Як затягнути справу про розлучення

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Як затягнути справу про розлучення» я розповім Вам про термін для примирення, як спосіб затягнути справу про розлучення, про подання паралельного позову з метою затягнути розлучення, про відсутність у суді під час розірвання шлюбу та як відстежувати справу під час розлучення у суді.

Термін для примирення, як спосіб затягнути справу про розлучення

termin-dlya-primirennya-yak-sposib-zatyagnuti-spravu-pro-rozluchennya

Як відомо, заходи щодо примирення подружжя передбачені ст. 111 Сімейного Кодексу України, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Подавши заяву про надання терміну на примирення, рішуче налаштований відповідач зможе затягнути справу про розлучення.

У зв’язку з тим, що суди повинні уникати формалізму при розгляді справ про розлучення, повно та всебічно з’ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні обох сторін, суд, швидше за все, задовольнить заяву відповідача та встановить строк для примирення подружжя від 1 до 6 місяців ст. 240, ст. 251 Цивільно-процесуального кодексу України.

На практиці суд відкладає розгляд справи про розлучення на 2-3 місяці і тим самим дає можливість відповідачу затягнути шлюборозлучний процес.

Для того, щоб зменшити час для примирення, спробуйте:

  • наполягти на розірванні шлюбу, навіть якщо другий чоловік проти;
  • навести докази на користь того, що сім’я залишилася тільки на папері — стосунки не підлягають відновленню;
  • зазначити, що відстрочення розлучення порушує права позивача та неповнолітніх дітей.

Постанову суду про відстрочку розлучення неможливо оскаржити, оскільки вона не скасовує справу, а лише уповільнює її.

Зв’язатися з адвокатом

podannya-paralelnogo-pozovu-metoyu-zatyagnuti-rozluchennya

Подання паралельного позову з метою затягнути розлучення

Подання паралельного позову є ще однією лазівкою з метою затягнути розгляд справи про розірвання шлюбу. Зі ст. 193 Цивільно-процесуального кодексу України, відповідач може пред’явити зустрічний позов:

  • про розподіл майна;
  • про встановлення місця проживання неповнолітніх дітей;
  • про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей;
  • про заперечення батьківства;
  • про визнання шлюбу недійсним (на сторінку визнання шлюбу недійсним) тощо.

Зустрічний позов може затягнути судове провадження у зв’язку з наявністю необхідності розгляду додаткових матеріалів справи. У цій ситуації позивачу необхідно домагатися, щоб розлучення відбулося у межах початкової справи. Слід переконати суд, що для розірвання шлюбу надано достатньо інформації.

Зв’язатися з адвокатом

vidsutnist-sudi-pid-chas-rozirvannya-shlyubu

Відсутність у суді під час розірвання шлюбу

Відсутність відповідача в суді при розірванні шлюбу – ще один варіант, як затягнути справу про розлучення. Ст. 223 Цивільного процесуального кодексу України передбачає наслідки неявки відповідача на судове засідання.

Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні при першій неявці відповідача у справі про розлучення, яке повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, суд визнав їх поважними.

Законодавством не передбачені уточнення щодо того, які причини слід вважати поважними. Суддя приймає рішення на власний розсуд.

На практиці виділяють такі причини:

  • необхідність від’їзду (відрядження);
  • хвороба;
  • повідомлення про місце і час судового засідання, що не відповідає правилам;
  • обставини, що завадили дістатися суду, які не залежать від людини (транспортні або природні катаклізми).

Усі причини мають бути документально підтверджені та надані суду.

Мінус такого способу затягування розлучення полягає в тому, що часу на примирення зовсім небагато. Після другої або третьої неявки рішення суду про розлучення буде винесене без присутності відповідача на відміну від процедури розлучення через РАЦС/РАЦС без присутності (на сторінку розлучення через РАЦС/РАГС без присутності).

У цій ситуації відповідач має підстави можливість затягнути шлюборозлучний процес у зв’язку з тим, що позивача немає можливості протидіяти. Цивільно-процесуальним кодексом України передбачено відстрочення розлучення з поважної причини неявки сторони у справі (відповідача).

Зв’язатися з адвокатом

yak-vidstezhuvati-svoyu-spravu-pid-chas-rozluchennya-sudi

Як відстежувати свою справу під час розлучення у суді?

Якщо Ви вирішили затягнути справу про розлучення шляхом подання апеляційної скарги, необхідно відстежувати стадію розгляду справи про розлучення на офіційному сайті “Судова влада”. Даний варіант затягування шлюборозлучного процесу підійде виключно юридично підкованим відповідачам.

Якщо Ви не відвідували судові засідання та не повідомляли про причини своєї неявки – після другої, третьої неявки відповідача суд приймає рішення про розірвання шлюбу відповідно до ст. 223 Цивільно-процесуального кодексу України.

На сайті “Судова влада” в меню підпункт – сторона у справі необхідно запровадити Ваше ПІБ, пошукова система видає справу про розірвання шлюбу за Вашою участю. Номер справи та провадження можна не вказувати. Далі необхідно ознайомитися з текстом судового рішення та визначити останній день для подання апеляційної скарги. Подання апеляційної скарги на судове рішення про розірвання шлюбу без участі сторони (відповідача) та розгляд такої скарги судом є ще одним способом затягування справи про розлучення.

Ст. 352 Цивільного процесуального кодексу України передбачає право апеляційного оскарження. Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Ст. 354 Цивільно-процесуального кодексу України регламентовано строки подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду – протягом п’ятнадцяти днів з дня винесення.

Підсумовуючи, можна дійти невтішного висновку – зазвичай шлюборозлучний процес затягує сторона, яка намагається зберегти сім’ю. Якими б не були мотиви людини в такій ситуації, вона має кілька абсолютно законних підстав відтягнути момент винесення судового рішення про розлучення.

Звертаючись до сімейного адвоката, подружжя часто припускає, що друга сторона всіляко затягуватиме шлюборозлучний процес і наполягає на розгляді справи про розлучення в порядку закритого судового засідання. Адвокатська таємниця (на сторінку розлучення у порядку закритого судового засідання. Адвокатська таємниця), не до кінця розуміючи всіх процесуальних нюансів.

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Перекладач під час розірвання шлюбу, Визнання шлюбу недійснимРозлучення через РАГС без присутностіПроцедура реєстрації рішення суду про розлучення у РАГСі та отримання витягу з реєстру, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Як розлучитися перебуваючи за кордоном, Швидке розлучення в Україні.

Якщо у Вас виникли труднощі або додаткові питання, пов’язані з розірванням шлюбу, юрист/адвокат з багаторічним стажем Скрябін Олексій Миколайович надасть Вам повну юридичну консультацію та допоможе грамотно уникнути затягування шлюборозлучного процесу.

Звертайтеся до адвоката з розлучення Скрябіну Олексію Миколайовичу і питання розірвання шлюбу перестане бути для Вас проблемним!

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як затягнути справу про розлучення» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Як затягнути справу про розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. Україна – на першому місці в Європі за кількістю розлучень
  2. Психологи розповіли, як пережити розірвання шлюбу без страждань та болю
  3. Вчені пояснили, як розлучення батьків впливає на здоров’я дітей
  4. Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду
  5. Довідка про сімейний стан в Україні
  6. До якого суду подавати на розлучення
Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар