Позов про розірвання шлюбу пари в Україні, яка має дітей
Як відомо, розірвати шлюб за наявності неповнолітніх дітей від спільного шлюбу можливе лише в суді, хоча б тому, що інтереси дітей захищаються сімейним законодавством України.
Сімейні взаємини можуть скластися так, що наявність спільної неповнолітньої дитини є не єдиним приводом, при якому судової процедури розірвання шлюбу не уникнути, наприклад, коли подружжя не має взаєморозуміння та одне з них проти розлучення, не важливо з яких причин. Набагато простіше з моральної та правової точки зору розлучається, коли жоден з подружжя не заперечує проти розірвання шлюбу, мирного врегулювання питання. Процеси розірвання шлюбу у цих двох випадках відрізняються не лише вищезгаданими обставинами, кожна з них відбувається за різними процедурами та має свої особливості, зокрема розглянемо випадок, коли неповнолітні діти – єдина причина розлучення через суд.
Прийнявши рішення мирно розлучитися, визначтеся одночасно з тим, що процес розлучення буде відбуватися не за загальними правилами позовного провадження, а в порядку окремого провадження, оскільки фактично спору між подружжям немає. І так само важливо розуміти, що в тому випадку, якщо раптом під час шлюборозлучного процесу між Вами виникне хоч якесь спірне питання, яке Ви не зможете вирішити відразу, процедура розірвання шлюбу в цьому процесі буде припинена і розлучатиметься згідно загального порядку, подаючи позовну заяву.
Не з простою в цій статті не вживаються фрази позов або позовна заява, оскільки тут документ називається саме заява на розлучення, сторони відповідно також будуть заявниками, а не позивач/відповідач та підписів наприкінці заяви має бути дві – обох подружжя.
Адвокат Скрябін А. Н. Дана заява про розірвання шлюбу за наявності неповнолітніх дітей звичайно важлива, але суть наступного документа набагато серйозніша. Документ цей – письмовий договір про виховання та забезпечення неповнолітньої дитини, відсутність якої також не дасть ходу шлюборозлучному процесу. Спільний договір має складатися з урахуванням усіх обставин, не упускаючи найменшої деталі, оскільки вирішується питання гарантії та захисту прав спільної дитини.
Як показує практика юриста з розлучень в Україні, юридично точно та грамотно укладений договір про виховання дітей після розірвання шлюбу не викликає сумнівів у судді у тому, що дитина справді не в жодному разі не постраждає про розірвання шлюбу. Тому настійно рекомендуємо звертатися за допомогою компетентного у сімейних питаннях юриста щодо розірвання шлюбу з метою убезпечити себе та дитину від негативних наслідків.
Нижче наведено приклад, який є лише типовою формою, шаблоном для того, щоб Ви приблизно розуміли, як виглядають подібні заяви на розлучення за наявності неповнолітніх дітей.
________________ суд м. Запоріжжя
індекс, місто, вулиця, номер будинку, телефон
ЗАЯВНИКИ: ПІБ, що зареєстрований (проживає)
за адресою _____________________
ПІБ, що зареєстрований (проживає)
за адресою _____________________
ЗАЯВА
про розірвання шлюбу подружжя, які мають неповнолітніх дітей
_______року я, Заявник 1 та Заявник 2 зареєстрували шлюб у (найменування органу реєстрації шлюбу), актовий запис № ______.
Від шлюбу у нас є неповнолітня дитина Особа 3 ________ року народження.
Ми не проживаємо однією сім’єю та не ведемо спільного господарства. Сімейне життя у нас не склалось внаслідок різних характерів, шлюб мати формальний характер та примирення не можливе. Дана заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і після розірвання шлюбу не будуть порушені особисті немайнові та майнові права та обов’язки подружжя, та права неповнолітньої дитини.
Між нами досягнуто письмової згоди, що наша дитина Особа 3 після розірвання шлюбу проживатиме разом зі мною Особа 1. Питання про утримання та виховання дитини визначено окремим договором, складеним відповідно до вимог ст. 109 Сімейного кодексу України «Розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей» та п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України та посвідченим нотаріально, у якому визначено з ким проживатиме дитина, яку участь у забезпеченні умов життя дитини братиме той із батьків, хто проживатиме окремо та умови здійснення ним права на особисте виховання дитини. Питання утримання дитини визначено окремим договором про розмір аліментів на дитину, який посвідчений нотаріально (копія договору додається).
Враховуючи те, що подальше збереження шлюбу між нами є неможливим, а також керуючись ст. 109, ст. 157, ст. 160 СК України, а також керуючись ст. 3, ст. 118-120, ч. 3 ст. 234 ЦПК України, –
ПРОСИМО СУД:
1.Розірвати шлюб, зареєстрований _______________________________, актовий запис № _________ між нами: ПІБ та ПІБ.
ДОДАТКИ:
1.Копія паспорта Особи 1;
2.Копія паспорта Особи 2;
3.Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
4.Копія свідоцтва про народження дитини (Особи 3);
5.Квитанція про сплату судового збору.
«___»________ р. Підписи: Заявник 1_______________ Заявник 2_______________
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: