Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір

Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya.com.ua! У статті «Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір» я розповім Вам про оплату судового збору при розірванні шлюбу.

Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір в Україні

rozirvannya-shlyubu-derzhmito-sudovij-zbir

При складанні позовної заяви про розірвання шлюбу або заяви на розлучення пам’ятайте про те, що при подачі документів необхідно додати квитанцію про сплату судового збору, інакше позов на розлучення буде повернено для усунення перешкод протягом встановленого терміну. Якщо і після закінчення терміну, держмито не буде сплачено, позовна заява на розлучення не розглядатиметься.

Законодавством України передбачені випадки, коли особа звільняється від сплати судового збору, але про це обов’язково потрібно вказати при подачі позовної заяви на розлучення, оскільки обов’язок доведення лежить на сторонах процесу і суд не з’ясовуватиме особа не платити судовий збір або ж вона зобов’язана це зробити.

Оплата судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір», в якому передбачено за що сплачується судовий збір, за подання як документів особи звільняються від сплати судового збору, які категорії в принципі можуть не сплачувати судовий збір та інші моменти, пов’язані з сплатою державного мита, у тому числі і під час розірвання шлюбу.

Зв’язатися з адвокатом

Важливо знати, що судовий збір оплачується в установленому розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на перше січня поточного року. Варто зазначити, що нещодавно було внесено зміни до законодавства щодо оплати судового збору, оскільки раніше розмір державного мита залежав від мінімальної заробітної плати.

Судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу встановлено у розмірі 0,4 суми прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір прожиткового мінімуму щороку встановлюється Законом України про державний бюджет на відповідний рік. У 2022 році прожитковий мінімум на одного працездатного громадянина складає 1600 грн. Відповідно, за позовну заяву про розірвання шлюбу доведеться заплатити 640 грн.

Якщо в процесі розірвання шлюбу вирішується питання поділу майна, то розмір судового збору становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 3-х розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Адвокат Скрябін А. Н. Судовий збір у разі подання позовної заяви на розлучення та поділ майна оплачується окремо. Оплата судового збору може здійснюватися як готівкою, так і безготівковою формою.

Реквізити відповідного суду для оплати судового збору найнадійніше шукати на офіційному сайті судової влади України, оскільки немає гарантії того, що знайдені Вами реквізити на будь-якому іншому сайті будуть певний та Ваші гроші справді потраплять до Держбюджету.

Під час реєстрації шлюбу через РАГС також оплачується невелика сума державного мита. Регламентується це питання ще Декретом Кабміну «Про державне мито» 1993 року, де встановлено такі ставки при реєстрації шлюбу: 0,5 розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, розмір якого встановлено у положеннях Податкового кодексу України та дорівнює 17 гривням.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Отримання повторно документів у РАГСі, Укладання шлюбу у РАГСі між громадянами України, Підстави припинення шлюбу, Довідка про сімейний стан в Україні, До якого суду подавати на розлучення, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, Свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Розірвання шлюбу. Держмито – судовий збір» на сайті rozirvannya.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Інформація про нашу компанію

Розірвання шлюбу. Держмито - судовий збір

Корисні матеріали сайту rozirvannya.com.ua:

  1. До якого суду подавати на розлучення
  2. Чоловік, дружина, діти до та після розлучення
  3. Як вибрати хорошого юриста чи адвоката з розлучень
  4. Помилки в документах суду та РАГСу під час розлучення
  5. Визнання шлюбу недійсним
  6. Швидке розлучення в Україні
Оцініть статтю
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися з друзями
ROZIRVANNYA
Додати коментар