлучення у цьому випадку не видається або свідоцтво про розірвання шлюбу видане РАГСом.

Відповідний законопроєкт Рада ухвалила ще 14 квітня 2010 року, а 14 липня його підписав президент. Ці зміни Рада ухвалила у рамках дій, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму з Україною.

Зв’язатися з адвокатом

Новий порядок не передбачає необхідності вчинення громадянами додаткових процесуальних дій щодо розірвання шлюбу та одержання відповідного свідоцтва в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Для того, щоб поставити відмітку про розірвання шлюбу в паспорті або паспортному документі, громадянину необхідно звернутися з відповідним рішенням суду до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або, щоб спростити процедуру, за місцем складання актового запису про шлюб.

(На підставі ч. 3 ст.115 Сімейного кодексу України, ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року № 2398-VI та глави 3 розділу Правил державної реєстрації актів цивільного стану, затверджених наказом МПУ № 52/5 від 18.10.2000 року у редакції МПУ від 24.12.2010 року № 3307/5 із змінами).

Водночас враховуючи дію закону в часі, розірвання шлюбу, здійснене судом до моменту набрання законної сили Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», тобто до 27.07.2010 року, підлягає державній реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану. з одержанням свідоцтва про розірвання шлюбу.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Штамп / друк про шлюб / розлучення в паспорт

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. До якого суду подавати на розлучення
  2. Чоловік, дружина, діти до та після розлучення
  3. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  4. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  5. Визнання шлюбу недійсним
  6. Швидке розлучення в Україні
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар