Документи для розлучення через РАЦС в Україні
Оформлення розлучення можливе через такі органи:
- РАЦС;
- суд.
Порядок дій та перелік документів різний при розлученні через суд та РАГС. Існують умови, за яких можна розлучитись через РАГС, в інших випадках необхідно звертатися до суду для розірвання шлюбу.
Визначившись з органом, який зможе оформити розлучення, слід з’ясувати, які документи для цього потрібні, а також визначитися з порядком дій подружжя.
За яких умов можна подати документи на розлучення через РАЦС?
Основними умовами для розлучення через РАЦС виступають:
- подружжя вирішило розірвати шлюб разом;
- у сім’ї немає дітей віком до 18 років.
Оформлення розлучення через органи РАГСу також можливе за дотримання таких умов:
- зникнення безвісти одного з подружжя;
- визнання недієздатності одного з подружжя;
Якщо одна з перерахованих ситуацій виникла у сімейної пари, яка має дітей до 18 років, то можливе розлучення через РАГС, а не через суд.
Щоб оформити розлучення через РАЦС у найкоротший термін, необхідно зібрати правильний пакет документів.
Які потрібні документи для того, щоб оформити розлучення через РАЦС?
Для того, щоб правильно оформити розлучення через РАГС, необхідно зібрати потрібні документи та подати їх на розгляд до РАГСу. Як правильно подати документи на розірвання шлюбу? Подружжю необхідно звертатися до органів РАГСу за місцем прописки когось із сімейної пари.
При собі подружжя повинне мати повний перелік документів, вказаний нижче.
У РАГСі подружжя складає заяву на розлучення. Кожен чоловік заповнює необхідну частину заяви, вказуючи свої дані.
Після подання заяви у сімейної пари є один місяць для того, щоб ухвалити рішення про розлучення остаточно. Якщо сімейна пара вирішила не розлучатися, то вони можуть відкликати заяву. За такого рішення відсутні якісь негативні наслідки.
Якщо пара не змінила свого рішення, і має намір оформити розлучення, то працівник органів РАГСу призначає дату і час розлучення. Подружжя має удвох з’явитися у вказаний час.
Які потрібні документи для розлучення через РАЦС?
Нижче зазначено, які документи повинні мати при собі подружжя під час подання на розлучення:
- оригінал та ксерокопію свідоцтва про шлюб;
- паспорти кожного з подружжя;
- квитанцію, в якій зазначено оплату державного мита;
- заповнена двома сторонами заява про розлучення.
Розриваючи шлюб через органи РАГСу, кожен із подружжя отримує свій екземпляр свідоцтва про розлучення. Іноді виникають ситуації, коли свідоцтво про розірвання шлюбу видається без присутності когось із подружжя. У таких випадках відсутній чоловік може отримати свій документ, що свідчить про розлучення такими способами:
- відправлення свідоцтва про розірвання шлюбу відсутньому чоловікові за місцем проживання;
- свідоцтво залишається у відділенні РАГСу, якщо чоловік проживає у тому районі, де розташований РАЦС.
Таким чином, тривалість оформлення розірвання шлюбу через РАГС з моменту подання заяви про розлучення становить місяць. Подати документи для оформлення розлучення через РАГС можна у відділенні за місцем проживання когось із подружжя. Можливість розірвати шлюб через РАГС обумовлена відсутністю дітей до 18 років, взаємним бажанням розлучитися. Також існує кілька умов оформлення розлучення через РАГС за наявності спільних дітей неповнолітнього віку.
Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.
Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua: